Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2588, Did:0, useCase: 0
Matulis prāto par handbolu un latviešiem
Matulis prāto par handbolu un latviešiem
Labākais uzbrucējs? Bļugers un Girgensons
Labākais uzbrucējs? Bļugers un Girgensons
1
Kurš labāks: Rubīns vai Sotnieks?
Kurš labāks: Rubīns vai Sotnieks?
3
Kalniņš pret Merzļikinu: kurš labāks?
Kalniņš pret Merzļikinu: kurš labāks?
13
Sveiks, jaunais gads jeb “brīnumu” Majoni gaidot
Sveiks, jaunais gads jeb “brīnumu” Majoni gaidot
2
Bobs Hārtlijs. Foto: hawk.ru
3

Hārtlijam ir, no kā izvēlēties

Ziemsvētkos, pārlasot vecās pavārgrāmatas “SA+” un “VV”, atcerējos, ka pirms gadiem desmit man pieticis nekaunības noteikt Latvijas hokejistu top 30. Visus – uzbrucējus, aizsargus un vārtsargus vienā buntītē! Kāpēc gan neatkārtot veco laiku paradumus, it sevišķi, ja manam draugam Bobam Hārtlijam stipri drīz vajadzēs šādu mazliet paplašinātu Latvijas hokeja izlases sastāvu. Jo viņš dikti grib 2022. gadā spēlēt Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Es neesmu pret.
Igors Smirnovs, Māris Martinsons, Sergejs Durdins, Renārs Demiters un Elviss Želubovskis. Foto: HK Mogo
2

2019. gada Latvijas labākais hokejists ir...

Strauji tuvojas 2019. gada pēdējā diena un brašā solī ar citiem medijiem grib soļot arī “Vienos vārtos”. Visi pasniedz kaut kādas balvas sportistiem un sporta funkcionāriem, malā nevar palikt arī "VV". Ir taču arī mums šis tas nepateikts (vai noklusēts!). Ko uz 2020. gadu līdzi nevajadzētu staipīt. Tā kā gads bija 19., tad arī hokeja nomināciju – 19. Ja iespējams, pasmiesimies paši par sevi un hokeju, kas mūs vieno. Jo hokejs pats par sevi ir diezgan smieklīgs sporta veids.
Ģirts Ankipāns, Sergejs Gimajevs, Juris Savickis. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
3

Pārdot… Savicki uz Vladivostoku!

Pirms vairākiem gadiem, kad KHL agonēja Novokuzņeckas “Metallurg”, pie alus kausa ar bijušo Rīgas “Dinamo” un Latvijas izlases aizsargu Andreju Maticinu runājām par dzīvi. Biju sašutis, ka Kuzņa novembra vidū izpārdod savus labākos spēlētājus. Andrejs mani “mierināja”, ka tā dzīvojot gandrīz puse KHL klubu. Līdz novembrim it kā par kaut ko cīnoties, tad izpārdodot līderus un mierīgi veģetējot līdz sezonas beigām. Kad galvenais uzdevums ir… apgūt sponsoru, Krievijā itin bieži arī pilsētas vai apgabala/gubernatora, iedoto naudu. Un tā sezonu pēc sezonas. Kamēr neizmet no KHL, vai kamēr naudas devējiem nebeidzas rubuļi. Kā Novokuzņeckā, Voskresenskā, Toljati, Mitiščos, Hantimansijskā...
Latvijas florbola izlase pēc 2018. gada pasaules čempionāta. Foto: Latvijas Florbola savienība

Sporta spēles Latvijā grimst...

Droši vien, ka cītīgākie "Sporta Avīzes", "SA+" vai "Vienos vārtos" lasītāji būs pamanījuši, ka man ir niķis- reizi pusgadā apkopot Latvijas sporta spēļu izlašu veikumu, rēķinot, t.s. Kirova koeficientu. Kopš 2013. gada jūnija es nodarbojos ar šo skaitļu "šizofrēniju". Sistēma varbūt nav pati labākā, taču līdz riebumam objektīva, lai salīdzinātu, kas Eiropā ir Latvijas izlases sporta spēlēs. Brīdi pa brīdim kādai no federācijām vai dažiem sporta žurnālistiem, kas principā ir sava sporta veida fani/līdzjutēji, šie saraksti nav patikuši. BET! Cipari jebkurā sporta veidā principā nemelo.
Lauris Dārziņš un Brendons Makmilans
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
2

"Dinamo", kas vieno un šķeļ Latviju

Rīgas “Dinamo” aizvadījis kārtējo piecu spēļu nogriezni. Četras no tām – ar “Vitjaz” Podoļskā (1:4), Sočiem (3:2, OT) un “Severstaļ” (2:1, OT) izbraukumā, kā arī 0:1 ar “Severstaļ” Rīgā bija briesmīgas, taču tabulā pienesa klāt četrus punktus. Viena – ar SKA Rīgā (3:5) vismaz divas trešdaļas, kamēr veseli bija Oskars Bārtulis un Kristaps Zīle, ļoti laba, bet beigās tomēr nulle punktu. Taču, neraugoties uz vietu tabulā, tautai Latvijā KHL hokejs joprojām ir iecienītākā no sporta izklaidēm.
Andrejam Maticinam pagaidām pieder rekords ar Latvijas U-20 izlasi - 8. vieta pasaulē. Foto: Romāns Kokšarovs, f64.
5

Kad vairāk ne vienmēr ir labāk. U-20 izlasei 178 (!) kandidāti ?

