Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Mūžībā aizgājis Rastorgujeva šaušanas treneris Zīberts

Agris Suveizda

Mūžībā aizgājis Rastorgujeva šaušanas treneris Zīberts
Klauss Zīberts
Foto: biathlonworld.com

60 gadu vecumā pēc cīņas ar vēzi miris Andreja Rastorgujeva šaušanas treneris un biatlona leģenda Klauss Zīberts.

"Vakar no dzīves aizgāja Klauss Zīberts, viņš bija mūsu supermens," sociālajos tīklos raksta Baltkrievijas biatloniste Nadežda Skardino. "Viņš mums bija gan treneris, gan psihologs, gan skolotājs, gan draugs. Tādam laikam arī jābūt īstam trenerim. Var pat teikt, ka viņš man bija kā biatlona tēvs. Mūsu komanda bija kā biatlona ģimene, tas vienmēr paliks mūsu sirdīs."

"Esmu neizsakāmi pateicīga liktenim, ka saveda mani kopā ar tādu cilvēku. Viņš daudz ko iemācīja un, galvenais, parādīja, kā var mīlēt dzīvi un kā var mīlēt to, ar ko nodarbojies," Skardino turpināja. "Varu tikai teikt – paldies tev, Klaus! Paldies par visu to laiku, kuru biji kopā ar mums, mācīji mūs, priecājies, pārdzīvoji kopā ar mums. Paldies, ka tu mums biji."

Zīberts 1979. gadā Rūpoldingā kļuva par pasaules čempionu individuālajā distancē, bet 1978. gadā Hohfilcenē un 1979. gadā Rūpoldingā viņš tika pie zelta medaļas stafetē. 1980. gada Leikplesidas olimpiskajās spēlēs viņš ieguva ceturto vietu sprintā un stafetē kļuva par olimpisko vicečempionu.

Pēc karjeras beigām strādājis par treneri tādās valstīs kā Vācija, Austrija, Ķīna un Baltkrievija, un kopš pagājušā pavasara viņš bija Latvijas vadošā biatlonista Andreja Rastorgujeva šausanas treneris, taču speciālista veselības problēmas ieviesa korekcijas sadarbības plānos un vēlāk Zīberts latvietim padomus deva telefoniski. Piektdien Zībertam būtu apritējis 61 gads.

Izmantotie resursi:
https://mopo24.de/nachrichten/biath...
Биатлон. Умер экс-тренер сборной Беларуси Клаус...