Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase:0

Kipčoge rudenī mēģinās izskriet maratonu zem divām stundām

Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kipčoge rudenī mēģinās izskriet maratonu zem divām stundām
Eliuds Kipčoge. Foto: AFP/Scanpix

LETA--AFP. Kenijas garo distanču skrējējs Eliuds Kipčoge rudenī centīsies maratona distanci noskriet zem divām stundām.

34 gadus vecais sportists pirms diviem gadiem Pirmās formulas (F-1) Moncas trasē maratona distanci skrēja divās stundās un 25 sekundēs, tomēr šis rezultāts netiek uzskatīts par pasaules rekordu, jo skrējiens tika veikts speciāli laboratorijas mērījumiem pielāgotos apstākļos.

Septembra beigās vai oktobra sākumā, visticamāk, Londonā tiks organizēts līdzīgs pasākums "INEOS 1:59 Challenge", kurā Kipčoge vēlreiz centīsies izskriet maratonu zem divām stundām.

"Vienmēr esmu teicis, ka cilvēka spējām nav robežu, un ticu, ka man tas ir iespējams. Pēc iepriekšējā mēģinājuma esmu daudz mācījies un patiešām uzskatu, ka varu skriet 26 sekundes ātrāk nekā Moncā," stāsta Kipčoge.

Pagājušajā gadā Berlīnē Kipčoge uzstādīja pasaules rekordu, distanci viņš veica divās stundās vienā minūtē un 39 sekundēs, bet aizpagājušajā svētdienā notikušajā Londonas maratonā skrējējs uzrādīja visu laiku otro labāko laiku vēsturē, noskrienot 58 sekundes lēnāk par paša rekordu.

Kipčoge ir 2016.gada olimpisko spēļu čempions maratonā, kā arī iepriekš izcīnījis sudrabu un bronzu 5000 metros.