Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Andrejam budžeta plāns izpildīts, Baibas gaida Ziemassvētku dāvanas

Jānis Freimanis

Andrejam budžeta plāns izpildīts, Baibas gaida Ziemassvētku dāvanas
Andrejs Rastorgujevs Phjončhanas olimpisko spēļu trasē. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Pirms dažām nedēļām Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis cēla kārtējo trauksmi par nepieciešamo finanšu trūkumu, kā sāpīgāko piemēru izceļot biatlonu. Tika piesaukta pat iespējamā Latvijas sportistu nepieteikšana Pasaules kausa posmiem un Eiropas čempionātam. Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka nenoliedz, ka finansiālā situācija patiešām ir smaga, tomēr līdz gada beigām vēl pastāv cerības rast risinājumu. Tikmēr Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, kurš savu budžetu veido galvenokārt ar savas komandas spēkiem, neatrisināmu problēmu neesot.

„Valdība tā arī nav radusi iespēju kompensēt iztrūkstošo finansējumu, bet tagad, veidojot jauno koalīciju, tai šīs rūpes nav aktuālas. Patiesībā situācija ir drausmīga. Ar privātiem līdzekļiem vai uz parāda cenšamies nodrošināt sportistiem nepieciešamo. Turpinām sarunas ar uzņēmējiem. Tuvojas gada beigas, kad uzņēmumi varēs objektīvāk izvērtēt savu situāciju. Ja līdz gada beigām nepieciešamo finansējumu nedabūsim, tad… Būs kaut kas jādomā,” stāsta federācijas prezidente Broka.

„Reālā situācija ir tāda, ka šobrīd naudas nav nevienam Pasaules kausa posmam, tādēļ nākas dzīvot uz parāda. Iegādājāmies Andrejam biļetes uz pasaules čempionātu vasaras biatlonā, bet dzīvošana viņam kā pasaules ranga Top 25 biatlonistam bija apmaksāta no Starptautiskās biatlona savienības (IBU) puses. Taču par transportu un servisu jāgādā pašam. No pagājušās sezonas vēl ir atlicis mazliet LOK finansējuma. Esmu ieguldījusi arī savus personīgos līdzekļus. Arī Ilmārs un Baiba dara visu, lai tikai neapstātos,” saka Broka, piebilstot, ka Pasaules kausa pirmajā posmā bez Rastorgujeva un Bendikas Latviju pārstāvēs arī Aleksandrs Patrijuks un Daumants Lūsa, bet zem jautājuma zīmes esot Roberts Slotiņš.

Baiba Bendika atzīst, ka viņas situācija īpaši neatšķiras no federācijas kopējās situācijas. „Vismaz nometņu plānu esam izpildījuši. Kaut kādas nometnes nosedza LOV, kaut kam finanses atradām paši. Taču ļoti pietrūka fizioterapeita, kurš nebija klāt nevienā no nometnēm. Labi, ka būs vismaz tagad uz Pasaules kausa pirmo posmu.”

Pašlaik Baiba gatavojas sezonai Itālijā, bet pēc nedēļas Lencerhaidē (Šveice) risināsies sacensības ar gana spēcīgu dalībnieku sastāvu. Tās var dēvēt par sezonas ieskriešanās mačiem. Iepriekšējās sezonās bija ierasts, ka par tām kalpoja sacensības Norvēģijā, taču šī sezona nesāksies vis Estešundā (Zviedrija), bet gan Pokļukā (Slovēnija).

„Ko gribējām izdarīt sagatavošanās posmā, to arī izdarījām. Tādā ziņā nav pamata sūdzēties. Bet par sportisko formu un gatavību sezonai varēs spriest pēc mačiem Šveicē. Līdz Ziemassvētkiem visus posmus izbraukāsim par 100%, taču jautājums varētu būt par diviem posmiem Ziemeļamerikā februāra vidū. Cerams, ka atradīsim finanses arī tiem. Plānā ir arī Eiropas čempionāts, kas būs uzreiz pēc tam Raubičos (Baltkrievija). Jā, finansējums atlikušajai sezonas daļai – tā tiešām būtu laba Ziemassvētku dāvana,” atzīst Bendika.

