Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Āzis septītais "Somu Elitē"

Āzis septītais "Somu Elitē"
Ģirts Āzis (nr.9)
Foto: Kārlis Evertovskis, eSports.lv

Latvijas skrējējs Ģirts Āzis ierindojies septītajā vietā 1500 metru skrējienā "Finnish Elite Games" pēdējā posmā Lapenrantā, finišējot pēc trīs minūtēm un 43.24 sekundēm (3:43.24).

Sacensību seriāla pēdējā posmā uzvarēja spānis Diego Ruizs, aiz sevis atstājot Gideonu Gatimbu no Kenijas un japāni Jasonuri Murakami.

Āzis no uzvarētāja atpalika 3,49 sekundes un ierindojās septītajā vietā, par nieka trim simtdaļām apsteidzot japāni Jasonuri Tago. Ģirta personīgais rekords šajā distancē ir trīs minūtes un 42.71 sekunde.

Finnish Elite Games, 1500 m

Vieta Sportists Valsts Laiks
1. Diego Ruiz ESP 3.39.75
2. Gideon Gathimba KEN 3.40.45
3. Yasonori Murakami JPN 3.41.71
4. Bernard Kiptum KEN 3.42.88
5. Felipe CarnicerESP 3.42.95
6. Jonas Hamm LA 3.43.07
7. Ģirts Āzis LAT 3.43.24
8. Yasunori Tago JPN 3.43.27
1 2 51 komentārs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs: janka65

  +6 [+] [-]

, 2008-08-04 21:12, pirms 11 gadiem
Raimond (janka65), kāds sakars tagad ir Elmāram Priedem un Saņņikovam ar Ģirtu Āzi???????

  +7 [+] [-]

, 2008-08-04 21:57, pirms 11 gadiem
janka65 rakstīja: Turklāt jāpiezīmē, ka lielās burzmas dēļ, Ģirts jau starta taisnē paklupa un bija spiests sākt skrējienu no beidzamās pozīcijas. Turklāt temperatīra Lapenrantā bija tikai ap 12 grādiem virs nulles, kas rezultātus padarīja ievērojami vājākus ( atlēti, kas šogad skrējuši ātrāk par 3:35 noskrēja kā jau redzams izrakstā no protokola). Ģirta sasniegtais vērtējams ļoti atzinīgi un jānovēl veiksme un arī neatlaidība gatavojoties nākamā gada pasaules čempionātam. Tā kā skolu ASV Ģirts ir pabeidzis, ticams, ka viņam palīdzēs treneri Andrejs Saņņikovs un Elmārs Priede.

Skrējiens labs tādos laika apstākļos!
Tikai varbūt Raimond pats vēlreiz pamēģini ar Ģirtu pataisīt eksperimentus, kuri neizdevās ar Eviju Draisku......nevis piedāvā Ģirtu Elmāram un kompānijai....!
Slēpts komentārs: janka65
Slēpts komentārs: janka65
Slēpts komentārs: janka65

  +6 [+] [-]

, 2008-08-05 17:39, pirms 11 gadiem
Lasu un īsti nesaprotu par kādiem eksperimentiem iet runa. Čelnova ir pasaules līmeņa maratoniste, Latve un Ština junioru un jauniešu medaļnieces. Pārējie arī dzirdēti un vēl startē. Nesaprotu kas pēc Jankas65 domām nav labi ar jaunajiem - Valteru un Boginski? Par Eviju gan bija smagāk, kad viņa aizgāja no Valmieras uz Rīgu un sāka trenēties pie Raimonda, pēc gada pazaudēja visu svaru un vairs nevarēja paskriet. Bet kas tur bija par vainu jau nevar zināt.

