Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Abū Dabī maratonā uzvar tempa turētājs

Ints Megnis
Ints Megnis

Abū Dabī maratonā uzvar tempa turētājs
Reubans Kipjego finišē pirmais. Organizatoru foto

Kenijas skrējējs Reubans Kipjego, kuram bija plānots turēt tempu un izstāties pēc 30 kilometriem, piektdien negaidīti un ļoti pārliecinoši uzvarēja Abū Dabī maratonā, iegūstot 100 000 dolāru naudas balvu.

"Man bija plānots turēt tempu pirmos 30 kilometrus, bet jutos ļoti labi. Kad atskatījos un sapratu, ka grupa nav pat tuvumā, izlēmu, ka skriešu līdz finišam," 23 gadus vecais sportists izteicās pēc tam, kad bija finišējis ar rezultātu divas stundas, četras minūtes un 40 sekundes.

Pirmo sacīkstes pusi viņš noskrēja stundā, divās minūtēs un 54 sekundēs, jau tad atrodoties vadībā, bet turpinājumā viņš savu tempu tikai kāpināja, par 38 sekundēm pārspējot personīgo rekordu, kas tika uzstādīts 22. septembrī ar otro vietu Buenosairesā, debitējot maratonos.

Otrās vietas ieguvējs finišēja vien pēc minūtes un 41 sekundes.

Kaut tas nenotiek bieži, Kipjego nav vēsturē pirmais tempa turētājs, kurš uzvarējis maratonā. Tā 1994. gadā Pols Pilkingtons, kuram bija plānots turēt tempu, uzvarēja Losandželosas maratonā, bet 2000. gadā Berlīnē līdzīgi paveica Saimons Bivots. Savukārt 2014. gadā Olomonkas pusmaratonā Džefrijs Rono šādi apsteidza tā brīža pasaules rekordistu Vilsonu Kipsangu. Tempa turētāji parasti tiek pie garantētām naudas balvām. Viņiem ir atļauts pabeigt sacensības, ja ir tāda vēlme, tomēr parasti šie skrējēji izlemj izstāties.

Izmantotie resursi:
https://www.runnersworld.com/news/a...

  +4 [+] [-]

, 2019-12-07 18:14, pirms 2 mēnešiem
Tempa turētāja murgs: atskatīties un redzēt, ka neviena dalībnieka nav pat kilometra rādiusā.

Bet viens atribūts cienījamajam atlētam trūkst - rokā milzīgs balons ar sagaidāmo laiku. Izskatītos iespaidīgāk

  +2 [+] [-]

, 2019-12-07 18:55, pirms 2 mēnešiem
Nez ko šeihi īsti bija sadomājuši- paņemt par tempa turētāju skrējēju ar diezgan pārliecinoši labāko PB. Ja nu vienīgi sarunāts bija vēl pirms Buenosairesas maratona, kad varēja nezināt, cik ātrs šis īsti ir...

  +1 [+] [-]

, 2019-12-08 11:11, pirms 2 mēnešiem
Kāpēc tādi tempa turētāji maratonā ir vajadzīgi? ...tādi paši skrējēji vien ir - katrs tur savu tempu taču.

     [+] [-]

, 2019-12-10 14:16, pirms 2 mēnešiem
Limpompo rakstīja: Kāpēc tādi tempa turētāji maratonā ir vajadzīgi? ...tādi paši skrējēji vien ir - katrs tur savu tempu taču.
Lai motivētu labākos skrējējus neatpalikt un līdz ar to maratona rezultāti būtu augstvērtīgāki. No tā ir arī atkarīgs statuss, kuru piešķir maratonam.