Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Apstiprināti izlašu galvenie treneri

Jānis Pārums

Trešdien notika Latvijas biatlona federācijas valdes sēde, kurā viens no galvenajiem jautājumiem bija par nacionālo izlašu galveno treneru apstiprināšanu. Līdz 2010. gada ziemas sezonas beigām par treneriem turpinās strādāt līdzšinējie izlašu vadītāji.

Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris joprojām būs Vitālijs Urbanovičs, bet sieviešu izlasi turpinās vadīt Māris Čakars.

Urbanovičs savā ilgajā trenera karjerā piedzīvojis gan patīkamus brīžus, gan situācijas, kuras ne tik ļoti gribētos atcerēties. Pagājušās tūkstošgades izskaņā mūsu biatlona izlase bija ļoti tuvu pasaules elitei, kur liels nopelns pienācās arī izlases trenerim Vitālijam Urbanovičam. Daudzi noteikti atceras, cik lielisku sniegumu Urbanoviča vadībā izlase demonstrēja 1998. gada Nagano Olimpiskajās spēlēs, kad visās (!) disciplīnās vismaz viens Latvijas sportists iekļuva labāko sešiniekā. Soltleiksitijas Olimpiskās spēles izvērtās kā ļauns murgs. Turīnas Olimpiskās spēles bija kā savdabīgs starpposms, jo komandas sastāvs nomainījies gandrīz pilnībā. Jau pirms šīm spēlēm treneris atzina, ka daudziem biatlonistiem galvenās būs nākamās spēles, kas 2010. gadā norisināsies Kanādas pilsētā Vankūverā. Tagad trenerim būs iespējas trenēt labākos valsts biatlonistus līdz šīm spēlēm.

Māris Čakars, kurš 1980. gadā pats vēl būdams sportists ieguvis pirmo sporta klasi biatlonā, 1998. gadā aktīvi sācis darboties biatlonā kā organizators, lai Gulbenē atjaunotu biatlona tradīcijas. Lielā mērā pateicoties tieši viņam, pēdējā laikā Latvijā liela interese ir arī par sieviešu biatlonu, jo tieši no Gulbenes nāk Latvijas sieviešu izlases līdere Madara Līduma. Līdzīgi kā Urbanovičs, arī Čakars ievēlēts par Latvijas izlases vadītāju līdz 2010. gada ziemas sezonas noslēgumam.

Jāpiezīmē, ka abi treneri apstiprināti vienbalsīgi.

Informāciju sagatavoja:
Dāvis Dedumets, LBF preses sekretārs
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze

     [+] [-]

, 2007-05-18 11:14, pirms 13 gadiem
vai vispār ir kādi citi varianti???

     [+] [-]

, 2007-05-18 12:00, pirms 13 gadiem
Un šaušanas trenera vēl aizvien izlasē nav... Ceru, ka federācija atradīs iespēju piesaistīt speciāli treneri, kas piestrādātu pie šaušanas, jo problēmas ar acīmredzamas (īpaši Madarai)...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja