Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase:0

Latvijas kērlingisti zaudē apakšgrupas līderiem spāņiem PČ jauktajām komandām

Linda Mangale

Latvijas kērlingisti zaudē apakšgrupas līderiem spāņiem PČ jauktajām komandām
Jeļena Rudzīte
Foto: WCF/Richard Gray

Sesto zaudējumu piedzīvojusi Latvijas jauktā kērlinga izlase, kura, šodien, 16.oktobrī Aberdīnā, Skotijā notiekošajā pasaules čempionātā, piekāpās spēcīgajai Spānijas izlasei ar 3:9.

6.spēle: Latvija 3:9 Spānija
Lai arī mūsu izlase nopelnīja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, tās viņi spēja izmantot tikai ceturtajā endā, gūstot divus punktus. Tomēr līdz tam spāņi jau bija nozaguši piecus (5:2). Piektajā endā pretinieki vēl vairāk palielināja rezultātu starpību +6 (8:2), ko līdz spēles beigām mūsu izlase nespēja sadeldēt, spēli noslēdzot ar 3:9. Līdz ar to viņiem šajā čempionātā atlikusi vien spēle pret Brazīliju.

Ar uzvaru pār mūsu izlasi, Spānija kvalificējās izslēgšanas spēlēm, lai gan viņiem grupu turnīrā jāizspēlē vēl divas spēles. Paralēli šai spēlei norisinājās vēl viena cīņa apakšgrupā starp Ungāriju un Austrāliju, kurā ungāriem izdevās nozagt uzvaras nesošo punktu, noslēdzot spēli ar 6:5 savā labā.

5.spēle: Latvija 3:7 Ungārija
Spraiga cīņa ar grupas vienu no favorītēm norisinājās līdz pat spēles vidum, kad pēc četriem endiem uz tablo neizšķirts 2:2. Piektajā ungāri ar pēdējo akmeni paņēma trīs punktus un septītajā endā vēl divus, ko mūsējiem neizdevās atspēlēt, zaudējot arī šo maču ar 3:7. Līdz ar to visas cerības izkļūt no apakšgrupas ir zaudētas.

4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija
Spēles pirmā puse noteica tās iznākumu. Pēc četriem endiem pretinieki bija iekrājuši septiņus punktus, kamēr mūsu izlasei bija “sausā”. Spēles otrajā daļā nekas būtiski nemainījās, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.
Šajā spēļu kārtā pārliecinošie ungāri paklupa pret ASV ar 4:7, bet Spānija, uzvarot Austrāliju ar 7:2, saglabā pirmo vietu mūsu apakšgrupā.

3.spēle: Latvija 3:7 ASV
Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.

2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija
Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.

1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna
Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).

Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmx...
Tiešraide: https://livehqtv.net/wmxcc-2019/

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):

5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
3:7 – ASV
2:9 – Zviedrija
3:7 – Ungārija
3:9 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:

1. Spānija 5-0-0 Q
2. Ungārija 6-5-1
3. ASV 5-4-1
4. Kazahstāna 5-3-2
5. Zviedrija 5-2-3
6. Austrālija 6-2-4
7. Brazīlija 4-0-4
8. Latvija 6-0-6

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)