Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Kivlenieks: "Ja netikšu LOV A sastāvā, karjeru neturpināšu"

Ints Megnis
Ints Megnis

Kivlenieks: "Ja netikšu LOV A sastāvā, karjeru neturpināšu"
Inārs Kivlenieks un Elīza Cauce. Foto: EPA/Scanpix
Kamaniņu sports, PK 18/19. Vīrieši 7.posms. Altenberga
1. Felix Loch 1:48.669  
7. Kristers Aparjods +0.466  
13. Inārs Kivlenieks +0.853  
18. Riks Kristens Rozītis +1.351  
20. Artūrs Dārznieks +1.725  

Pieredzējušais Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks sarunā ar Sportacentrs.com atzīst, ka sakāpinātās emocijas, kas izraisīja asas diskusijas internetā pēc pagājušajā nedēļas nogalē notikušā pasaules čempionāta, jau ir rimušās un tagad sportists pilnībā fokusējies uz nākamajā nedēļā gaidāmo Eiropas čempionātu, kas izšķirs vai viņš turpinās karjeru arī pēc šīs sezonas.

Pagājušajā nedēļā Vinterbergas trasē notikušajā pasaules čempionātā Kivlenieks sprinta sacensībās nepārvarēja kvalifikāciju, bet individuālajās cīņās guva 11. vietu, kaut pēc pirmā brauciena vēl atradās desmitniekā.

"Sprinta kvalifikācijā negāju uz pilnu banku, jo gribēju iegūt labāku starta numuru finālam. Tomēr beigās nemaz netiku finālā - biju diezgan pārliecināts, ka nebūs problēmu kvalifikāciju pārvarēt," Kivlenieks atzīst, ka pasaules čempionāts viņam sācies negaidīti neveiksmīgi. "Pēc sprinta pārtaisīju mazliet kamanas un tās aizgāja labāk, tomēr laikam ne pietiekoši labi. Laikam jau var teikt, ka pirmajā braucienā laikapstākļi palīdzēja, tomēr otrajā atkal nē. Visiem laikapstākļi bija līdzīgi. Arī man starp abiem braucieniem rezultātā bija vien desmitdaļa. Jā, laiks ietekmēja, bet ne nenormāli."

Kaut Kivlenieks guva 11. vietu, dalībai pēcāk sekojošajā stafetē tika izvēlēts Kristers Aparjods, kurš bija pozīciju zemāk. Jaunajam Aparjodam šis starts izvērtās neveiksmīgs - viņš mirkli pirms bija jādodas trasē aizskāra starta vārtiņus un Latvijas komanda saņēma diskvalifikāciju. Pasaules kausa posmos Latvijas izlasē noteikts, ka stafetē Latviju pārstāv sportisti, kuri ieņēmuši augstākas vietas, bet, ja visi sportisti konkrētajā disciplīnā palikuši ārpus desmitnieka, brauc tie, kuriem bijis augstāks laiks atsevišķos braucienos. Tikmēr pasaules un Eiropas čempionātos lēmums ir uz treneru pleciem.

"Pasaules čempionātā sākumā bija, ka startē labākais, bet pirms gadiem sanāca situācija, kad vajadzēja, lai treneri pieņem lēmumu. Tad arī vienojāmies, ka treneri ir tie, kas veic gala lēmumu. Protams, treneri šoreiz negribēja, lai ir sliktāk, tomēr uzskatu, ka man ar Kristeru rezultāti bija pārāk tuvi, tāpēc lēmums bija neobjektīvs," saka Kivlenieks, kurš svētdien drīz pēc stafetes internetā publicēja asu ierakstu, vēlāk apmainoties pāris rupjībām ar Kristera Aparjoda mammu Aivu. Drīz vien šis ieraksts tika dzēsts. "Protams, tās bija emocijas, kas pēc sacensībām vienmēr ir augstas. Iespējams, tas man bija pēdējais pasaules čempionāts, tāpēc emocijas bija sakāpušas. Vēl atlicis Eiropas čempionāts, tāpēc nav jēgas dzīvot pagātnē. Eiropas čempionāts ir man parocīgā trasē un tagad labāk gatavojos tam nekā apvainojos."

Kivlenieks saka, ka šosezon kamaniņu izlasē starp sportistiem ir ļoti labas attiecības un visi viens otram palīdz. Arī attiecībās ar treneriem viss ir kārtībā.