Tikmēr Rastorgujeva menedžeris Normunds Putns apstiprina, ka budžeta plāns esot izpildīts, bet zem jautājuma zīmes pagaidām ir tikai federācijas apsolītā daļa. Lidošanas izdevumus komanda noteikti segs pati, bet no federācijas varētu cerēt tikai uz viesnīcu rēķinu apmaksu. Ņemot vērā pašreizējo finansiālo situāciju, cerēt jau var, bet, ja naudas nav, tad nav arī pamata domāt, ka cerības piepildīsies.

Lielākie atbalstītāji pēc olimpiskās sezonas nav novērsušies no Andreja un ir gatavi turpināt sadarbību. Gan SIA „Vudlande” (Intara Berkuļa nopelns), gan „Impro ceļojumi”, gan Alūksnes pašvaldība savu vārdu turējuši, tādēļ šobrīd visi izdevumi ir nosegti un gatavošanos sezonai nekādi finansiālie faktori nav ietekmējuši. Cita lieta - vasarā finansiālo neskaidrību dēļ pāris mēneši tika zaudēti. Pašlaik nav zināms, kā tas ietekmēs šo sezonu, taču skaidrs, ka kādā brīdī robs sagatavošanās posmā liks par sevi manīt.

„Vienīgā problēma ir tā, ka Andrejam gribētos, lai Frūde [Andresens] varētu piebraukt arī uz citiem posmiem, jo pagaidām skaidrība ir tikai par pirmo posmu Pokļukā. Pie tā strādā arī mūsu komandas norvēģi ar treneri Pēru Ūlavu [Treterū] priekšgalā,” norāda menedžeris.

Starp citu, Treterū šosezon gatavos slēpes arī pārējai Latvijas izlasei (to finansēs federācija), tādēļ viņš visu laiku pavadīs servisa telpās. Tikmēr šautuvē būšot Vitālijs Urbanovičs, kurš esot oficiālais izlases treneris. Andrejs pie viņa gan neplāno taisīt piešaudes, tādēļ cer uz Andresenu. Vismaz pieļāvuma formā esot aprunāta arī iespēja, ka norvēģi varētu uzņemties arī izlases treneru funkcijas. Tomēr tas nebija realizējams ne laika trūkuma, ne finanšu trūkuma dēļ. Turklāt aktuāls ir arī jautājums par to, kāds būtu ieguvums?

2018./2019. gada biatlona sezonas kalendārs

DatumsSacensībasNorises vieta
2.-9. decembrisPK 1. posmsPokļuka (Slovēnija)
13.-16. decembrisPK 2. posmsHohfilcene (Austrija)
20.-23. decembrisPK 3. posmsNovemesto (Čehija)
10.-13. janvārisPK 4. posmsOberhofa (Vācija)
16.-20. janvārisPK 5. posmsRūpoldinga (Vācija)
24.-27. janvārisPK 6. posmsAntholca-Anterselva (Itālija)
7.-10. februārisPK 7. posmsKenmora (Kanāda)
14.-17. februārisPK 8. posmsSoltleiksitija (ASV)
18.-24. februārisEiropas čempionātsRaubiči (Baltkrievija)
7.-17. martsPasaules čempionātsEstešunda (Zviedrija)
21.-24. martsPK 9. posmsHolmenkollena (Norvēģija)
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-11-16 16:19, pirms gada
Nu tad jau manīs kā sezonā Rastijam ies. Ka tik atkal nesanāk čiks, jo būsim godīgi, parasti ir vilšanās ar maziem cerību uzplaiksnījumiem.

  +3 [+] [-]

, 2018-11-16 17:04, pirms gada
rihardilio rakstīja: Nu tad jau manīs kā sezonā Rastijam ies. Ka tik atkal nesanāk čiks, jo būsim godīgi, parasti ir vilšanās ar maziem cerību uzplaiksnījumiem.
Nezinu kas tev par vilšanos, ja čalis ir top 30, rēķinot to, ka visiem top30 nav jāvāc kapeikas pa kaktiem
Ps. Autor, ja raksti pie bildes vārdus, tad jau varēji ierakstīt arī Ilmāru Brici !

