Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Rastorgujevs: "Šobrīd redzu progresu gan šaušanā, gan slēpošanā"

Andrejs Siliņš

Rastorgujevs: "Šobrīd redzu progresu gan šaušanā, gan slēpošanā"
Andrejs Rastorgujevs
Foto: Vladislavs Proškins/f64

LETA. Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pēc treneru štāba nomaiņas savā sniegumā redz progresu gan šaušanas, gan slēpošanas elementos. "Daudz strādājām pie slēpošanas tehnikas un šaušanas precizitātes uzlabošanas, līdzsvara un citām tehniskajām niansēm," saka Rastorgujevs.

Jau vēstīts, ka Latvijas biatlonists vasarā nomainīja trenerus. Šobrīd viņu trenē kādreizējais norvēģu biatlonists un tagadējais treneris Frūde Andresēns, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs, bet tika pārtraukta sadarbība ar iepriekšējo treneri Intaru Berkuli.

"Šobrīd sagatavošanās norisinās labi un cītīgi strādājam," aģentūrai LETA sacīja Rastorgujevs. "Treniņu procesā esam pamainījuši diezgan daudz lietu. Gan sagatavošanās posmā esam pielikuši klāt nianses, gan arī šaušanā un tehnikā, kā arī lokācijās, kur aizvadām treniņus. Daudz strādājām pie slēpošanas tehnikas un šaušanas precizitātes uzlabošanas, līdzsvara un citām tehniskajām niansēm."

Tāpat treneru korpusam ir piesaistīti viņa tautieši Pērs Olavs Treterūds un Kristofers Skjelviks.

"Man patīk pašreizējais treniņu process, turklāt redzu arī progresu, ko var attiecināt gan uz šaušanu, gan slēpošanas tehniku, gan fizisko sagatavotību. Pieejam šīm lietām citādāk un trenējamies vairāk. Pārmaiņas viennozīmīgi bija vajadzīgas, jo viss jaunais, kas nāk klāt, ir vērtējams ar plusa zīmi, jo daudz kas iepriekš nebija zināms. Skaidrs, ka norvēģi ir vieni no labākajiem speciālistiem tehniskajā ziņā tieši šajā sporta veidā," pauda sportists.

"Ar Berkuli vēl mazliet konsultējamies, tomēr viss treniņu process notiek ar pašreizējiem speciālistiem, tādēļ šobrīd visvairāk darba kopā veltām ar Treterūdu un Andresēnu. Kopā arī analizējam darbu treniņnometnēs un saprotam, kas ir sanācis un pie kā vajag vairāk piestrādāt." izteicās Rastorgujevs.

Latvijas biatlonists ir viens no ātrākajiem pasaulē, tomēr Rastorgujevu nereti ir pievīlis tieši šaušanas elements.

"Arī Andresēnam savulaik bija problēmas ar stāvus šaušanu, bet viņam tagad ir bijis laiks, lai to visu izanalizētu un tagad mēs strādājam pie tā, lai varētu novērst tās kļūdiņas, kas man ir un kāpēc tādas radušās," skaidroja sportists. "Mums gaidāmajā sezonā ir mērķis cīnīties par augstākajām vietām. Strādājam un darām maksimāli visu, lai šajā ziņā būtu progress. Sezona rādīs, kas beigās mums būs sanācis."

Jaunā Pasaules kausa sezona biatlonā sāksies decembra sākumā Slovēnijā, bet planētas meistarsacīkstes gaidāmas nākamā gada martā Zviedrijā.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2018-10-26 19:15, pirms gada
tiešām malacis... lai veicas.... tas ir retais cilvēks... kurš tiešām izspiež visu.... centīgs
Slēpts komentārs: Gatis

  +1 [+] [-]

, 2018-10-26 19:52, pirms gada
Ļoti gaidu Rastija gonkas, šogad būs 5 pjedestāli !!!

  +4 [+] [-]

, 2018-10-26 20:55, pirms gada
Andrejs, kā vienmēr, darba zirgs un bez šaubām būs labā formā uz sezonu. Galvenais, lai ir veselība! Un pa vidu treniņiem lai ir kāds kurš atgādinātu, lai Andrejs arī izbauda gonkas. Nav jāpsiho, ir jābauda elites līmeņa iespējas, tad arī šautuvē būs mierīgāks prāts un lodes mazāk pēc piena ies. Viegli jau teikt, bet tiešām ceru, ka šo kā mantru, kāds fonā saka.

     [+] [-]

, 2018-10-26 23:10, pirms gada
Būba rakstīja: Andrejs, kā vienmēr, darba zirgs un bez šaubām būs labā formā uz sezonu. Galvenais, lai ir veselība! Un pa vidu treniņiem lai ir kāds kurš atgādinātu, lai Andrejs arī izbauda gonkas. Nav jāpsiho, ir jābauda elites līmeņa iespējas, tad arī šautuvē būs mierīgāks prāts un lodes mazāk pēc piena ies. Viegli jau teikt, bet tiešām ceru, ka šo kā mantru, kāds fonā saka.
Vecīt - ideāli pateici!!! Ir laiks Andrejam izšaut pa nopietnam. Lai izdodas!
PS Gati - varbūt atrod savu vietu dzīvē,nebūs muļķības jāraksta

     [+] [-]

, 2018-10-27 02:39, pirms gada
Pierādīsi ar darbiem,nevis ar vārdiem braucis.katru gadu dzirdam kautko līdzīgu.

     [+] [-]

, 2018-10-27 11:17, pirms gada
Pirms iepriekšējās sezonas bija teksta no Rastija, ka "Vilciens ir ieskrējies un to nav iespējams apturēt", bet sezona parādīja pavisam pretējo. Man liekas, ka Rastijam nevajadzētu sevi lielīt, bet pierādīt sevi trasē bez liekvārdības!

     [+] [-]

, 2018-10-27 12:38, pirms gada
Lai veicas!