Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase:0

Uz Eiropas kausu brauks astoņi Latvijas jaunie šorttrekisti

Pēteris Neimanis, VB

Uz Eiropas kausu brauks astoņi Latvijas jaunie šorttrekisti
Maksims Soleičuks. Foto: Aivars Ķesteris, Ventas Balss

Ventspilī aizvadīts pēdējais “Danubia” kausa izcīņas posms šorttrekā, kurā noskaidroti visi Eiropas kausa dalībnieki, starp kuriem būs arī astoņi jaunie Latvijas censoņi.

Ventspilī pēdējā iespēja nonākt Eiropas kausa dalībnieku vidū bija C un D grupas slidotājiem, bet uz ledus izgāja arī jaunākās grupas sportisti, turklāt mājinieku līdzjutējiem bija pamatotas cerības uz labiem rezultātiem. Ceļazīmi uz Eiropas kausu saņemt "Danubia" kausa izcīņas katras vecuma grupas desmit labākie sportisti un tik pat šorttrekistu no “Starclass” seriāla, kurā sacenšas Rietumeiropas valstis.

C grupas junioru mačos uz augstām vietām pretendēja pat vairākas mājinieces, bet pēc 1500 un 500 metru distancēm vadībā bija Anna Jansone ar divām uzvarām un pagājušā gada Eiropas kausa ieguvēja D grupā Alīna Usatov. 1000 metros vairāk paveicās grupas debitantei Usatovai, kura jau no pirmajiem metriem izvirzījās vadībā un pirmā arī finišēja, bet Jansone distances vidū pēc sadursmes ar polieti Mariju Dobošu krita. Polijas šorttrekistei vēlāk par bīstamu rīcību tika piešķirta dzeltenā kartīte, par ko viņa tika nobīdīta uz distances pēdējo vietu, bet Annai ceturtā vieta maksāja uzvaru šajā posmā.

Par posma uzvarētāju kļuva Alīna, kurai trešā vieta arī sezonas kopvērtējumā, Anna ieņēma otro vietu un kļuva par sezonas uzvarētāju, bet sestā bija Daniela Aņikeviča, kura līdz ar to arī ir nopelnījusi tiesības doties uz Eiropas kausa izcīņu. Neveicās vēl vienai Ventspils sporta skolas “Spars” slidotajai Marijai Borodovskai, kura īsti pirms mačiem saslima un kādu laiku nevarēja trenēties. Posmā viņai 11. vieta (labākais rezultāts 5. vieta 1000 metros), bet sacensību kopvērtējumā vieta aiz pirmā desmitnieka.

Jāpiebilst, ka Ventspils C-D grupu stafešu komandu cīņā Ventspils trio Jansone, Usatova, Borodovska uzrādīja labāko rezultātu, bet nākamajā sezonā šī komanda cer arī piedalīties junioru pasaules čempionātā.

Zēnu C grupas mačos dominēja viesi (labākais mājinieks Māris Jānis Štermanis no Jelgavas Ledus sporta skolas 10. vieta), bet D grupā jau atkal bija interesantāk. Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja ventspilnieks Maksims Soleičuks, kurš bija labākais 1000 metros, bet septītajā vietā ierindojās viņa kluba biedrs Valters Kanbergs, un abi šie šorttrekisti tāpat piedalīsies Eiropas kausa izcīņu.

Jau iepriekš ceļazīmi uz Eiropas kausa izcīņu bija nopelnījuši ventspilnieki Kārli un Roberts Krūzbergi un jelgavnieks Reinis Bērziņš. Jāpiebilst, ka galējais kopvērtējums un Eiropas kausa dalībnieku skaits vēl var tikt precizēts. Sacensības no 22. līdz 24. martam risināsies Vācijas pilsētā Rostokā.