Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase:0

Ko: "Krievijas atgriešanās vajadzīga visas pasaules vieglatlētiem"

Gatis Druvietis

Ko:
Sebastjans Ko. Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules vieglatlētikas vadītājs Sebastjans Ko skaidro, kāpēc Krievijas atlētiem ir jāmaksā par pieteikumu uz neitrālā sportista statusu. Krievijas atgriešanās vajadzīga visas pasaules vieglatlētiem, taču tam jānotiek sportistiem labākajā veidā.

Dopinga skandālu dēļ 2015. gadā Krievijas Vieglatlētikas federācija tika diskvalificēta, līdz ar to kopš 2016. gada Krievijas vieglatlēti starptautiskajās sacensībās var startēt tikai kā neitrāli sportisti.

"Turpinām darīt visu, ko varam, lai situāciju atgrieztu normālā stāvoklī. Ne tikai Krievijas sportistiem, bet arī visiem sportistiem visā pasaulē svarīgi, lai Krievijas atgriešanās pasaules vieglatlētikas saimē notiktu tādā veidā, ka mēs būtu pilnībā pārliecināti par šo nacionālo federāciju. Mums viss jāizdara sportistiem labākajā veidā, uz ko vienmēr bijis mērķēts atgriešanās process," norāda Sebastjans Ko.

Iepriekšējos gados tika iesniegti daudzi jo daudzi pieteikumi uz neitrālā statusa iegūšanu, bet tikai atsevišķi krievu vieglatlēti ieguva šo statusu. Tagad ieviesta maksa par izskatīšanu: 18-20 gadus veciem Krievijas vieglatlētiem jāmaksā 100 ASV dolāri, bet no 21 gadu vecuma tiek prasīti 250 dolāri. Nacionālā federācija atteikusies segt šīs izmaksas, līdz ar to sportisti spiesti maksāt no saviem līdzekļiem.

''Tas nav nemaz tik dīvaini. Mums ir speciāla antidopinga nodaļa, kas spiesta ļoti cītīgi strādāt, lai izskatītu pieteikumus un veiktu izmeklēšanu. Tas organizācijai prasa resursus," skaidro Sebastjans Ko. "[Noteiktā maksa par pieteikumu izskatīšanu] ir pieticīgs šo līdzekļu atspoguļojums, tas viss mums izmaksā dārgi. Parastā situācijā mēs šos līdzekļus tērētu citām lietām, piemēram, sacensību organizēšanai un palīdzībai nacionālajām federācijām. Tādējādi nedomāju, ka tā ir nesaprātīga prasība."

Tiesību atjaunošanas process izvērties ļoti ilgs, joprojām nav skaidrs, kad šīs valsts vieglatlēti varēs startēt zem sava karoga. Visticamāk, ka arī 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs Krievijas vieglatlēti startēs kā neitrālie sportisti.

Izmantotie resursi:
tass.ru