Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Bezierunu zaudējums Zviedrijai PČ jauktajām kērlinga komandām

Linda Mangale
Linda Mangale

Bezierunu zaudējums Zviedrijai PČ jauktajām kērlinga komandām
Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa
Latvijas jauktās izlases spēlētāji
Foto: WCF/Richard Gray

Vakar, 14.oktobrī vēlajā spēlē Latvijas jauktā kērlinga izlase tikās ar Zviedriju ceturtajā pasaules čempionāta spēlē. Katastrofālais spēles sākums noveda mūsu izlasi līdz kārtējam zaudējumam, piekāpjoties zviedriem ar 2:9.

4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija
Spēles pirmā puse noteica tās iznākumu. Pēc četriem endiem pretinieki bija iekrājuši septiņus punktus, kamēr mūsu izlasei bija “sausā”. Spēles otrajā daļā nekas būtiski nemainījās, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Šajā spēļu kārtā pārliecinošie ungāri paklupa pret ASV ar 4:7, bet Spānija, uzvarot Austrāliju ar 7:2, saglabā pirmo vietu mūsu apakšgrupā.

3.spēle: Latvija 3:7 ASV
Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Pret ASV kopumā noturējām diezgan stabilu izpildījumu. Ļoti veiksmīgi sākotnēji veidojās otrais ends, bet pretinieku komandas kapteinis šodien pierādīja, ka ne velti ir pilna laika kērlingists un ar perfektu izpildījumu mūsu taktiskās "lamatas" pavērsa pret mums pašiem, kā rezultātā zaudējām divus punktus.
Spēles tālākajā gaitā spēle izpildījuma ziņā bija līdzīga, bet pārsvaru visos endos pašā noslēgumā nodrošināja ASV izlases skips, kurš, salīdzinājumā ar mūsu savstarpējo spēli pirms diviem gadiem analogās sacensībās, ir būtiski uzlabojis savu izpildījumu.
Mūsu grupa kopumā jādēvē par "nāves grupu", jo salīdzinājumā ar citām, mums komandas ir daudz spēkos līdzvērtīgas. Vislabāk izskatās Ungārija. Pēc tam ir trīs spēkos vienādas komandas – ASV, Zviedrija un Spānija, kuras visas noteikti citās grupās būtu līderos.”

2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija
Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.

1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna
Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).

Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmx...
Tiešraide: https://livehqtv.net/wmxcc-2019/

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):

5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
3:7 – ASV
2:9 – Zviedrija
15.10. 14:00 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:

1. Spānija 3-3-0
2. Ungārija 4-3-1
2. ASV 4-3-1
2. Kazahstāna 4-3-1
5. Zviedrija 4-2-2
6. Austrālija 4-1-3
7. Brazīlija 3-0-3
8. Latvija 4-0-4

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)