Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Brīdina par risku, ka Itālija varētu zaudēt tiesības rīkot 2026. gada olimpiskās spēles

Rolands Eliņš

Brīdina par risku, ka Itālija varētu zaudēt tiesības rīkot 2026. gada olimpiskās spēles
Džiovanni Malago (centrā) pēc uzvaras SOK balsojumā par 2026. gada OS. Foto: AP/Scanpix

Itālijas Olimpiskās komitejas (CONI) prezidents Džiovanni Malago publiski brīdinājis Itālijas valdību, ka tās plānotie grozījumi sporta likumā un CONI darbības regulēšanā ir pretrunā ar starptautisko olimpisko kustību un rada apdraudējumu gan Itālijas sportistu dalībai nākamā gada olimpiskajās spēlēs, gan 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanai Kortīnā d`Ampeco un Milānā.

Itālijas mediji jau pirms nedēļas bija vēstījuši, ka CONI aizkulisēs ir bažas par Itālijas valdības plāniem veikt izmaiņas sporta likumā, piešķirot valdībai daudz lielākas kontroles un regulēšanas iespējas, un ka šīs bažas sasniegušas arī Starptautisko olimpisko komiteju (SOK), kas oficiālā vēstulē brīdinājusi CONI par iespējamām sankcijām. SOK norāda, ka Itālijas valdības tieša iejaukšanās CONI reformās ir nepieļaujama un liedz CONI neatkarību. SOK reglaments paredz, ka olimpiskās komitejas darbojas pastāvīgi un savu vadību izraugās saskaņā ar saviem statūtiem, un tieša iejaukšanās šajā procesā no ārpuses nav pieļaujama.

Par šīm bažām šodien intervijā Itālijas izdevumam „TuttoSport” dalījies CONI prezidents Džiovanni Malago, apstiprinot, ka pastāv iemesls satraukums. Lai gan Itālijas politiķi, ieskaitot sporta ministru Džankarlo Džordžeti, kurš ir tuvu stāvoša persona premjerministram Mateo Salvini, savos publiskajos izteikumos norāda, ka jaunais likums būs saskaņā ar SOK statūtiem, Malago atzinis, ka SOK varētu būt cits viedoklis.

„Esmu ļoti noraizējies par olimpisko kustību Itālijā politiskās krīzes dēļ, valdības neskaidrības nākotnes dēļ un SOK iebildumu dēļ,” teica Malago. „Mēs šobrīd riskējam ar drausmīgām sekām. Ja SOK diskvalificēs CONI un neatzīs tās darbību, tas automātiski nozīmēs arī Itālijas sportistu nepiedalīšanos 2020. gada olimpiskajās spēlēs, viņiem tad nāksies piedalīties kā neitrālajiem atlētiem. Tāpat tādā gadījumā tiks apšaubīta Milānas un Kortīnas d`Ampeco gatavība rīkot 2026. gada olimpiskās spēles.”

Malago norāda, ka 27. augustā CONI paredzēta kopīga tikšanās ar OS orgkomiteju, pilsētu mēriem, valdību un arī SOK pārstāvjiem, un šī tikšanās būs svarīga, lai pārliecinātu SOK par jaunā likuma sekām.

Jāatgādina, ka 2026. gada OS vēl pavisam nesen bija aktuāla tēma Latvijai, jo Siguldas bobsleja un kamaniņu trase bija iekļauta Stokholmas un Ores kopīgajā pieteikumā, kas SOK delegātu balsojumā tomēr piekāpās Itālijas pilsētām.

SOK piespriesta diskvalifikācija nacionālajai komitejai nav bieža lieta, taču nav arī bez precedenta. Tieši par šādu rīcību – valdības iejaukšanos vietējās komitejas darbā – SOK pirms četriem gadiem diskvalificēja Kuveitas Olimpisko komiteju, kas tādēļ nevarēja sūtīt savus sportistus uz Rio spēlēm. Šī diskvalifikācija tika atcelta tikai pavisam nesen.

Izmantotie resursi:
https://www.tuttosport.com/news/alt...

     [+] [-]

, 2019-08-16 00:26, pirms 7 mēnešiem
Muļķības!

Krieviem ar gribēja un teica ka atņems gan Sočus 2014 gadā gan PK futbolā 2018, runāja lieli vīru un lielas dāmas, bet nekā nenotika un arī šeit viss notiks tā kā tas paredzēts!

  +1 [+] [-]

, 2019-08-16 07:38, pirms pusgada
''.......kurš ir tuvu stāvoša persona premjerministram Mateo Salvini...''

Autor, pavisam neliels izglītojošs komentārs.

Itālijas premjerministrs ir Džuzepe Konte, bet Mateo Salvīni ir Itālijas iekšlietu ministrs.