Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

LVS analīze par pasaules čempionātu: labākais no latviešiem bija Štrobinders

Rolands Eliņš

LVS analīze par pasaules čempionātu: labākais no latviešiem bija Štrobinders
Rolands Štrobinders
Foto: AFP/Scanpix

LETA. No Latvijas vieglatlētiem Dohā aizvadītajā pasaules čempionātā labāko sniegumu uzrādījis šķēpmetējs Rolands Štrobinders, savā analīzē secina statistiķis Andris Staģis.

Septembra un oktobra mijā vieglatlēti Dohā desmit dienu laikā sadalīja 49 medaļu komplektus, bet Latvijas sportisti bija tālu no godalgotajām vietām. Visaugstāko vietu - 17. - izcīnīja šķēpmetējs Štrobinders, kurš ar 81,09 metru tālu metienu nepārvarēja kvalifikāciju. Arī Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) ieskaitē viņam bija vislabākais vērtējums - 1117 punkti.

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) ziņo, ka Staģis ir veicis Latvijas izlases dalībnieku startu analīzi, ņemot vērā sešus kritērijus – rezultātu IAAF punktos, ieņemto vietu, rezultātu pasaules čempionātā attiecībā pret personisko un sezonas labāko rezultātu, ieņemto vieta attiecībā pret vietu pirms čempionāta rangā, kā arī ieņemto vieta attiecībā pret dalībnieku skaitu.

Ņemot vērā šo analīzi, Štrobinders ticis pie 55 punktiem, kas ir labākais rezultāts. Turpat uz papēžiem min Līga Velvere, kura 800 metru skrējienā pārvarēja priekšsacīkstes un izcīnīja 23.vietu. Tikmēr trešais labākais rezultāts ar 43,5 punktiem bija Guntai Vaičulei, kurai bija 30.pozīcija 200 metru sprintā.

Aiz pirmā trijnieka ir maratonā startējušais Dmitrijs Serjogins, kuram seko šķēpmetējs Gatis Čakšs un soļotājs Arnis Rumbenieks. Tālāk ir šķēpmetēja Madara Palameika, pirmo astotnieku noslēdz sprintere Sindija Bukša, aiz kuras ir vesera metēja Laura Igaune, kā arī vēl divas šķēpmetējas Anete Kociņa un Līna Mūze. Analīzē nav aprēķināts soļotāja Ruslana Smolonska rezultāts, jo viņš tika diskvalificēts.

Kociņa,Vaičule, Bukša un Velvere nebija izpildījušas pasaules čempionāta normatīvus, taču saņēma rīkotāju speciālos ielūgumus. Turklāt, Bukša uz čempionātu tika uzaicināta nedēļu pirms meistarsacīkstēm, kad sezonu jau bija noslēgusi.

Traumas dēļ čempionātā nestartēja Latvijas vadošā daudzcīņniece Laura Ikauniece.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību.

Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-10-09 09:20, pirms nedēļas
labākais ir materiāli jāapbalvo, lai tam būtu vismaz kāda nozīme...lai nākošo pasaules čempionātu, pat ja nespīd 1.-6., būtu iemesls sacensties par augstāko vietu starp latviešiem....labāko prēmēt ar vienu mēnešalgu no LVS budžeta?

     [+] [-]

, 2019-10-10 09:50, pirms nedēļas
Vieglatlētika ir tādā di... ,ka pat komentu nav. Vai tie ir pozitīvi vai negatīvi,bet tas ir kā barometrs.

     [+] [-]

, 2019-10-12 09:57, pirms 5 dienām
dakots rakstīja: labākais ir materiāli jāapbalvo, lai tam būtu vismaz kāda nozīme...lai nākošo pasaules čempionātu, pat ja nespīd 1.-6., būtu iemesls sacensties par augstāko vietu starp latviešiem....labāko prēmēt ar vienu mēnešalgu no LVS budžeta?
Tieši tā.Un vēl ordeni ,kā tēvam ,kurš nevarēdams savu klubu izveidot par savu un sponsoru līdzekļiem, piezīdās skolas stadionam ar eiropas finansējumu!