Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Lidostā atklāj Latvijas vieglatlētikas triumfa sienu (+video)

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Lidostā atklāj Latvijas vieglatlētikas triumfa sienu (+video)
Gunta Vaičule un Sindija Bukša. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Godinot Latvijas vieglatlētu sasniegumus un vēloties pasažieriem atgādināt par veselīga dzīvesveida nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, lidostā "Rīga" trešdien tika atklāta Latvijas Vieglatlētikas triumfa siena un skrejceliņš.

Triumfa siena izvietota savienojošā galerijā starp lidostas B un C piestātnēm, un tajā atainoti deviņi Latvijas izcilākie vieglatlēti, iezīmējot Latvijas vieglatlētikas sasniegumu vēsturi, sākot ar šķēpmetēja Jāņa Lūša olimpisko zelta medaļu 1968.gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Mehiko, turpinot ar soļotāja Aigara Fadejeva, barjerskrējēja Staņislava Olijara, tāllēcējas Inetas Radevičas, daudzcīņnieces Lauras Ikaunieces-Admidiņas, šķēpmetēju Zigismunda Sirmā un Madaras Palameikas, sprinteres Guntas Vaičules (bij. Latiševa-Čudare) un maratonistes Jeļenas Čelnovas-Prokopčukas sasniegumiem. Sienu noslēdz startam gatavu jauno vieglatlētu tēli, tādējādi simboliski iezīmējot Latvijas vieglatlētikas nākotnes cerību.

Līdztekus triumfa sienai ierīkots 30 metrus garš skrejceliņš, kur ikviens pasažieris var izmēģināt spēkus, noskrienot šo distanci. Atklāšanas pasākumā simbolisko lidostas skrejceliņa atklāšanas skrējienu veica Latvijas rekordiste 100 metru skrējienā Sindija Bukša un sporta kluba “Ašais” jaunie un talantīgie sportisti – Roberts Aleksis Glazers, Artis Rožkalns, Stella Paltiņa, Roberts Cercins un Renāte Beļājeva.

Triumfa siena lidostā tapusi sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību, kuras ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs uzsver: "Lidosta ir vieta, kas rada vienu no pirmajiem iespaidiem par mūsu valsti. Novērtējam iespēju izveidot Vieglatlētikas triumfa sienu lidostā “Rīga”, tādā veidā iepazīstinot un atgādinot mūsu valsts viesiem un iedzīvotājiem par Latvijas vieglatlētu panākumiem. Ceru, ka šī siena veiksmīgi pavadīs mūsu sportistus uz sacensībām un mājās sagaidīs jaunos čempionus."

.

Izmantotie resursi:
athletics.lv