Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Rastorgujevs: "Arī Frūdem negāja šaušana stāvus. Tieši tādēļ viņu piesaistījām"

Jānis Freimanis

Rastorgujevs: "Arī Frūdem negāja šaušana stāvus. Tieši tādēļ viņu piesaistījām"
Andrejs Rastorgujevs
Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sarunā ar Sportacentrs.com norāda, ka jau pagājušajā gadā bijušas runas, ka pēc olimpiskās četrgades turpmāk būs jāstrādā citādi. Šobrīd Andrejs uzskata, ka Pērs Ūlavs Treterū un Frūde Andresens treneru statusā viņam kā sportistam ir ieguvums.

Jaunajai sezonai Andrejs sācis gatavoties salīdzinoši vēlu - tikai jūlija vidū. Iemesli tam meklējami gan zobu un deguna operācijās, gan dažādos citos blakus apstākļos, par kuriem viņš pašlaik publiski stāstīt nevēlas. "Pēc olimpiskās sezonas bija daudz laika pārdomām. Situācija bija ne tikai sāpīga, bet arī nesaprotama. Gan no manas puses, gan no Latvijas Biatlona federācijas puses. Jo aizvadītā sezona kopumā bija laba - ierindojos 13. vietā Pasaules kausa kopvērtējumā, bet sprinta kopvērtējumā biju piektais. Uzvarēju Eiropas čempionātā. Jā, Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nesanāca nostartēt tik labi, cik gribējām. Fiziski biju gatavs, arī morāli biju nostabilizējies. Iespējams, nebijām tik labi sagatavojušies citās jomās. Labi, ka bija draugi un tuvi cilvēki, kas palīdzēja novērst liekas domas un pievērsties darbam. Jaunie draugi no citām valstīm palīdzēja atrast motivāciju un daļēji sakārtot sistēmu."

Šķiet nepierasti, ka Rastorgujevam nometnē blakus šogad nav ilggadējais treneris Intars Berkulis. Andrejs atklāj, ka par pārmaiņām abi runājuši jau pērn. Olimpiskā četrgade būs noslēgusies, un tālāk vajadzēs strādāt citādi. "Daudz dažādu notikumu bija gan olimpiādē, gan pēc tās. Sāku domāt, ka jāiet tālāk un jāturpina attīstīties. Zinu, ka Pērs Ūlavs [Treterū] un Frūde [Andresens] ir liels ieguvums man kā sportistam. Pēc sezonas viss bija skaidrs. Vēlāk ar Intaru sanāca aprunāties. Gribēju pamēģināt kaut ko jaunu. Daudz ko no tā, kā tagad strādājam, iepriekš nezināju. Nemitīgi jāattīstās un jāiet uz priekšu. Tikai tā vari sasniegt pašus augstākos mērķus. Intars kaut ko iesaka, raugoties uz ilgtermiņa mērķiem, bet ikdienā strādāju tikai ar Pēru Ūlavu un Frūdi. Arī pats šo gadu laikā esmu uzkrājis milzīgu pieredzi. Zinu sistēmu, kā mēs strādājām iepriekš. Tagad gribas pastrādāt citādi - atšķirīga sistēma un metodes, citāda domāšana. Bet rezultātam jābūt labākam," skaidro Andrejs.

Protams, ikvienam biatlonistam Frūdes Andresena vārds un tituli ir zināmi, taču klātienē abi iepazinušies tikai jūlija sākumā. "Ar viņa piesaistīšanu palīdzēja Pērs Ūlavs. Tas man deva papildus motivāciju. Frūde savā laikā bija ātrākais biatlonists, ātrāks pat par Ūli Eināru Bjērndalenu. Tāpat zinām, ka Frūdem negāja šaušana stāvus. Tieši tāpēc viņu piesaistījām, jo karjeras beigās viņš bija izpratis, kādas bija viņa problēmas. Viņš vēro manu šaušanu, izmanto savas zināšanas, tādēļ kaut kas sāk sanākt."

"Man patīk, ka tagad blakus ir tik spēcīga personība kā Frūde. Viņš ir līdzīgs man. Arī es esmu spēcīga personība, bet viņš ar savu skatījumu vairāk pievērš uzmanību dažādām niansēm. Frūde negrib lauzt to sistēmu, kāda bija man un Intaram, jo tā dod rezultātu. Mēs vienkārši gribam šo rezultātu uzlabot. Vairāk strādājot pie šaušanas un slēpošanas tehnikas. Jau tagad redzu, ka pakāpeniski izmaiņas notiek, taču tās nevar notikt uzreiz. Bet jau tagad jūtu, cik daudz šīs nianses atvieglo darbu trasē," stāsta Rastorgujevs.

Slēpts komentārs: Gūža

 +10 [+] [-]

, 2018-09-16 15:15, pirms gada
Gūža rakstīja: Rastijam nepalīdzēs nevines krutākais treneris. Nevelk psiholoģiski un tur neko nepadarīs. Visu vasaru taču strādāja ar kaut kādu kruto šaušanas treneri, bet šāva sezonā vēl sliktāk kā iepriekš
Ceru ka pēc šīs verbālās pļutkas atrausi arī īsto. Un vislabāk tramvajā
Slēpts komentārs: Gūža

  +3 [+] [-]

, 2018-09-16 16:16, pirms gada
kolorīti: tas džeks nemācēja šaut, tāpēc viņu paņēmām..

     [+] [-]

, 2018-09-16 16:22, pirms gada
Andrejam nevajag mētāties un katru vasaru ar jaunu treneri eksperimentēt šaušanā - jāatgriežas pie savas "stabilitātes" - pāris kļūdas, bet 1-2 sezonā trāpot būs medaļas.

