Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bijušais IAAF prezidents Djaks saistībā ar korupciju Francijā stāsies tiesas priekšā

Rolands Eliņš

Bijušais IAAF prezidents Djaks saistībā ar korupciju Francijā stāsies tiesas priekšā
Bijušais IAAF prezidents Lamins Djaks un pašreizējais organizācijas prezidents Lords Ko.
Foto: AP/Scanpix

Parīze, 24.jūn., LETA--AFP. Bijušais Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents Lamins Djaks un viņa dēls Papa Masata Djaks pēc apsūdzībām korupcijā un naudas atmazgāšanā Francijā stāsies tiesas priekšā, noskaidrojusi aģentūra AFP.

Djaks par IAAF prezidentu strādāja laikā no 1999. līdz 2015.gadam, tomēr viņa pilnvaras beidzās ar pamatīgu haosu un apsūdzībām, ka viņš ar dēlu apmaiņā pret samaksu traucējuši Krievijai piešķirt sankcijas par dopinga lietošanu.

Francijā izmeklēšana pret bijuši IAAF prezidentu sākās 2015.gadā, kad par organizācijas vadītāju kļuva brits Sebastjans Ko. Francijas prokurori uzņēmās šo lietu, jo naudas atmazgāšana notikusi tieši šajā valstī.

Prokuratūra uzskata, ka Djaks piekritis saņemt finansiālu atbalstu politiskā kampaņām Senegālā, kamēr pats veicinājis, ka IAAF antidopinga darbinieki piever acis uz Krievijas pārkāpumiem.

Tikmēr Papa Masata Djaks ir bijušais IAAF mārketinga konsultants.

Tāpat tiesas priekšā Francijā stāsies vēl četri cilvēki, kuri saistīti ar šo izmeklēšanu.

Par sistemātiskiem antidopinga noteikumu pārkāpumiem IAAF jau ilgu laiku ir diskvalificējusi Krievijas Vieglatlētikas federāciju (VFLA).

Izmantotie resursi:
LETA