Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Latvijas junioru biatlonistēm 20. vieta pasaules čempionāta stafetē

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas junioru biatlonistēm 20. vieta pasaules čempionāta stafetē
Jūlija Matvijenko. Foto: Latvijas Biatlona federācija

Latvijas jaunās biatlonistes Ieva Pūce, Jūlija Matvijenko un Annija Keita Sabule trešdien Slovākijā guva 20. vietu pasaules jaunatnes un junioru čempionāta stafetē juniorēm 3x6 kilometru distancē.

Kaut sacensības Pūce iesāka, slēpjot otrajā desmitā, no pirmās šaušanas viņa izslēpoja pēdējā, atrodoties 24. pozīcijā - latviete izmantoja tikai divas rezerves patronas, bet bija notikusi kāda aizķeršanās un viņa nedaudz iepalika. Otrajā šaušanā viņai vajadzēja izvilkt vēl vienu rezerves patronu, bet latviete jau pacēlās uz 21. vietu, kurā arī nodeva stafeti.

Matvijenko savu posmu veica labi un aizvēra visus desmit mērķus. Pēc otrās šaušanas viņa tāpat vēl bija 21. vietā, tomēr līdz stafetes maiņai pacēlās par divām pozīcijām. Tobrīd 21. vieta bija turpat blakus, bet 22. vietā esošā Austrālija jau tika apsteigta par gandrīz trim minūtēm.

Šīs Latvijas izlases vājākā dalībniece Sabule pirmajā šaušanā izmantoja vienu rezerves patronu. Kaut viņa bija atkāpusies uz 21. pozīciju, 16. vieta tobrīd bija tikai nepilnas pusminūtes attālumā. Otrajā šaušanā Sabule no kabatas izvilka vienu rezerves patronu un pacēlās uz 20. vietu, tajā arī sasniedzot finišu.

Latviešu sniegumu šaušanā var saukt par labu, jo tajā tika izmantotas tikai piecas rezerves patronas, bet ne par ļoti labu, jo, piemēram, čempiones francūzietes izmantoja vien vienu rezerves paronu. Tikmēr distancē sekmīgākā bija Matvijenko, kura savā posmā uzrādīja deviņpadsmito rezultātu starp 24 dalībniecēm. Mazāk konkurentēm gan zaudēja pirmajā posmā 22. rezultātu sasniegusī Pūce, tomēr līdz pirmajai šaušanai biatlonisti allaž sacensības veic līdzvērtīgi.

Par pasaules čempionēm kļuva Francijas sportistes, kurām sekoja vācietes un zviedrietes, turklāt Zviedrijai bija ļoti sīva cīņa, jo finišā pusotras sekundes robežās sekoja arī Itālija un Norvēģija. Pirms tam trešdien notika arī 4x7,5 kilometru stafete junioriem, kurā bez Latvijas izlases līdzdalības triumfēja Krievija, kam sekoja Vācija un Itālija.

Stafete juniorēm

VKomandaLaiks (K)
1.Francija54:26.4 (0+1)
2.Vācija+15.1 (0+3)
3.Zviedrija+36.6 (0+4)
4.Itālija+37.4 (0+5)
5.Norvēģija+37.9 (0+6)
6.Krievija+56.6 (0+8)
20.Latvija+6:07.6 (0+5)

     [+] [-]

, 2019-01-30 16:46, pirms 10 mēnešiem
izlabojiet virsrakstu - 20. vietu

  +2 [+] [-]

, 2019-01-30 17:05, pirms 10 mēnešiem
Meitenes nostartēja tuvu savam maksimālajam līmenim, tāpēc starts ar pozitīvu atzīmi. Vienīgi Pūce atkal vienā no šaušanām (guļus) pārāk ilgi darbojās, bet galvenais, ka izspruka bez soda apļiem.

Viena no šī trio (ticamāk, ka Pūce vai Matvijenko), acīmredzot, nākamsezon varēs startēt pasaules kausa posmos kopā ar Bendiku. Tā varētu būt laba papildus motivācija vasarā nopietni patrenēties.

     [+] [-]

, 2019-01-30 17:08, pirms 10 mēnešiem
No raksta: "Otrajā šaušanā Sabule no kabatas izvilka vienu rezerves patronu..."

Šis gan tēlaini pateikts, Annija Keita droši vien gribētu iepļaukāt raksta autoru.

P.S. Jāizsaka atzinību SC un arī konkrēti Megnim par darba kvalitātes uzlabošanos! Patika, ka bija intervijas no Eiropas junioru čempionāta bobslejā un skeletonā, un arī raksti kļuvuši saturīgāki.

     [+] [-]

, 2019-01-30 18:27, pirms 10 mēnešiem
IBU sola Live no Osbrlie sestdien. Vienīgā trase, kur esmu bijis ārpus LV Tur, tūlīt izbraucot no stadiona ir/bija nenormāls kāpums, tiesa gan, ne tik garš kā Priekuļos. Pieļauju ka tā ir visur un tas ir grūti.
Šīm mūsu meitenēm ir jātrenējas ļoti smagi, ja grib tikt elitē

     [+] [-]

, 2019-01-30 20:56, pirms 10 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Meitenes nostartēja tuvu savam maksimālajam līmenim, tāpēc starts ar pozitīvu atzīmi. Vienīgi Pūce atkal vienā no šaušanām (guļus) pārāk ilgi darbojās, bet galvenais, ka izspruka bez soda apļiem.

Viena no šī trio (ticamāk, ka Pūce vai Matvijenko), acīmredzot, nākamsezon varēs startēt pasaules kausa posmos kopā ar Bendiku. Tā varētu būt laba papildus motivācija vasarā nopietni patrenēties.
Un ko viņas tur darīs? Kas trenēs? Atkal piesaistīsim privāttrenerus? Kad sāks izmantot pilnvērtīgi Madonas bāzi? Nevienam no mūsējiem nav pietiekošs ātrums, kad pie tā strādās un kas? Pagaidām federācijai ir daudz jautājumu, nez vai ir atbildes.

     [+] [-]

, 2019-01-30 21:56, pirms 10 mēnešiem
Madonas bāze tagad tik normāli sataisīta,jaunā šautuve atvērta.Tikai tagad visi mači jau ārzemēs notiek,domāju starpsezonā Smecerniekā mudžēs no jaunajiem

     [+] [-]

, 2019-01-31 07:45, pirms 10 mēnešiem
fanu klubs#13 rakstīja: Madonas bāze tagad tik normāli sataisīta,jaunā šautuve atvērta.Tikai tagad visi mači jau ārzemēs notiek,domāju starpsezonā Smecerniekā mudžēs no jaunajiem
Paskatīšos kā mudžēs. Citus gadus nekas neliedza mudžet, bet vai bija? Lietuvieši gan mudžēja.