Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Mūze: "Iedomājos, ka nobraukšu ar bobu un būs super, taču bija drausmīgi"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Mūze: "Iedomājos, ka nobraukšu ar bobu un būs super, taču bija drausmīgi"
Līna Mūze, Katrīna Sirmā, Aiga Grabuste, Daumants Dreiškens. Foto: instagram.com/lina.muze

Latvijas šķēpmetēja un monobobslejiste Līna Mūze, viesojoties sporta LTV1 "Sporta Studijā", atklāja, ka bobslejs izrādījās krietni grūtāks sporta veids, salīdzinot ar sākotnējo priekšstatu, kad vēl pati nebija pamēģinājusi.

Monobobslejā braukšana ir "tas skaistais", taču vēl ir "boba cilāšana, inventāra sagatavošana" un daudzas lietas, ar kurām pagaidām nav nācies saskarties. "Bobslejs ir tik grūts, cik es nekad mūžā nebiju iedomājusies. Lai to visu emocionāli un fiziski izturētu, ir jāpiespiežas," atklāj Līna Mūze, kura neuzskata, ka sportā ir vajadzīga sieviešu un vīriešu vienlīdzība.

"Pirmais brauciens bija biedējošākais. Biju iedomājusies pavisam kaut ko citu - es tā iekāpšu, mazliet pagrozīšu stūri, nobraukšu lejā un būs tāds "ooo, super". Bet bija drausmīgi, teikšu atklāti - mani mētāja no vienas puses uz otru, mana ķivere sitās pret boba malu," atceras sportiste.

Brauciena laikā ļoti jākoncentrējas, jo viena nepareiza kustība var dārgi maksāt. Vācijas treniņnometnē gadījās arī nokrist, bet nebija nekas traks, Katrīna Sirmā un Aiga Grabuste piedzīvoja vēl smagāku kritienu. Viena otru atbalsta, bet ir arī iekšējā konkurence. Katrīna un Aiga labāk iestumj, savukārt Līnai izdodas mazliet labāka braukšana.

Savainojumu dēļ pēdējie gadi šķēpmetējai nav bijuši veiksmīgi, piezagās doma pamest sportu, taču 2018. gadā izdevās sasniegt personīgo rekordu, kas deva jaunu impulsu, lai paliktu šajā sporta veidā.

Līna Mūze atzīst, ka Tokijas vasaras izlases olimpiskās spēles joprojām ir galvenais mērķis.

.

Izmantotie resursi:
LTV1 "Sporta Studija"