  +6 [+] [-]

, 2008-08-05 17:47, pirms 11 gadiem
Vai kāds zin ko tagad skrien talantīgais, augstāk komentāros minētais Dūka Jānis?
Slēpts komentārs: ferdis
Slēpts komentārs: ferdis
Slēpts komentārs: ferdis
Slēpts komentārs: ferdis

  +7 [+] [-]

, 2008-08-06 15:35, pirms 11 gadiem
Patīkami apzināties, ka par manu dabību ir tik liela interese. Talantīgais, bet diemžēl paviršais Jānis Dūka šobrīd piestaigā uz treniņiem Cēsīs pie trenera Elmāra Ozola. Šogad nepārtraukti aizbildinoties ar dažādām traumām un nesagatavotību piedalījās ( tieši - piedalījās Latvijas Olimpiādē 400m un 800m skrējienos. Rezultātus var sameklēt vieglatlētikas mājas lapā. Diemžēl puisis nebija gatavs nopietni strādāt lai kaut ko sasniegtu vieglatlētikā. Starp citu viņam biju visu nokārtojis, lai viņš bez maksas varētu studēt Anglijā ( Loughborough ) tieši viņam patīkošajā specialitātē ( ģeogrāfija ) un trenēties pie viena no Sebastiana Coe treneriem, kura dažus audzēkņus varēja redzēt Valmierā Prezidenta kausā 1500m distancē un ceru nākamgad redzēt vēl vairāk. Ja kādu interesē vēl kas dodiet ziņu, pastāstīšu, ja būs brīvs brīdis., '
Nafiga Jānim braukt uz kādu Angliju, ja Latvijā ir divi treneri zemeslodes līmenī (Kairis un Priede) un vienam trenerim ir arī starpplanešu līmenis. (Sannikovs)?
Ar abiem ventspilniekiem nevisai labi bija pērn un šī gada pirmajā pusē, kad abiem vajadzēja skriet ievērojami ātrāk. Tagad abi ir Andreja Saņņikova grupā un jau pēc divu nedēļu kopdarba abi lēnām sāk atverties ( abi uzlaboja savus personiskos rekordus ). ,
Mani vārdi pilnīgi attaisnojas. Tikai divas nedēļas laikā (!!!!!!!!!) trenējas pie starpplanetārā speciālista un tāds progress!!!!!Neticami,bet fakts!!!! Domāju ka vēl pēc divām nedēļām cilvēkam būs Eiropas līmeņa rezultāti, vēl pēc divām - pasaules līmeņa un vēl pēc divām būs galaktikas līmenis(uz starpgalaktikas sacensībām sportistus peteiks slavenais menedžeris Raimonds Kairis ar trenera Sannikova starpnecību).
Manuprāt tas gan norāda ne uz talantu trūkumu Latvijā, bet treneru vājo zināšanu līmeni ( jau elementāras valodu zināšanas.
Es arī ļoti uztraucos ka Latvijā daudzi treneri neprot latviešu valodu. Ļoti precīgs vēsts ka anglis George Gandy viņu zin,pie tam labā līmeni un spēj parunāt ar R.Kairi par dažādām metodiskām niansēm!
Slēpts komentārs: ferdis

  +3 [+] [-]

, 2008-08-06 18:14, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Redzu, ka Jums nav informācijas Par Eviju Draisku. Tādēļ varu pateikt, ka sākot trenēties pie manis ( nevis no Valmieras bet jau Rīgā esot bez trenera ), viņa nevis pazaudēja svaru bet pielika un rezultātu uzlaboja no 2:12 un 2:07 800 metros nepilnu 10 mēnešu laikā. Šobrīd Evija strādā fitnesa centrā Āgenskalnā un man ir vislabākās attiecības ar viņu. Diemžēl netrenējas un ir pavisam tieviņa. Tīri vai žēl skatīties. Ieteicu, lai vismaz nedaudz pakustās, bet viņa tikai jā, jā... nu ko lai dara...

Nu informāciju jau nav grūti iegūt. Tā ir Staģa grāmatās. Vidusskolas laikā Valmierā Evija 2000.gadā skrēja 2;07,87, 2001. gadā 2:07,6. Pēc tam Rīgā 2002. gadā 2;09,2 un 2003. gadā laboja personīgo par nepilnu sekundi.....(2;07,06)....un tad vairs skejceļā netika manīta. Domā kā gribi, bet kad manīju Eviju stadionā viņa izskatījās kā no koncentrācijas nometnes....Par to rezultāta "lēcienu" nezinu, un arī nevaru saprast kas notika tajos 10 mēnešos?

