Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pēc lieguma startēt 800m distancē Semenja sacentīsies 200m sprintā

Rolands Eliņš

Pēc lieguma startēt 800m distancē Semenja sacentīsies 200m sprintā
Kastera Semenja. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AFP. Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) skrējēja Kastera Semenja pārkvalificēsies uz 200 metru sprintu un centīsies kvalificēties 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pērn stājās spēkā Starptautiskās Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") noteikumi, kas paredz, ka distancēs no 400 metriem līdz jūdzei dalībniecēm jābūt noteiktam testosterona līmenim.

Skrējējām, kuras neatbilst šiem noteikumiem, jāstartē citās disciplīnās vai jāsacenšas ar vīriešiem, ja viņas atsakās lietot medikamentus, kas pazemina testosterona līmeni. Semenja atteicās lietot medikamentus, vēlāk zaudējot Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) un Šveices federālajā tiesā.

"Mans sapnis vienmēr ir bijis un būs sacensties augstākajā līmenī. Lai to sasniegtu, esmu nolēmusi mainīt disciplīnu un sacensties 200 metros. Šis lēmums nav bijis viegls, bet sagaidu jaunu izaicinājumu un smagi strādāšu, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm," sociālajā vietnē "Instagram" raksta Semenja.

Piektdien Pretorijas čempionātā viņa sasniedza savu personīgo rekordu 200 metros, distanci veicot 23.49 sekundēs, kas ir par 0,69 lēnāk nekā olimpisko spēļu normatīvs.

Semenja ir iepriekšējo divu olimpisko spēļu čempione 800 metru skrējienā. Tāpat viņas kontā ir trīs pasaules čempionātu zelta medaļas un viena bronza.

"World Athletics" un Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) atzinušas, ka sievietēm ar augstāku testosterona līmeni ir ievērojamas priekšrocības. To apstiprinājuši rezultāti 2011. un 2013.gada pasaules čempionātos.

Izmantotie resursi:
LETA