  +3 [+] [-]

, 2018-11-16 17:48, pirms gada
Mjā. Izklausās bēdīgi. Saprotu, ka mums šobrīd palikuši tikai četri aktīvie biatlonisti (Bricis beidzis?) ar pietiekamiem IBU punktiem, lai drīkstētu startēt PK posmos. Un Slotiņš sezonas sākumā zem jautājuma zīmes. Nu labi, pirmajā posmā nav vīru stafetes. Otrajā (13.-16. decembris) Hohfilcenē gan ir. Jācer, ka pirmajā IBU kausa posmā Misem izdosies tikt zem 125 punktiem, lai kvalificētos PK.

  +9 [+] [-]

, 2018-11-16 18:47, pirms gada
varbūt neesmu līdz galam tur iekšā, bet izšaut gaisā uz māmuļas Latvijas jubilu 250000 varam, a andruham, kurš regulāri ir tuvumā pasaules biatlona elitei un medaļām , piķis nav. nu jebāl. Nav jau korekti salīdzināt, bet nu labi

  +3 [+] [-]

, 2018-11-16 20:43, pirms gada
rihardilio rakstīja: Nu tad jau manīs kā sezonā Rastijam ies. Ka tik atkal nesanāk čiks, jo būsim godīgi, parasti ir vilšanās ar maziem cerību uzplaiksnījumiem.
Nedomāju ka Rastorgujevam ir čiks. Kopumā ir stabili labs biatlonists. Pēdējās 5 sezonās ir TOP-30 PK kopvērtējumā. No tām 3 reies bija TOP-20. Pērn PK 13 vieta kopumā nemaz nav slikts rādītājs. Ir 2 pjedestāli un laikam jau daudzi tikai medaļas uzskata par kaut ko labu. 15 reizes PK bijis TOP-10

     [+] [-]

, 2018-11-17 23:46, pirms gada
FUNS rakstīja: Nedomāju ka Rastorgujevam ir čiks. Kopumā ir stabili labs biatlonists. Pēdējās 5 sezonās ir TOP-30 PK kopvērtējumā. No tām 3 reies bija TOP-20. Pērn PK 13 vieta kopumā nemaz nav slikts rādītājs. Ir 2 pjedestāli un laikam jau daudzi tikai medaļas uzskata par kaut ko labu. 15 reizes PK bijis TOP-10
Manšķiet, ka to čiku daži liek klāt, jo Rastijam ļoti bieži ir bijušas labas sacensības, līdz pēdējai šautuvei. Ļoti daudz ir bijušas sacensības, kur pēdējā šautuvē aiziet medaļa. Kad bieži ir bijis tik tuvu, tad arī tas pirmais divdesmitnieks vairs nešķiet sasniegums.

  -1 [+] [-]

, 2018-11-18 01:07, pirms gada
Nevajag pārspīlēt! Tikai lūzeriem nauda nav, kas ir normāli. Rastijam kaut kā viss ok. Secinājums - neesi lūzeris un uzņēmumi gribēs likt savu vārdu uz tava krekla. Un tas ir tikai normāli, ka valsts neatbalsta tūristus. Te viens rakstīja, ka mēs varam gaisā izšaut 250000 eur, bet mēs arī visi biatlona stafetē varam garām aizšaut un tāpēc mūs uzreiz jāatbalsta?

     [+] [-]

, 2018-11-18 11:10, pirms gada
Franko rakstīja: Nevajag pārspīlēt! Tikai lūzeriem nauda nav, kas ir normāli. Rastijam kaut kā viss ok. Secinājums - neesi lūzeris un uzņēmumi gribēs likt savu vārdu uz tava krekla. Un tas ir tikai normāli, ka valsts neatbalsta tūristus. Te viens rakstīja, ka mēs varam gaisā izšaut 250000 eur, bet mēs arī visi biatlona stafetē varam garām aizšaut un tāpēc mūs uzreiz jāatbalsta?
Mēs visi varam tikai izšaut zem deķa

     [+] [-]

, 2018-11-18 12:01, pirms gada
Prieks par Rastiju, ka būs vēl viena sezona, kurā varēšu sekot šim interesantajam sporta veidam.

Rodas vienīgi sajūta, ka pēc viņam gan būs paliela bedre. Varbūt mums ir vēl talanti par ko neesmu dzirdējis vai tomēr tiešām situācija ir salīdzinoši bēdīga?