Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Oficiāli: Latvijas skeletonistiem mazāk dalības kvotu nākamajā Pasaules kausa sezonā

Rolands Eliņš

Oficiāli: Latvijas skeletonistiem mazāk dalības kvotu nākamajā Pasaules kausa sezonā
Tomass Dukurs. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) šodien oficiāli izziņojusi nākamās sezonas kvotu sadalījumu valstīm, un Latvijai turpmāk Pasaules kausā skeletonā būs divas kvotas vīriešu sacensības un neviena – sieviešu sacensībās. Tikmēr bobslejā Latvijai arī šogad būs divas kvotas Pasaules kausā.

Latvijai iepriekšējā Pasaules kausa sezonā skeletonā vīriešiem bija trīs kvotas, kas pilnībā tika izmantotas četros posmos, kad papildus brāļiem Dukuriem startēja arī Ivo Šteinbergs. Lai šo kvotu skaitu saglabātu, bija nepieciešams, lai IBSF sezonas ranga labāko 30-niekā ir trīs Latvijas sportisti, taču Šteinbergs tajā ieņēma 54. vietu, un attiecīgi arī Martina Dukura trešā vieta un Tomasa Dukura sestā vieta neļāva izpildīt šo kritēriju.

Latvijai līdz ar to nākamajā PK sezonā vīriešu skeletonā katrā posmā apstiprinātas divas kvotas, kamēr pa trim kvotām būs piecām citām valstīm – Vācijai, Lielbritānijai, Krievijai, Dienvidkorejai un pat ASV, kuras labākais skeletonists Ostins Floriāns ieņēma 13. vietu sezonas kopvērtējumā, taču labāko divdesmitniekā bija divi viņa tautieši.

Savu kvotu Latvija zaudējusi arī sieviešu skeletonā, kur iepriekš atzīstami startēja Lelde Priedulēna, taču aizvadītajā sezonā nolēma likt karjerai punktu. Viņa izlaida lielāko daļu sacensību, ieņemot tikai 74. vietu sezonas kopvērtējumā, tā ka sieviešu Pasaules kausā Latvijai šosezon kvotas nebūs (tās iegūšanai bija nepieciešama vismaz vienas sportistes atrašanās labāko 45 lokā).

Savukārt vīriešu bobslejā situācija nav mainījusies, un Latvijai arī šosezon būs divas kvotas Pasaules kausā, par kurām parūpējās pilotu Oskara Ķibermaņa (otrā vieta IBSF rangā) un Ralfa Bērziņa (20. vieta) sniegums. Pa trim kvotām būs tikai Vācijai, Kanādai un ASV, kamēr savu trešo kvotu zaudējusi Krievija, kurai trīs piloti ieņēma 28., 29. un 30. vietu rangā, bet vienam no viņiem bija jābūt vismaz 25. vietā. Tāpat pieminams, ka savu otro kvotu šosezon zaudējušas Čehija, Francija un Rumānija, bet to ieguva Lielbritānija un Polija.

Sieviešu bobslejā Latvijai Pasaules kausa līmenī nav nevienas dalibas kvotas.

Izmantotie resursi:
https://www.ibsf.org/images/documen...

     [+] [-]

, 2019-08-07 21:57, pirms pusgada
Aizies Dukuri pēc olimpiskajām spēlēm un Latvijas skeletons ar to arī aizies pa pieskari. Baigi smalki gan līdzi nesekoju, bet nav dzirdēts, ka būtu kādi jaunie talanti.

     [+] [-]

, 2019-08-07 22:04, pirms pusgada
Es, protams, saprotu, ka SuuduCentraa darbojas tikai zviedru uzvārdu-pareizrakstības fanāti nevis žurnālisti, bet godātais "raksta" autors vismaz būtu pacenties ne tikai pārtulkot resursu, bet arī kaut rindiņu veltīt paskaidrojumiem, kā var atgūt vai iegūt kautvai to pašu sieviešu skeletona vienu kvotu.
Skumji, ka šis "portāls" jau sen vairs tikai raksta par Ģinama, bet pārējo tik pārtulko un atgremo no ārzemju resursiem.

     [+] [-]

, 2019-08-07 22:06, pirms pusgada
Es tā saprotu, ka Latvijai ir vismaz teorētiskas izredzes iegūt 1 kvotu sievietēm dalībai PČ skeletonā, ja?

  +1 [+] [-]

, 2019-08-07 22:10, pirms pusgada
njā,nemaz nebiju piefiksējis,ka krieviņi pakāsuši sev 3.kvotu bobos

  +3 [+] [-]

, 2019-08-07 22:13, pirms pusgada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Es tā saprotu, ka Latvijai ir vismaz teorētiskas izredzes iegūt 1 kvotu sievietēm dalībai PČ skeletonā, ja?
visas valstis tiek pie starta PČ,pat ja esi pēdējais rangā...

  -1 [+] [-]

, 2019-08-07 22:14, pirms pusgada
Interesanti, vai Rīmenis par šo būs kursā sezonas laikā? Vai atkal stāstīs pautus par kvotām?

     [+] [-]

, 2019-08-07 22:15, pirms pusgada
ice F-1 rakstīja: visas valstis tiek pie starta PČ,pat ja esi pēdējais rangā...
Paldies, tagad ir skaidrība.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-07 22:20, pirms pusgada
Dukurs pacēla Latvijas skeletonu un Dukurs to arī noraks.

Aizies brāļi, tagad vispār nebūs kas sakarīgi brauc

Tak varēja Šteinbergu (vai kādu citu) pieteikt PK posmiem jau pirms 2-3 gadiem, lai aposta degunu PK apritē. Vismaz pēc brāļiem būtu kas brauc

  -2 [+] [-]

, 2019-08-07 22:25, pirms pusgada
Lukstins88 rakstīja: Dukurs pacēla Latvijas skeletonu un Dukurs to arī noraks.

Aizies brāļi, tagad vispār nebūs kas sakarīgi brauc

Tak varēja Šteinbergu (vai kādu citu) pieteikt PK posmiem jau pirms 2-3 gadiem, lai aposta degunu PK apritē. Vismaz pēc brāļiem būtu kas brauc
Tas tikai būtu super, ja beigsies šis haips ap skeletonu Latvijā ziemā.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-07 22:54, pirms pusgada
bobu 2nieki laikam solās būt visaizraujošakie,jo debitēs PK SUI 3 labie stūmēji pilotu lomā,krievu jaunais talants, tāpat interesanti, ko mans favorīts Tentea sadarīs Eiropas trasēs

  -1 [+] [-]

, 2019-08-07 23:02, pirms pusgada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Interesanti, vai Rīmenis par šo būs kursā sezonas laikā? Vai atkal stāstīs pautus par kvotām?
Viņš tik viegli neatdos kādam citam "pasaules sliktākā renes komentētāja" statusu

  -1 [+] [-]

, 2019-08-08 01:09, pirms pusgada
Dukur Atkāpies !!!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-08 01:11, pirms pusgada
ice F-1 rakstīja: Viņš tik viegli neatdos kādam citam "pasaules sliktākā renes komentētāja" statusu
Kamēr ir Guberņevs Māris var dusēt mierīgi

     [+] [-]

, 2019-08-08 06:08, pirms pusgada
Prieks, ka kvotas šai sporta veidā nevar tā tieši nopirkt par naudu vai ietekmi federācijās, un Krievijai nākas vienu vietu zaudēt.