Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas kērlingisti nenotur pārsvaru un piekāpjas Austrālijai PČ jauktajām komandām

Linda Mangale
Linda Mangale

Latvijas kērlingisti nenotur pārsvaru un piekāpjas Austrālijai PČ jauktajām komandām
Didzis Pētersons
Latvijas jauktās kērlinga izlases spēlētājs
Foto: WCF/Richard Gray

Šodien, 13.oktobrī Latvijas jauktā kērlinga izlase turpināja apakšgrupas spēles pasaules čempionātā Aberdīnā, Skotijā. Otrajā mačā pretinieks pēc ranga krietni vien stiprāks kā vakar, kas pierādījās spēles galotnē, nodrošinot mūsu izlasei vēl vienu zaudējumu (5:7) šajā čempionātā.

2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija
Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.

Pēc šīs spēļu kārtas Spānija un Ungārija ar divām uzvarām divās spēlēs dala pirmo vietu C apakšgrupā, bet Brazīlijai un Latvijai vēl ir piecas spēles priekšā, lai pakāptos kādas vietas augstāk no pašreizējās pēdējās.

1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna
Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Nav tas vieglākais nokomentēt mūsu pirmo spēli, bet nu jāatzīst gala rezultāts sanāca objektīvs. Tagad kērlingu prot spēlēt visi (nu gandrīz visi). Pretinieks, lai gan spēlēja trijatā, šķiet bija savā optimālā sastāvā un metienus izpildīja uz 70 – 80%. Varēja redzēt, ka pirms čempionāta nedēļu pavadījuši šeit un trenējušies. Mums savukārt spēles sākumā neizdevās noķert ritmu ne izpildījumā, ne savstarpējās sadarbībās.

Otrajā daļā jau nedaudz parādījās spēle, uz kuru ceram turpmāk. Neko darīt, šim jātiek pāri un nākošajās spēlēs jāspēlē labāk. Kopumā čempionāts tikai sācies, nekādu būtisku un atzīmējamu notikumu ārpus ledus līdz šim nav bijis. Cīnīsimies tālāk.”

Mūsu apakšgrupā notika vēl viena spēle, kurā Ungārija pārliecinoši ar 14:2 tika galā ar Barazīliju.

Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wmx...
Tiešraide: https://livehqtv.net/wmxcc-2019/

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):

5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
14.10. 10:00 – ASV
14.10. 22:00 – Zviedrija
15.10. 14:00 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:

1. Spānija 2-2-0
1. Ungārija 2-2-0
3. Austrālija 2-1-1
3. Kazahstāna 2-1-1
5. Zviedrija 2-1-1
3. ASV 2-1-1
7. Brazīlija 2-0-2
7. Latvija 2-0-2

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)