Frūde būs labs kā ex-pro, zin kā jātrenējas labākajiem, kas jādara, lai uzvarētu. tieši tas ko nezināja un nevar iedot Berkulis.

  +8 [+] [-]

, 2018-09-16 16:49, pirms gada
Gūža rakstīja: Kaut ko pateicu ne tā? Kur bija kļūda manā teiktajā?
Pirmā ka notirs savas valsts labāko biatlonistu. Vienīgo,kurš var iebraukt medaļās. Vienīgo,kura startu vispār vērts skatīties. Vienīgo,kurš turpina veco buku līmeni. Sportistu,kurš izcīnīja EČ titulu!!! Ar pēdējo vien daudziem pietiktu,lai karjeru sauktu par izdevušos pat bez jelkā cita. Rastorgujevs ir vienīgais,kurš acīmredzami mērķē tikai uz podesta augšu. Cik darba maksā būt slēpošanā top3 ātrākajam starp zviedriem,norvēģiem,krieviem uc elites sportistiem, to zin tikai Rastorgujevs. Jā,ne viss viņam sanāk kā vēlas. Un pilnīgi noteikti pats to pārdzīvo vairāk par mums visiem kopā. Lai šo visu zinot tirstu ka Andrejs Rastorgujevs ir nekas un būs nekas......ir jābūt tieši tādam retardam kā tev. Pārgudram tirsējam bez jelkādas nojēgas par nenormālo darbu,ko atlēti iegulda,tāpēc jau viss šķiet tik vienkāršs un skaidrs. Man AR ir viens no šībrīža valsts stiprākajiem sportistiem,ļoti cienu viņu par ieguldīto darbu,rezultātiem un paraugu jaunatnei. Un tāds arī paliks - vienalga tiks augstāk jeb ne. Varu pateikt tikai paldies un novēlēt veiksmi.
PS nepareizs bija viss ko teici. Nožēlojamais smailijs arī

  +1 [+] [-]

, 2018-09-16 16:51, pirms gada
Daniel rakstīja: kolorīti: tas džeks nemācēja šaut, tāpēc viņu paņēmām..
Vispār jau tas ir bez nozīmes,visu izšķirs AR rezultāti,ne jau trenera. Ir acīmredzams,ka jālabo galva un tai tikpat labi derētu arī dakteris Rudzītis. Bet noteikti ir nianses tehnikā un treniņos,kas var būt +. Vismaz es ceru.....

     [+] [-]

, 2018-09-16 17:30, pirms gada
Te taču nolasījušie speciālisti, kuri labāk par pašu Rastiju zina, kā viņam vajadzētu trenēties, ko ņemt par treneri utt. Idiotu bars. Es nesaku, ka tas dos rezultātu, taču ticu tam, bet Jūs viņa panākumu gadījumā nelieniet te un netēlojiet viņa fanus.

  +1 [+] [-]

, 2018-09-16 17:34, pirms gada
Viņš ir līdzīgs man. Arī es esmu spēcīga personība, bet viņš ar savu skatījumu vairāk pievērš uzmanību dažādām niansēm.
Andrej drīzāk tu esi līdzīgs Andresenam...Nu ambīcijas tev lielas...vajag likt lietā...

     [+] [-]

, 2018-09-16 21:05, pirms gada
Rastijs nav slikts, taču kaut kur viņam pagaidām ir "klikšķis", kas traucē šaušanā, jo ar slēpošanu kopumā viņam OK. Cerēsim, ka pārmaiņas būs uz labu!

     [+] [-]

, 2018-09-16 21:24, pirms gada
sportists-amatieris rakstīja: Pirmā ka notirs savas valsts labāko biatlonistu. Vienīgo,kurš var iebraukt medaļās. Vienīgo,kura startu vispār vērts skatīties. Vienīgo,kurš turpina veco buku līmeni. Sportistu,kurš izcīnīja EČ titulu!!! Ar pēdējo vien daudziem pietiktu,lai karjeru sauktu par izdevušos pat bez jelkā cita. Rastorgujevs ir vienīgais,kurš acīmredzami mērķē tikai uz podesta augšu. Cik darba maksā būt slēpošanā top3 ātrākajam starp zviedriem,norvēģiem,krieviem uc elites sportistiem, to zin tikai Rastorgujevs. Jā,ne viss viņam sanāk kā vēlas. Un pilnīgi noteikti pats to pārdzīvo vairāk par mums visiem kopā. Lai šo visu zinot tirstu ka Andrejs Rastorgujevs ir nekas un būs nekas......ir jābūt tieši tādam retardam kā tev. Pārgudram tirsējam bez jelkādas nojēgas par nenormālo darbu,ko atlēti iegulda,tāpēc jau viss šķiet tik vienkāršs un skaidrs. Man AR ir viens no šībrīža valsts stiprākajiem sportistiem,ļoti cienu viņu par ieguldīto darbu,rezultātiem un paraugu jaunatnei. Un tāds arī paliks - vienalga tiks augstāk jeb ne. Varu pateikt tikai paldies un novēlēt veiksmi.
PS nepareizs bija viss ko teici. Nožēlojamais smailijs arī
Neko nepareizu viņš nepateica un neko nenotirsa, vienīgi pauda savu pesimistisko viedokli. Ja Andrejs treniņos var sašaut perfekti, bet sacensībās nevar, tad skaidrs, ka viņam IR psiholoģiskas dabas problēmas. Vai to var vai nevar labot, rādīs laiks. Vēlu veiksmi un ceru uz labām izmaiņām.

     [+] [-]

, 2018-09-17 16:03, pirms gada
Es ar slēpēm nenoskriešu pat 1 km, vai nevajag arī slēpošanas treneri ?