Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Vēstules autori skalpus nemeklē, LVF no komentāriem atturas

Jānis Freimanis

Vēstules autori skalpus nemeklē, LVF no komentāriem atturas
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Pirmdien tika publicēta atklātā vēstule par situāciju Latvijas volejbolā, aicinot Latvijas Volejbola federācijai (LVF), tās biedriem un sabiedrībai kopumā uz godīgu un atklātu diskusiju par objektīvu apstākļu izvērtēšanu. Vēstules iniciators Gatis Olte, kurš iepriekš desmit gadus ir bijis volejbola komandu menedžeris, uzsver, ka viņu mērķis nav pretdarbība pašreizējai LVF vadībai, kamēr federācijas prezidents un ģenerālsekretārs no komentāriem pagaidām atturas.

"Vispirms iesaku nemeklēt nekādus zemūdens akmeņus. Vēstulē gana skaidri esam norādījuši, kāds ir aicinājuma mērķis. Mēs nemeklējam nekādus skalpus vai upurus, bet gan esam par volejbolu. Nav runa par pretdarbību pašreizējai LVF vadībai. Man nav jābūt draugos ar visiem volejbola cilvēkiem, bet mūs vieno volejbols un, kad sanākam kopā, tad gribam strādāt vienam mērķim," norāda Olte.

"Daudz esam dzirdējuši atrunas, ka nav finanšu un cilvēku resursu, tādēļ centāmies izcelt lietas, kuras varam paveikt bez lieliem naudas ieguldījumiem. Protams, tas negarantēs volejbolam acumirklīgu uzrāvienu. Volejbols tādēļ nekļūs par sporta veidu numur viens. Taču jebkurš mēģinājums kaut ko uzlabot ir vismaz mēģinājums."

"Šo vēstuli nebūt nevajadzētu piesaistīt LVF ikgadējam kongresam, kas notiks 3. februārī. Jau novembrī feisbukā izveidoju grupu, kurā aptuveni 40 cilvēki uzsāka diskusiju par problēmām Latvijas volejbolā. Katrs pauda viedokli par jomu, kurā darbojas, vilkām laukā dažādas negācijas. Mēs netaisām apvērsumu, bet gan nākam klajā ar konstruktīviem piedāvājumiem. Mērķis ir panākt reakciju uz vēstulē izteiktajiem piedāvājumiem, veicināt diskusiju," skaidro Olte.

"Man pašam bija pārsteigums, ka ir tik liela volejbola sabiedrības atsaucība. Saņemu vēstules un zvanus, cilvēki pauž atbalstu, ka beidzot kāds ir definējis problēmas. Tas rada sajūtu, ka esam trāpījuši desmitniekā. Par problēmām ir jārunā, un kongress ir īstais laiks un vieta, lai to darītu. Nav tā, ka mūsu darbs aprobežojas tikai ar šīs vēstules uzrakstīšanu. Esam gatavi iesaistīties, ieguldīt savu laiku un idejas."

Olte norāda, ka desmit gadus ir bijis komandu menedžeris un šajā laikā paudis savu nostāju dažādos jautājumos. "Jau piecus sešus gadus runāju par to, ka mājaslapa jau sen ir novecojusi. Vienmēr ticis solīts, ka problēma tiks risināta, bet... Esmu autors fārmklubu idejai, bet federācijas attieksme pret to bijusi skeptiska. Taču mums ir jādomā par 18-23 gadus vecajiem spēlētājiem. Ir svarīgi nepazaudēt šos otrā ešelona volejbolistus, kuri ir pietiekami labi spēlētāji. Esmu domājis par dažādiem risinājumiem, piedāvājis tos. Taču LVF vadības attieksme bieži vien demonstrējusi skatīšanos no augšas. Šim skatījumam ir jāmainās."

LVF prezidents Atis Sausnītis un federācijas ģenerālsekretārs Ainārs Dakša portālam Sportacentrs.com atzina, ka pagaidām komentēt atklāto vēstuli negrasās. Olte atzīst - viņam ir žēl, ka federācijas reakcija ir šāda. Tā vietā tiekot apzvanīti vēstuli parakstījušie cilvēki, izvaicājot par iemesliem sava paraksta likšanai zem tās.

"Man tagad jautā, par ko balsot kongresā, taču man tam nav atbildes. Vispirms ir jādefinē uzdevumi un mērķi, tikai tad varam runāt par konkrētām personālijām. Vēstules mērķis nebūt nav vērsties pret konkrētiem cilvēkiem. Vispirms ir jāsaprot, kādi ir mērķi un kas nepieciešams to sasniegšanai. Ja vajag piesaistīt privātos sponsorus, tad jābūt cilvēkam, kurš par to atbild. Tāds cilvēks ir gan Latvijas Basketbola savienībā, gan tagad arī Latvijas Hokeja federācijā."

"Šobrīd LVF ģenerālsekretārs vienlaikus ir arī izlases un kluba menedžeris. Nevēršos pret pašreizējo ģenerālsekretāru, bet, manuprāt, šos pienākumus pilnvērtīgi apvienot vienkārši nav laika. Iespējams, ja Dakša vairs nebūtu izlases un kluba menedžeris, viņš varētu dot volejbolam nepieciešamo uzrāvienu kā LVF ģenerālsekretārs. Tas taču nebūtu normāli, ja LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps būtu vēl arī izlases un kluba menedžeris."

  +3 [+] [-]

, 2017-01-31 15:40, pirms 3 gadiem
"Šo vēstuli nebūt nevajadzētu piesaistīt LVF ikgadējam kongresam, kas notiks 3. februārī"
.......
"Par problēmām ir jārunā, un kongress ir īstais laiks un vieta, lai to darītu"

Kaut kā neiet kopā viens ar otro

     [+] [-]

, 2017-01-31 16:59, pirms 3 gadiem
Starp citu - ja kādi priekšlikumi:

https://wantoo.io/esparvolejbolu/id...

(komentāra / ierosinājuma iespeāj ar Fb/e-pastu)
';

  -4 [+] [-]

, 2017-01-31 18:30, pirms 3 gadiem
Kkpd.

  -3 [+] [-]

, 2017-01-31 19:58, pirms 3 gadiem
Jātaisa revolūcija volejbolā. Mazliet samazināt laukumu, un lai spēlē 3:3.Vienalga ar trešo pieskārienu jādabū bumba otrā pusē, būs vairāk komandu, nauda ietaupīsies u.t.t.Bezgalīgi plusi.

  +2 [+] [-]

, 2017-01-31 22:16, pirms 3 gadiem
inokentijs371 rakstīja: Jātaisa revolūcija volejbolā. Mazliet samazināt laukumu, un lai spēlē 3:3.Vienalga ar trešo pieskārienu jādabū bumba otrā pusē, būs vairāk komandu, nauda ietaupīsies u.t.t.Bezgalīgi plusi.
Meža volejbols ir 4 pret 4
Un spēlē vasarā uz tenisita.

No bērnības atmiņām pie Grobiņas MRS koka ugunsdrošības torņa.

     [+] [-]

, 2017-02-01 13:08, pirms 3 gadiem
Nu tik nesāk tagad raustīties! Kas nav strādājis tas pēkšņi nesāks strādāt. Ir jāmaina nost liekie cilvēki. Visu kā vēstulē, kurš cilvēks par ko atbild, lai nav kopatbildība.