"Visi ir cilvēki, visiem ir emocijas, ar to arī visi rēķinās.Tām jāmāk tikt pāri, jo visi ir pieauguši cilvēki. Man nebija plānā nekāda sarakste, ieraksts bija manas pārdomas un tas nebija nevienam pārmetums - tās bija manas tā brīža emocijas. Par to, ko uzrakstīja Aiva, viņai pašai jāpadomā, tomēr arī viņai bija emocijas, jo abi bērni startē. Jāpiedod un jādzīvo tālāk," divas diennaktis pēc notikušā saka Kivlenieks.

"Nākamajā sezonā braukt turpināšu tikai tad, ja tikšu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā - man jādomā kā uzturēt divus bērnus, tāpēc nevaru vienkārši braukāties. Tomēr sports man ir asinīs un padoties netaisos līdz pēdējam. Vēl ir Eiropas čempionāts, kurā zinu, ka varu labi nostartēt. Jāizdara viss maksimums," par nākotni saka Kivlenieks. "Pasaules čempionāts notika man ļoti neparocīgā trasē, kurā svarīgi ir ne tikai tehnika un starts, bet arī svars un citi faktori. 11. vieta man šajā trasē ir atkārtots labākais rezultāts. Tāpēc no vienas puses nav ko pārdzīvot, tomēr šogad džeki brauc nenormāli blīvi un astotā vieta bija vien 2-3 simtdaļu attālumā."

Kivlenieks piedalījies jau trijās olimpiskajās spēlēs, tajās visās esot starp 16. un 20. vietu. Pirms gada Phjončhanā viņš samierinājās ar 20. pozīciju.

"Pērn labi nostartēju Eiropas čempionātā. Zināju, ka olimpiskajās spēlēs neko neizpildīju, tomēr visi redzēja Phjončhanas trasi - tā bija interesanta visiem elites braucējiem un arī rezultāti parādīja, ka sacensības bija paliela loterija. Citiem paveicās, citiem nē," gadu vecas emocijas atceras Kivlenieks. "Biju gatavs arī mest mieru, tomēr šoreiz mani mājās pierunāja, ka vēl neesmu visu izdarījis. Tad nonācām pie secinājuma, ka brauksim un gadu no gada skatīsimies."

Šīs sezonas ievads Kivleniekam sanāca ļoti pieticīgs, bet pirms pasaules čempionāta rezultāti auga, izcīnot septīto un astoto vietu. "Pēc pirmā Pasaules kausa posma nolēmu, ka Ziemeļamerikā, kur ir mums salīdzinoši maz zināmas trases, pārbaudīšu visu sev pieejamo tehniku. Līdz ar to tur katrā posmā braucu ar kaut ko citu, lai sagatavotos Eiropai. Šeit tagad gūta, septītā, astotā un vienpadsmitā vieta. Rezultāti ir labāki, bet ne tik labi kā gribās. Eiropā konkurentiem esmu tuvāk gan es, gan Kristers, viss iet uz pareizo pusi."

Līdz ar to sacensības, kurās izšķirsies vai Kivlenieks turpinās karjeru arī nākamajā sezonā, būs pēc pusotras nedēļas gaidāmais Eiropas čempionāts. "Oberhofā, kur notiks Eiropas čempionāts, vairākas reizes esmu bijis, ceturtais, piektais un sestais, bet vēl neesmu aizsniedzies līdz trijniekam. Šoreiz tas būs galvenais mērķis. Vēl šonedēļ pamēģināšu dažus variantus un gatavošos tām sacensībām."

Pasaules kausa kopvērtējumā šosezon Kivlenieks ieņem 21. vietu, esot pozīciju priekšā Aparjodam, kamēr Riks Kristens Rozītis atrodams 24. pozīcijā.

  +4 [+] [-]

, 2019-01-29 17:35, pirms gada
šitādu kivlenieku bāšana LOVā ir tīrākā naudas izklekerēšana. pat nezināju ka šļūkātājiem ar sava santabarbara bijusi, mācās no šortreka

  +2 [+] [-]

, 2019-01-29 17:46, pirms gada
Nu jā, principā tas čalis, kurš tika pie starta stafetē, bija par 90% nodrošinājis vietu LOV A sastāvā - komandai bija jātiek astotniekā no 11 komandām. Šoreiz gan piepildījās tie 10 %. Kivlenieks ar 11. vietu individuāli ir nodrošinājis vietu B sastāvā. Eiropas čempionātā ir jātiek trijniekā. Lai izdodas!