  +5 [+] [-]

, 2008-08-06 18:31, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Varbūt kādu interesē par Loughborough. Tur mans labs paziņa ir treneris George Gandy ( arī Seba treneris ) šogad viņa labākā sieviete 1500metrus noskrēja 4:00.64 un būs Pekinā, kas ir ātrāk nekā lielākā daļa Latvijas jauno censoņu. Manuprāt tas gan norāda ne uz talantu trūkumu Latvijā, bet treneru vājo zināšanu līmeni ( jau elementāras valodu zināšanas izsauc padlatvijas treniņu metožu pielietojumu, jo citu zināšanu nav un nevar tikt iegūtas ).

Beidzot kāds runā par treneru valodu prasmi! Priede droši vien, kā politiskais bēglis zina daudzas valodas, bet Saņņikovs, kurš divās nedēļās(kā teica ferdis) sagatavo Ventspilniekus uz rekordiem, gan ir dzirdēts runājam tikai.......vienā valodā......
Slēpts komentārs: ferdis
Slēpts komentārs: ferdis

  +5 [+] [-]

, 2008-08-06 20:15, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Kad runāju ar Eviju 2002 gadā tirši pēc 800 metru skrējiena kurā viņa uzrādīja 2:12 Biju redzējis viņu skrienam arī agrāk un tik pat ātri. Vienreiz sezonā noskriet rezultātu tas nenozīmē neko ( tad varbūt jārunā par farmakoloģiju ). Jāskrien ir regulāri vienā līmenī. Dirmžēl 2003 gada rudenī Evija jau gatavojās beigt RTU un viņai nācās domāt ko darīt tālāk. Tā kā izvēlējās arī vēl strādāt paralēli mācībām, tad nopietni trenēties vairs nesanāca un mēs izlēmām to lietu beigt. Žēl bija laba skrējēja. Par auguma īpatnībām nevēlos runāt tas nebūtu ētiski.

Jā, nu par rezultātu stabilitāti nezinu Jo statistika tiešām var būt mānīga. Bet kas bija jālieto tajos desmit mēnešos lai tik dramatikski nokristos svarā? Kā tu saki .....varbūt......runa iet par farmakoloģiju.....
Slēpts komentārs: ferdis

  +6 [+] [-]

, 2008-08-06 20:47, pirms 11 gadiem
Jūs redzējat pedējo krieva Jura Borzakovska startu 800m? Viņš pēc vairākiem gadiem atkal noskrēja ļoti ātri - 1.42. Es domāju, ka krievs atteicas no sava muļķu trenera un pakonsultējas pie Sannikova! Es domāju ka sadarbība turpināsies un Juris nākamgad skries 1.39!!! Agrāk es domāju ka visus pasaules labākus 800m skrējējus konsultē V.Lacis, bet tagad zinu ka tas ir Sannikovs!

  +4 [+] [-]

, 2008-08-06 21:00, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Nevaru piekrist par svaru. Jo viņa pielika aptuveni 3 kg kad trenējās. Toties kad beidzamo reizi saiku nudien izskatījās ļoti vājiņa. Evijai, ievērojot viņas ķermeņa īpatnības, nebija jālieto diurētiķi vai citas vielas, kas ierobežo svaru bet gan tieši otrādi ar proteīnu bagāts uzturs un palīgvielas.

Bet par rezultātu stabilitāti runājot, šogad farmas ietekmi ļoti labi nodemonstrēja Anna Anfinogentova. Kauņā noskrienot 2:03 bet tad pat tuvu netiekot savam rezultātam. Izmēģināja pat sacīkstes Somijā ( tā kā rez. bija vājš, tad neviens uzmanību nepievērsa ). Tā kā Latvijā esmu tikai vienu reizi redzējis dopkontroli sacīkstēs ( ziemā manēžā nāca Urtānu ķert ), tad ... bet rezultāti jau arī tādi pliekani ( pārsvarā ). Tādiem jau aizliegtās vielas nevajag.

