Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase:0

IAAF atstāj spēkā Krievijas diskvalifikāciju, apdraudot tās atlētu izredzes piedalīties PČ

IAAF atstāj spēkā Krievijas diskvalifikāciju, apdraudot tās atlētu izredzes piedalīties PČ
Daņils Lisenko. Foto: AP/Scanpix

LETA--AFP. Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) paturējusi spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju, tādējādi apdraudot tās sportistu izredzes piedalīties šoruden gaidāmajā pasaules čempionātā, vēsta aģentūra AFP.

IAAF sestdien Monako notikušajā padomes sēdē balsojusi par VFLA diskvalifikācijas turpināšanu, tādējādi pagarinot to jau 11.reizi. Tiesa, Krievijas darbībās esot novērotas pāris pozitīvas iezīmes, tai skaitā 2,8 miljonu eiro maksājums, lai segtu IAAF darba grupas izdevumus, kā arī pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai.

Darba grupa gan uzsvērusi, ka to uztrauc runas par krievu treneriem, kuri, būdami diskvalificēti no sporta tieši par antidopinga pārkāpumiem, turpina trenēt sportistus. Tāpat pārdomas veicinājis laikraksta "Sunday Times" materiāls, kurā minēts, ka VFLA piesegusi augstlēcēju Daņilu Lisenko dopinga noteikumu pārkāpumā.

VFLA par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem tika diskvalificēta jau 2015.gadā. Šī iemesla dēļ 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā startēja tikai viena Krievijas sportiste, kura sacentās zem neitrālā karoga. Šogad septembra un oktobra mijā Dohā notiks pasaules čempionāts vieglatlētikā, tāpēc šobrīd ir apdraudēta Krievijas vieglatlētu dalība tajā.

Vēl šī gada sākumā Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ieguva plaša apjoma datus no Maskavas laboratorijas, tomēr arī tas pagaidām nav ļāvis krieviem izsprukt no sankcijām, lai gan vēl rudenī tika atjaunota Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbība, kas izsauca plašu neizpratni sporta sabiedrībā.

Savukārt pērn Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs Krievijas sportisti startēja zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas" (OAR). Tiesa, pagājušajā gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atcēla Krievijas diskvalifikāciju, neskatoties uz to, ka divi šīs valsts sportisti Phjončhanā tika pieķerti dopinga lietošanā.

Izmantotie resursi:
LETA

Slēpts komentārs:arturiks1992

     [+] [-]

, 2019-06-08 21:52, pirms gada
arturiks1992 rakstīja: Objektīvi vērtējot IAAF vadībai ir personīgs naids pret Krieviju, jo neviena cita sporta federācija nav diskvalificējusi krievus, pat WADA atjaunoja krievu dalību
Aizver muti kriev

  +6 [+] [-]

, 2019-06-08 22:36, pirms gada
IAAF ir malči, visām federācijām vajadzētu tā darīt, bet pārējās visdrīzāk uzpirktas

  +1 [+] [-]

, 2019-06-08 23:08, pirms gada
Suns met spalvu, bet tikumu ne. Tas par krieviem.

     [+] [-]

, 2019-06-10 16:31, pirms gada
Interesanti vai diskvalificēs visu Latvijas izlasi, noteikti vajadzētu - šmaukļus neviens nekur nemīl.

     [+] [-]

, 2019-06-13 18:14, pirms gada
karlsons13 rakstīja: IAAF ir malči, visām federācijām vajadzētu tā darīt, bet pārējās visdrīzāk uzpirktas
Dumjākajam komentāram, visvairāk plusu. Skaidrs, ka šī dumjā komentāra atbalstītāji ir koheja un bimbambola bļaukas, kuriem par vieglatlētiku, izpratne , kā cūkai par apelsīniem. Realitātē situācija ir pretēja. Iespējams, ka uzpirkta ir IAAF.