  +1 [+] [-]

, 2019-01-29 17:57, pirms gada
Stafetē A sastāvs jādod par 4 maksiums 5 vietu . Ne par 8. Bet Kivliniekam nav jāsatraucās ka kaut kas EČ nebūs labi ,vejš ļaus pārbraukt

     [+] [-]

, 2019-01-29 19:54, pirms gada
Sākot lasīt rakstu vairāk domāja lai Kivlenieks tiktu LOV A sastāvā, bet tagad visu pārdomājot domas mainās. Kašķīgums nav laba lieta un sākt publisku kašķi par to ka nav stafetē ielikts. Treneri ir tie kuri izlemj. Atšķīrība ar Aparjodu bija maza 11 un 12 .vieta. Ja Kivlenieks ir tik kašķīgs ,emocionāls, tad labāk lai netiktu A sastāvā ,jo konflikti komandai nebūt nenāk par labu.

  +3 [+] [-]

, 2019-01-29 19:56, pirms gada
Lai šitie kamaņninieki mācās no Bobslejistiem un Skeletonistiem.

 +10 [+] [-]

, 2019-01-29 20:22, pirms gada
Ai kaa nevajadzeeja A.Aparjodei atbildeet Paraadiija savu buutiibu visaa taa spozumaa.

  +2 [+] [-]

, 2019-01-29 21:31, pirms gada
Sūdīga lieta internets.Cilvēki ir pārstājuši sarunāties acīs skatoties un savu netīro veļu jau pieraduši mazgāt publiski.Ceru, ka LOK un LOV atreaģēs adekvāti, iesaistītajiem atgādinot, kas ir viņu sponsors (nodokļi) un kā jāuzvedas tautas priekšā.Žēl, ka vairs nespēšu ar prieku vērot kamaniņas.Šitā šmuce ''līdīs pa priekšu''.

  +2 [+] [-]

, 2019-01-29 21:49, pirms gada
klasik_vlasik_112736619460170 rakstīja: Ai kaa nevajadzeeja A.Aparjodei atbildeet Paraadiija savu buutiibu visaa taa spozumaa.
jābūt garīgi nelīdzsvarotam, lai tādas lietas pieaudzis cilvēks rakstītu publiskai apskatei. Tipisks latvietis - iedomīgs un bez smadzenēm

  +4 [+] [-]

, 2019-01-29 22:23, pirms gada
Atmetot Kivlenieku parunājiet ar Saulkrastu elektorātu par šo neadekvāto izbijušo kamaniņu braucēju - deputāti. Tā dāma nav par pilnu rubli un būtu ļoti labs papildinājums KPLV blicei ja tāda tur uzrastos

     [+] [-]

, 2019-01-29 23:09, pirms gada
vai es pareizi saprotu, ka Kivlenieka īpaši neinteresē vīru mači un mērķis ir tikt stafetē un tad caur stafeti ar labu vietu iekļūt LOV A ?

un protams, ja paveiksies - tas izšķir visu

  +6 [+] [-]

, 2019-01-29 23:19, pirms gada
Ko šosezon ir sasnieguši tie Aparjodes bērni.Izgāza stafeti dēlēns nervozais bet meitiņa pārsvarā šļūc pa ledu atrodoties ārpus kamanām.Mammucim konkrēti paurī sakāpis,laikam privatizējusi kamaniņu sportu LV.

  +8 [+] [-]

, 2019-01-29 23:27, pirms gada
Ja godīgi, man nebūtu iebildumu, ja A un B sastāvā netiktu neviens kamaniņbraucējs. Teju 30 gadus ir saņēmuši vislielāko finansējumu no visiem šļūcējiem, bet tā arī nav izveidota konkurētspējīga komanda.
Bet Kivlenieka kungam jau sen bija laiks kārt kamanas uz nagliņas - ja nav kazai piena, tad nav. Atdodiet to naudu bērnu rotaļu laukumu izveidei. Amen.