Nu kam ticēt kam neticēt nevar saprast. Bet tas, ka Evija Rīgā pie Raimonda izskatījās slikti ir fakts. Un personīgo saskrēja vienu reizi. Tāpēc par stabilitāti arī grūti runāt. Bet par Anfinogentovu sanāk pretrunas, jo janka65 (Raimonds) vienā teikumā lielās ar to, ka palīdzējis Annai Lapenrantā uzlabot personīgo.....bet pēc tam runā par kaut kādu farmu........

  +5 [+] [-]

, 2008-08-06 21:08, pirms 11 gadiem
tu esi stulbs ferdi?????
nāca ķert Urtānu....itkā viņš būtu salietojies dopu un skrējis prom ,kamēr viņu pārējie ķēra...
vnk kā normālam cilvēkam uztaisīja dopinga kontroli!
tev manlieks mazliet skauž ,ka Urtāns tagat Pekinā grūž,bet tavējie skrējēji tepat pa Latvijas stadioniem vien riņķo!!!!!!!!!!!!
Slēpts komentārs: ferdis

  +8 [+] [-]

, 2008-08-06 21:40, pirms 11 gadiem
Ferdi par tavam darba metodem esmu dzirdejis no pashiem sportistiem...
Piemēram, Dūkam, esot bijis jāzvana tēvam, lai tas atbrauc un palīdz viņam uz mājām aizvest farmu, jo tu to esot iedvis tik daudz, ka to aiznest vienkārši nav bijis iespējams... viņam tad bija 17 gadi... vai tas bija vajadzigs un vai tādā veidā tiek audzināti jaunie sportisti????

  +5 [+] [-]

, 2008-08-06 21:41, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Gan Andreju gan Elmāru pazīstu, jo kopā strādājam. Andrejs prot arī latviski, jo savā starpā ar Elmāru sarunājas. Andrejs ļoti labi sagatavoja abus ventspilniekus tieši sacīkstēm, ko diemžēl neizdevās viņu trenerim Ventspilī Jurim. Tāpat varu atzīmēt, ka ne jau 2 nedēļas bija tās noteicošās, bet abi atlēti un Purviņs veselu mēnesi pavasarī nodzīvoja pie Elmāra Vācijā un arī turpmāk Jurim tika iedotas rekomendācijas par treniņu procesu. Tā ka nav tik vienkārši tās lietas.

Tas ka prot latviski ir ok....žēl ka nerunā...... bet var jau ar žestiem arī un tas tavs uzbrauciens Latvijas treneriem, kuri pamatā ir pirmspensijas vai pensijas vecumā..... un runā tikai divās valodās(nevis kā sannikovs - vienā) šoreiz ir nevietā! Un kāpēc tu brauc virsū Jurim arī nesaprotu!!!!

  +5 [+] [-]

, 2008-08-06 21:53, pirms 11 gadiem
ferdis rakstīja: Nē man neskauž ka Māris ir Perkinā. Tam nav nekāda sakara ar dopinga kontroli, bet tai kontrolei ar Māri gan, jo tajā ziemā viņš uzgrūda 20 metrus un dažiem treneriem gan esot skaudis...
" Mani " atlēti trenēsies un cerams nākamgad uzlabos rezultātus, bet tad jau redzēs. Skaidrs, ka žēl Dimiča, izdarot pilnu treniņu darbu viņš noteikti būtu skrējis Pekinā. Tomēr patraucēja olimpiāde Venspilī, kuras laikā bija nepieiciešama viduskalnes nometne un tad sekojošie 4 starti būtu bijuši citādi - pirmajos divos tiktu izskriets 1:45 800 metros un tad pievērstos 1500 metriem. Biju pārliecināts, ka Dima skries Pekinā abas distances. Tomēr kļūdījos. Bet tas nekas.

Tā arī nesaprotu, vai tu tiešām par "Mani atlēti" sauc savus trenētos.....sarunātos .....vai vēl kādus sportistus....???? It kā jau Dimičs(varbūt Jurkevičs) trenējas pie Sannikova.... vai ne taa?????

