Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase:0

Daugavas stadiona skrejceļš pārāk ciets, "Rīgas kausi" atkal notiks Ogrē

Daugavas stadiona skrejceļš pārāk ciets,
Latvijas sprintere Sindija Bukša. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Tradicionālās vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" šogad norisināsies Ogrē, jo atjaunotā Daugavas stadiona skrejceļš ir pārāk ciets, aģentūrai LETA skaidroja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

Pērn "Rīgas kausi" atgriezās par savām mājām sauktajā Daugavas stadionā, kas piedzīvojis rekonstrukciju. Jau tobrīd daļa no vieglatlētikas sabiedrības neslēpa, ka gaida skrejceļa nomainīšanu, jo esošais ir pārāk ciets. Tieši šī iemesla dēļ šogad sacensības 4.jūnijā notiks Ogrē, nevis Daugavas stadionā.

"Daugavas stadionā nav nomainīts skrejceļš, tāpēc mēs šogad "Rīgas kausus" rīkosim Ogrē. Skrejceļš ir ciets un nav tādā stāvoklī, lai tur startētu augsta līmeņa sportisti, turklāt ir paaugstināts risks gūt traumas," pauda Bļusina. "Cerējām, ka šīs sacensības arī šogad varēsim aizvadīt Daugavas stadionā - ar nosacījumu, ja skrejceļš tiks nomainīts. Dažādu iemeslu dēļ tas nenotika, tāpēc pārcēlāmies uz Ogri."

Bļusina noliedza, ka faktors, kāpēc "Rīgas kausi" šogad notiks Ogrē, būtu Daugavas stadiona nomas maksas palielināšanās, par ko sašutumu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Sporta studija" neslēpa pašmāju futbola kluba "Metta" ģenerāldirektors Ģirts Mihelsons.

Vienlaikus Bļusina pauda cerību, ka "Rīgas kausu" norisināšanās Ogrē būs īslaicīgs risinājums.

Savukārt VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" vadītāja pienākumu izpildītājs Guntis Zālītis, kurš ir bijušais LVS prezidents, aģentūrai LETA norādīja, ka futbola laukuma un skrejceļa rekonstrukcija varētu sākties ne ātrāk par šī gada novembri.

"Aplēses liecina, ka centrālā laukuma rekonstrukcija, lai to pielāgotu arī Eiropas Futbola asociāciju savienības jeb UEFA ceturtajai stadionu kategorijai, izmaksas ir līdz trim miljoniem eiro. Valstij šobrīd tādas naudas nav. Esam runājuši, ka šo summu varētu atrast, ja valstij klātos labi un visi cītīgi maksātu nodokļus. Tad būtu budžeta grozījumi un tiktu piešķirti papildus līdzekļi," atklāja Zālītis.

Visticamāk, rekonstrukcija šogad netiks sākta, tomēr Daugavas stadiona vadības un arī futbola interesēs esot, lai tas notiktu ātrāk par 2022.gada 31.decembri, kad paredzēts noslēgt visus darbus multifunkcionālā kultūras un sporta kvartāla izveidē.

Vienlaikus Zālītis arī neuzskata, ka Daugavas stadiona skrejceļš būtu tik sliktā kvalitātē, lai tajā neaizvadītu "Rīgas kausus" un lai sacensības pārceltu uz Ogri.

Daugavas stadiona rekonstrukcijas dēļ "Rīgas kausi" jau iepriekš norisinājušies Ogrē.

Pirmo reizi "Rīgas kausi" tika izcīnīti 1962.gadā. Katru gadu vidēji sacensībās piedalās no 130 līdz 150 sportisti. Vislielākais skaits tika sasniegts 2006.gadā, kad dalībnieku skaits sasniedza 162 sportistus.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2019-05-02 14:17, pirms gada
mihelsonam pēdējo gadu laikā visa dzīve viens sašutums, bet vieglatlētikas kontekstā ir "smieklīgi", ka pie rekonstrukcijas uzklāt skrejceļu, acīmredzot, nepakonsultējoties ar vieglatlētikas savienību.

  +1 [+] [-]

, 2019-05-02 14:56, pirms gada
Interesanti ka Daugavas stadiona pārvaldnieks ir ar v-atlētiku ļoti cieši saistīts cilvēks - Guntis Zālītis.

  +4 [+] [-]

, 2019-05-02 15:08, pirms gada
Kā jau Latvijā,kārtējajs bardaks!

     [+] [-]

, 2019-05-02 16:27, pirms gada
Pandora rakstīja: mihelsonam pēdējo gadu laikā visa dzīve viens sašutums, bet vieglatlētikas kontekstā ir "smieklīgi", ka pie rekonstrukcijas uzklāt skrejceļu, acīmredzot, nepakonsultējoties ar vieglatlētikas savienību.
Celiņš jau vēl nav nomainīts. Stāv vēl vecais, laikam vēl no iepriekšējā gadsimta, tāpēc jau ir tik ciets.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-02 16:28, pirms gada
Tik es brīnos, kur ta celiņa maiņai paredzētā nauda pazudusi.

  +1 [+] [-]

, 2019-05-02 17:09, pirms gada
Dziesmu svētku dejotājiem viss liekas ļoti labs. Bufetes tikai varētu ierīkot ar alkoholu, lai nestaipītu smagumus līdzi, un dejas solis būtu jestrāks.

     [+] [-]

, 2019-05-02 17:43, pirms gada
Ja tas ir vecais celiņš, kā tad tur agrāk varēja visādas sacensības notikt? Vai viņš no vecuma ciets palicis? Un tiešām - kur palikusi nauda jaunajam celiņam?

     [+] [-]

, 2019-05-02 18:02, pirms gada
Kā jau pie mums, paņēma savus %, bet pat tādu sīkumu nepadarīja