Strauji tuvojas decembris, kas Latvijas junioru hokejā allaž bijis intrigām bagāts. Uz tradicionālo jautājumu: “Cik šogad maksā vieta izlasē?”, es jau sen atbildu: ”Pēc jūsu spējām!” Droši vien mazāk visu šo stulbo runu būtu, ja Hokeja federācija pati nelietu eļlu ugunī, izsludinot, ka HK ”Rīga” šogad ir Latvijas U-20 izlases bāzes klubs. Ar 26 juniora vecuma spēlētājiem. Bet mans krustdēls Patriks spēlē Amerikā un visi tie Bucenieki un Mucenieki viņam var tikai pienest ūdeni...
Ņikita Setdikovs piecās spēlēs Rīgā jau nopelnījis 4 (2+2) punktus. Foto: Romāns Kokšarovs/F64
3

"Dinamo" skrējiens… uz vietas

Rīgas “Dinamo” ar trim jauniem leģionāriem aizvadījusi piecas itin labas mājas spēles, izcīnot 6 punktus, taču turnīra tabulā tas nekādu uzrāvienu nav devis. Esam gandrīz turpat, kur pirms šiem Rīgas mačiem. Konkurenti un tie, kurus par tādiem uzskatām, arī nestāv uz vietas. Kaut vai “Soči”, kas pēc komandas komplektācijas droši vien ir vājāki par “Spartak” vai “Vitjaz”, bet tiklīdz dinamiešiem iespēja tabulā atstāt “Sočus” aiz sevis, tā mums iekrīt švakā spēle. Kā pavisam nesen Sočos, kā 17. novembrī Rīgas arēnā. Kopumā “Dinamo” spēles kvalitāte nav slikta. Vajag punktus novembra pēdējā izbraukumā Podoļskā, Sočos un Čerepovecā!
"Dinamo" latviešu strēlnieki - Mārtiņš Grundmanis, Harijs Vītoliņš, Ulvis Katlaps, Artūrs Irbe
9

"Dinamo" un krievi

Kas gan tas par Latvijas izlases bāzes klubu, kurā nav neviena pašmāju vārtsarga? Vai Ankipāns ir galīgi aptracis, ņemot uz “Dinamo” trīs jaunus Krievijas uzbrucējus? Vai tad mums pašiem nepietiek labu spēlētāju? Re, ku! Novembra izlašu pauzē taču spējām izlikt sešas izlases! Lai ņem no turienes labākos un iesaista KHL komandā. Bet Savickim jau jāklanās Maskavas priekšā, lai dabūtu naudu nākamai sezonai... Tā domā daļa hokeja fanu. Bet varbūt paskatīsimies mazliet atpakaļ. Kāds tad ir bijis mūsu spēks vai nespēks vecā “ Dinamo” laikos.
Deniss Smirnovs apdraud Francijas izlases vārtus. Foto: Guntis Lazdāns. LHF
7

Septiņjūdžu hokeja Latvija - dārgi, toties vareni

Ambīciju ziņā Latvija noteikti ir hokeja lielvalsts. Ne visas valstis, kas IIHF rangā atrodas virs Latvijas, var atļauties novembra pauzē "izlikt" apskatei septiņas dažādas izlases. Mēs trešo novembri startējām ar Latvijas nacionālo izlasi Liepājā, Latvijas klubu izlasi Tallinā, junioru (U-20) izlasi Bobruiskā, jauniešu izlasi (U-18) Hamārā, ar U-17 izlasi Minskā, gadu jaunāku komandu Jelgavā, kā arī sacenšamies ar Polijas sieviešu izlasi viņu mājās. Vai Latvijas hokejam vajadzīgs tik krāšņs novembris? Dumjš jautājums! Vai mēs varam atļauties šim feierverķim tērēt 250 000 eiro vai pat mazliet vairāk? Dumjš jautājums! Ja jau tērējam, tad varam! Bet kāda no tā visa atdeve? Ripās...
Brendons Makmilans un Lauris Dārziņš. Foto: Kaspars Volonts/dinamoriga.lv
2

“Dinamo”: nevar vai negrib?

Ja kāds spēlmanis ar lielu garantiju grib zaudēt naudu, tad viņam jāliek likmes uz Rīgas “Dinamo” spēlēm. Lai nu ko, bet pareģot, kas būs, praktiski nav iespējams. Nu nospēlē dinamieši divas itin labas izbraukuma spēles Čeļabinskā (4:3) un Nursultanā (4:3,OT), liekas, nu mājās pret “Ņeftehimik” jābūt diviem punktiem, bet nekā… Vai pretējais gadījums – zaudējums Ķīnas kanādiešiem savā laukumā, tad izcili vārga spēle Sočos, iespējams, pēc satura pati sliktākā šajā sezonā, un tad varonīgs 3:4 (b) Pēterburgā. Lai optimisti sprēgātu, ka varēt mēs varam. Ja gribam!