  +7 [+] [-]

, 2008-08-06 21:59, pirms 11 gadiem
Сорока на хвосте принесла, что тут дела творятся интересные. Дядя Фердис сказал, что Анна Анфиногентова допинг употребляет. Дядя Фердис, известно ли тебе что "базар" надо фильтровать, и за такие обвинения, в приличном обществе можно получить по роже?! Что ты вообще знаешь о жизни других спортсменов чтобы такую х***ю нести?! Ты тут пишешь, про "своих" и сборы в среднегорье и т.д. и т.п., а известно ли тебе что Анна работает и ведёт общественную работу в клубе, имеет возможность ТОЛЬКО один раз в год съездить всего на две недели на сборы и то без тренера, поскольку тренеру никто денег не даёт, всё спортивную экипировку покупает за СОБСТВЕННЫЕ деньги, и при этом бежит близко к Олимпийскому нормативу и является в Латвии лидером на 800 метровой дистанции уже на протяжении более чем 10 лет! Ты наверное думал, что мы, люди из её окружения не читаем этот сайт и потому, ты надеялся, что будешь безнаказано поливать Анну грязью?! Но добрые люди сообщили, так что расправа последует всенепременно!
P.S. Прошу извинений у других посетителей сайта за то что на латышском сайте пишу по-русски, но очень уж наболело!

  +6 [+] [-]

, 2008-08-06 22:02, pirms 11 gadiem
Lūdzu ferdi tagat pasaki,kuri no taviem atlētiem ir tie kurus tu esi pats izaudzinājis un uztrennējis un kuriem tu esi bijis vienīgais bijušais trenneris un vai vispār tev tādi ir bijuši??

  +6 [+] [-]

, 2008-08-06 22:38, pirms 11 gadiem
Ahhhh....Raimond (ferdis un janka65???.. ), būtu labi, ja Tu būtu vienkārši normals (varētu būt pat labs) menedžeris vieglatlētiem, tomēr kāpēc Tu centies vervēt sportistus pie saviem draugiem Priedes un Saņņikova? Gan jau viņi tiešām ir visai labi treneri, bet atceries, ka Tevis vervētie sportisti ir LABI sagatavoti (un gadiem ilgi...jau no jauniešu gadiem) un to ir paveikuši šo sportistu treneri, kurus Tu "mazliet" nu centies noniecināt!
Manuprāt, Tev būtu ļoti jātvainojas ventspilnieku trenerim....un nu jau arī Annai.

  -1 [+] [-]

, 2008-08-07 08:37, pirms 11 gadiem
jurka65 rakstīja: Ahhhh....Raimond (ferdis un janka65???.. ), būtu labi, ja Tu būtu vienkārši normals (varētu būt pat labs) menedžeris vieglatlētiem, tomēr kāpēc Tu centies vervēt sportistus pie saviem draugiem Priedes un Saņņikova? Gan jau viņi tiešām ir visai labi treneri, bet atceries, ka Tevis vervētie sportisti ir LABI sagatavoti (un gadiem ilgi...jau no jauniešu gadiem) un to ir paveikuši šo sportistu treneri, kurus Tu "mazliet" nu centies noniecināt!
Manuprāt, Tev būtu ļoti jātvainojas ventspilnieku trenerim....un nu jau arī Annai.

Redz kā!!! No kurienes informācija, Raimonds mēgina pierunāt atlētus mainīt trenerus. Starp citu ar ventspilniekiem Raimondam nav nekādas saistības, jo viņu rezultāti neatbilst tam, lai būtu nepieiciešama palīdzība. Ir panākta vienošanās ar Girtu un Gati, kuriem nav treneru, par sadarbību. Redzēs kā būs.

Interesanti par Annu! Vai kādam būtu jāapvainojas, ja norāda uz kļūdām. Ja domājiet, ka farmakologija nozīmē to pašu ko dopings, tad diezin vai Jums būs taisnība. Veikali pilni ar dažādām itkā stimulējošām un vēl tur visādām vielām. Lai vienreiz sezonā noskrietu par 4 sekundēm ātrāk 800 metrus nekā visas pārējās un tikai 2:03 ( diemžēl šodien tas ir tikai ), nav nepieiciešams lietot neko izcilu pat no atļautajiem medikamentiem. Bet Annai jāsaka paldies par ilggadību un arī mūsu līmenim visai augstiem rezultātiem. Strādāt un trenēties un iespējams vēl mācīties - tas ir ļoti daudz.