     [+] [-]

, 2019-01-30 00:37, pirms gada
fanu klubs#13 rakstīja: Ko šosezon ir sasnieguši tie Aparjodes bērni.Izgāza stafeti dēlēns nervozais bet meitiņa pārsvarā šļūc pa ledu atrodoties ārpus kamanām.Mammucim konkrēti paurī sakāpis,laikam privatizējusi kamaniņu sportu LV.
Figs viņu zin rezultāti jau junioros ļoti labi , Kristers jau tagad ir izlases līderis vīriem ,kamēr vēl junioru vecums lai tiek, bet ja pārvērtīsies par otru Kivlenieku tad gan jāgriež nost

  +3 [+] [-]

, 2019-01-30 02:42, pirms gada
klasik_vlasik_112736619460170 rakstīja: Ai kaa nevajadzeeja A.Aparjodei atbildeet Paraadiija savu buutiibu visaa taa spozumaa.
gluži manas domas.. tas, ka kāds iekomentē emociju uzplūdā kaut ko soc tīklos ir viens, bet ja otrs uz to uzķeras, rezonē un diskutē, tur jau kaut kas cits slēpjas

     [+] [-]

, 2019-01-30 06:19, pirms gada
Nodokļu maksātāju naudu ir vērts ieguldīt:
- pasaules elites sportistos;
- sportistos, kuriem ir potenciāls par tādiem kļūt (Aparjodi tādi ir).

Kivleniekam līdz pasaules elitei kā līdz mēnesim, par nākotnes prospektu viņu nevar uzskatīt jau gadus 10.

  +4 [+] [-]

, 2019-01-30 06:42, pirms gada
Nenoliedzu,ka nav Kivleniekam tie zelta rezultāti,bet šoreiz viņam pilnīgi taisnība. Stafetē vieta bija viņam,kas arī pierādījās rezultātā. Un nemaz nebrīnos,ka Ullas vietā būtu Kendija,ja vien būtu vispār tikusi līdz finišam. Aparjodu mafijas pirksts ir diezgan skaidri jūtams.

  -1 [+] [-]

, 2019-01-30 07:24, pirms gada
Tik mazā konkurences sportā nezcik gadus jau slidinās, bet joprojām pa padsmitajām vietām.

     [+] [-]

, 2019-01-30 10:55, pirms gada
večukiņš rakstīja: Nenoliedzu,ka nav Kivleniekam tie zelta rezultāti,bet šoreiz viņam pilnīgi taisnība. Stafetē vieta bija viņam,kas arī pierādījās rezultātā. Un nemaz nebrīnos,ka Ullas vietā būtu Kendija,ja vien būtu vispār tikusi līdz finišam. Aparjodu mafijas pirksts ir diezgan skaidri jūtams.
Neesmu viena vai otra pusē, bet šoreiz treneriem bija pamatots iemesls izvēlēties Aparjodu. Sprintā Kivlenieks izgāzās un netika finālā, bet Aparjods izcīnīja augsto 5. vietu. "Normālajās" sacensībās braucienu duelī 1:1. Treniņbraucienos krietni labāk gāja Aparjodam. Ja tam visam apakšā būtu tikai sportiskais princips un nebūtu LOV A vienības konteksts, tad, domāju, te vispār nekādu diskusiju nebūtu par stafetes dalībnieka izvēli.

Kivleniekam vasarā paliks 33 gadi. Pēc kamaniņu mērauklas vēl vienu olimpisko ciklu var mierīgi nobraukt. Un nevaram taču noliegt, ka viņš ir izlases 1./2. numurs, dalot šo vietu ar Aparjodu.

     [+] [-]

, 2019-01-30 11:25, pirms gada
Negribi? Un nevajag. Paldies!

     [+] [-]

, 2019-01-30 11:31, pirms gada
Gribētos pavaicāt Ināram - Vai tad Latvijas vārds vairs nav(nekad nav bijis) svarīgākais, primārais ir nauda?Ja tā, tad ir daudz darba vietu, kur maksā labas algas un nav nervi jābendē kaut kāda tur prestiža un bērnu piemēra dēļ. Un tiem, kas te piepina Siguldas politiku klāt, ieteiktu paskatīties uz sevi spogulī un atrast pareizās vērtības. Šitādu šmuci iznest publiski piedien bijušajam šortreka memmītim Puņķītim, bet no kamaniņniekiem es ko tādu tiešām negaidīju.Kauns!

     [+] [-]

, 2019-01-30 18:19, pirms gada
Cerams tā arī notiks, nav mums tūristi vajadzīgi.

     [+] [-]

, 2019-01-30 18:52, pirms gada
Valsts, valsts uzņēmumu, pašvaldību, pašvaldību uzņēmumu, monopolistu nauda pieaugušo sportā nav jāiegulda vispār. Tos miljonus, lai iegulda bērnos.
Pieaugušie, lai paši sevi sponsorē.
Es neesmu saticis nevienu, kurš uz manu atbildi uz jautājuma "No kurienies tu esi?"
Izdzirdot "No Latvijas", izsaucas "Štrobinders vai Palameika vai Rastorgujevs" Neviens!