Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase:0

Neveiksmes PČ jauktajām komandām Latvijas kērlingistiem turpinās

Linda Mangale

Neveiksmes PČ jauktajām komandām Latvijas kērlingistiem turpinās
Jeļena Rudzīte
Latvijas jauktās izlases spēlētāja
Foto: WCF/Richard Gray

Šodien, 14.oktobrī Latvijas izlase aizvadīja pirmo no dienas divām spēlēm pasaules jaukto kērlinga komandu čempionātā Aberdīnā, Skotijā. Cīņā ar ASV izlasi piedzīvots trešais zaudējums, šoreiz ar 3:7.

3.spēle: Latvija 3:7 ASV
Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.

Vēl šajā spēļu kārtā mūsu apakšgrupā Ungārija nodrošināja trešo uzvaru, pārliecinoši uzveicot Zviedriju ar 9:3, kas ļauj viņiem ieņemt 1.vietu grupā. Savukārt Kazahstānas izlase turpina pārsteigt, pārspējot Austrāliju ar 7:6, kas ļauj ierindoties dalītā 3.vietā kopā ar ASV.

2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija
Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Bija viss kārtībā. Kontrolējām notikumus laukumā un arī kopējais izpildījums sanāca labs. Diemžēl nesanāca pēdējie metieni pēdējos trīs endos. Šodien ledus bija ļoti labs, ātrs un tāds kurš nepiedod kļūdas.
Ļoti sāpīgi un sajūta, ka nepelnīti zaudējām. Stāvoklis kopumā nav ideāls, bet tam visam mēģināsim tikt pāri!”

Pēc šīs spēļu kārtas Spānija un Ungārija ar divām uzvarām divās spēlēs dala pirmo vietu C apakšgrupā, bet Brazīlijai un Latvijai vēl ir piecas spēles priekšā, lai pakāptos kādas vietas augstāk no pašreizējās pēdējās.

1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna
Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Nav tas vieglākais nokomentēt mūsu pirmo spēli, bet nu jāatzīst gala rezultāts sanāca objektīvs. Tagad kērlingu prot spēlēt visi (nu gandrīz visi). Pretinieks, lai gan spēlēja trijatā, šķiet bija savā optimālā sastāvā un metienus izpildīja uz 70 – 80%. Varēja redzēt, ka pirms čempionāta nedēļu pavadījuši šeit un trenējušies. Mums savukārt spēles sākumā neizdevās noķert ritmu ne izpildījumā, ne savstarpējās sadarbībās.
Otrajā daļā jau nedaudz parādījās spēle, uz kuru ceram turpmāk. Neko darīt, šim jātiek pāri un nākošajās spēlēs jāspēlē labāk. Kopumā čempionāts tikai sācies, nekādu būtisku un atzīmējamu notikumu ārpus ledus līdz šim nav bijis. Cīnīsimies tālāk.”

Mūsu apakšgrupā notika vēl viena spēle, kurā Ungārija pārliecinoši ar 14:2 tika galā ar Barazīliju.

Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmx...
Tiešraide: https://livehqtv.net/wmxcc-2019/

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):

5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
3:7 – ASV
14.10. 22:00 – Zviedrija
15.10. 14:00 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:

1. Ungārija 3-3-0
2. Spānija 2-2-0
3. ASV 3-2-1
3. Kazahstāna 3-2-1
5. Zviedrija 3-1-2
5. Austrālija 3-1-2
7. Brazīlija 2-0-2
8. Latvija 3-0-3

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)