  -4 [+] [-]

, 2008-08-07 09:06, pirms 11 gadiem
ezene rakstīja: Tā arÄ« nesaprotu, vai tu tiešām par "Mani atlēti" sauc savus trenētos.....sarunātos .....vai vēl kādus sportistus....???? It kā jau Dimičs(varbÅ«t Jurkevičs) trenējas pie Sannikova.... vai ne taa?????


Vārds MANI nav gan manis piesavināts. Es runājot par atlētiem domāju tos, kuriem dotajā mirklī palīdzu. Par trenēšanu šobrīd nerunāju un neesmu sevi uzskatījis par treneri nevienu brīdi. Visi atlēti ar kuriem esmu strādājis bez treneru palīdzības ir bijuši no treneriem atstāti ( diemžēl ) izņemot Jāni Dūku. Bet šajā gadījumā ir vienošanās ar Elmāru Ozolu ( Ļoti žēl, bet ar Jāni nekas nesanāca ).

  -4 [+] [-]

, 2008-08-07 09:09, pirms 11 gadiem
metinatajs rakstīja: Ferdi par tavam darba metodem esmu dzirdejis no pashiem sportistiem...
Piemēram, Dūkam, esot bijis jāzvana tēvam, lai tas atbrauc un palīdz viņam uz mājām aizvest farmu, jo tu to esot iedvis tik daudz, ka to aiznest vienkārši nav bijis iespējams... viņam tad bija 17 gadi... vai tas bija vajadzigs un vai tādā veidā tiek audzināti jaunie sportisti????

Ja ir interese, es varu sameklēt ko lietoja Jānis Dūka, no galvas neatceros. Bet tās bija 2 vielas iegādātas veikalā uz Čaka un Lāčplēsa ielas krustojuma.

  -4 [+] [-]

, 2008-08-07 09:14, pirms 11 gadiem
Sanja rakstīja: Сорока на хвосте принесла, что тут дела творятся интересные. Дядя Фердис сказал, что Анна АнфиногРµÐ½Ñ‚Ð¾Ð²Ð° допинг употребляет. Дядя Фердис, известно ли тебе что "базар" надо фильтровать, и за такие обвинения, в приличном обществе можно получить по роже?! Что ты вообще знаешь о жизни других спортсменов чтобы такую х***ю нести?! Ты тут пишешь, про "своих" и сборы в среднегорье и т.д. и т.п., а известно ли тебе что Анна работает и ведёт общественную работу в клубе, имеет возможность ТОЛЬКО один раз в год съездить всего на две недели на сборы и то без тренера, поскольку тренеру никто денег не даёт, всё спортивную экипировку покупает за СОБСТВЕННЫЕ деньги, и при этом бежит близко к Олимпийскому нормативу и является в Латвии лидером на 800 метровой дистанции уже на протяжении более чем 10 лет! Ты наверное думал, что мы, люди из её окружения не читаем этот сайт и потому, ты надеялся, что будешь безнаказано поливать Анну грязью?! Но добрые люди сообщили, так что расправа последует всенепрРµÐ¼ÐµÐ½Ð½Ð¾!
P.S. Прошу извинений у других посетителей сайта за то что на латышском сайте пишу по-русски, но очень уж наболело!

Sveiks Anatolij,

Man žēl, ka cilvēki ir tik satraukti kad piemin sporta medicīnu. Ja domāji, ka minot farmakologiju esmu domājis dopingu, esi pārpratis. Citreiz runājot par medicīnu sportā noteikti atzīmēšu vai runa ir par atļautu vai aizliegtu. Ja esi sapratis ne tā kā biju domājis - lūdzu atvaino.

Tomēr būtu daudz noderīgāk savu lamāšanos nomainīt ar kādu jēdzīgu izskaidrojumu, kas eizdevās, kāpēc tad Annai neizdevās sezonu noskriet vismaz savā līmenī ( 2:03/04 ). Varbūt tava informācija noderētu citiem atlētiem.
1 2 51 komentārs