Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 0

15 gadus vecā Gofa kvalificējas Vimbldonai, Liziki nepārvar pēdējo barjeru

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

15 gadus vecā Gofa kvalificējas Vimbldonai, Liziki nepārvar pēdējo barjeru
Kori Gofa ar "French Open" junioru turnīra čempiones trofeju. Foto: AP/Scanpix

Sacenšoties ar vairākus gadus vecākām tenisistēm, jaunā amerikāniete Kori Gofa (15) šonedēļ guva trīs uzvaras, kvalificējoties prestižajam Vimbldonas turnīram. Tikmēr mērķi nesasniedza bijusī fināliste Sabīne Liziki, kura zaudēja kvalifikācijas finālā.

Kori Gofa pagājušā gada jūlijā, pēc uzvaras "French Open" meiteņu turnīrā, kļuva par junioru ranga līderi. Viņai Parīzē bija otrais "Grand Slam" fināls, iepriekšējo spēlējot 2017. gadā "US Open", kur viņa, būdama vēl tikai 13 gadus veca, ar 0:6, 2:6 zaudēja 16 gadus vecajai Amandai Aņisimovai.

Gofa šonedēļ trešo reizi spēlēja pieaugušo "Grand Slam" kvalifikācijā. Viņa pērn Ņujorkā zaudēja 1. kārtā, šogad Parīzē tika līdz 2. kārtai, bet Vimbldonā sasniedza pamatturnīru. WTA ranga 301. vietā esošā Gofa pie spēlēšanas kvalifikācijā tika ar "wild card" palīdzību un organizatoru uzticību attaisnoja ar iespaidīgu sniegumu, trīs mačos kopā zaudējot tikai 14 geimos.

Viņa 1. kārtā ar 6:3, 6:4 pieveica kvalifikācijas pirmo numuru Aļonu Boļšovu (WTA 94.), kura Top 100 debitēja pirms dažām nedēļām, kas notika pēc "French Open" astotdaļfināla sasniegšanas, tāpēc viņai kā simtnieka tenisistei bija jāspēlē Vimbldonas kvalifikācijā. Gofa otrajā mačā ar 6:2, 6:3 pieveica Valentīnu Ivahņenko (#250) un 3. kārtā jeb finālā ar 6:1, 6:1 sagrāva Grētu Minnenu (#129).

Gofai Vimbldonā būs tikai otrais WTA pamatturnīrs. Viņa martā Maiami ar 3:6, 6:3, 6:4 uzvarēja citu amerikānieti Keitiju Maknalliju (#222), kuru viņa, starp citu, pieveica arī pagājušā gada "French Open" finālā (1:6, 6:3, 7:6(1)). Gofa nākamajā mačā ar 3:6, 2:6 zaudēja Darjai Kasatkinai (#22). Starp citu, arī 17 gadus vecā Maknallija, kurai WTA rangā tagad ir 164. vieta, šodien kvalificējās Vimbldonai.

Kvalifikācijas turnīra "wild card" bija vajadzīga arī 2013. gada finālistei Sabīnei Liziki, kura šobrīd rangā ir tikai 283. vietā. Bijusī pasaules 12. rakete tika līdz kvalifikācijas finālam, kuru sāka graujoši, bet pabeidza ar lielu vilšanos – 6:0, 4:6, 4:6 pret Lesliju Kerhovi (#203). Vācijas tenisistei Vimbldonā ir iespaidīga 27-9 bilance, piecas reizes tiekot līdz ceturtdaļfinālam vai tālāk. Sabīne 2013. gadā finālā ar 1:6, 4:6 zaudēja Marionai Bartoli. Liziki Vimbldonā kvalifikācijā neveiksmi cieta arī pērn, kad zaudēja jau 1. kārtā, ar 4:6, 6:7(3) piekāpjoties Annai Kaļinskai.

Vīriešu turnīram nespēja kvalificēties vairāki spēlētāji ar spožiem sasniegumiem – Dastins Brauns un Lukāšs Rosols, kuri Vimbldonā sakāvuši Rafaelu Nadalu, kā arī Serhijs Stahovskis, kurš šeit pieveicis Rodžeru Federeru. Pamatturnīru nesasniedza arī franču veterāns Nikolā Maū (37), kuram zālājs ir ērtākais segums.

Sieviešu kvalifikācija

1. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
Cori Gauff – (1) Aliona Bolsova6:3 6:4
(2) Anna Blinkova – Zoe Hives6:1 7:5
(3) Lauren Davis – Bibiane Schoofs1:6 7:6(3) 6:4
(4) Misaki Doi – Kimberly Birrell6:1 4:6 7:5
(5) Natalia Vikhlyantseva – Anastasia Zarycka4:6 6:3 6:1
(6) Christina McHale – Ayano Shimizu6:4 6:4
(8) Elena Rybakina – Ellen Perez6:1 6:4
Christina Bucsa – (9) Whitney Osuigwe4:6 7:5 6:3
(10) Irina-Camelia Begu – Jia-Jing Lu7:6(2) 6:4
Fanny Stollar – (11) Nao Hibino7:6(2) 2:6 10:8
(12) Ysaline Bonaventure – Jamie Loeb4:6 6:1 6:2
(13) Marie Bouzkova – Veronica Cepede Royg6:4 6:4
(14) Olga Danilovic – Eden Silva6:4 7:6(2)
(15) Varvara Lepchenko – Sofya Zhuk7:6(2) 2:6 6:0
(16) Tereza Smitkova – Barbara Haas6:7(4) 7:5 7:5
(17) Beatriz Haddad Maia – Paula Ormaechea6:7(4) 6:4 6:2
Irina Bara – (18) Allie Kiick6:7(4) 6:1 6:4
(19) Greet Minnen – Julia Glushko6:2 6:1
(20) Kaja Juvan – Valentini Grammatikopoulou6:4 3:6 10:8
(21) Xiyu Wang – Georgina Garcia Perez7:5 6:3
(22) Paula Badosa – Patricia Maria Tig3:6 6:1 6:4
(23) Priscilla Hon – Katarina Zavatska7:5 6:3
(24) Ana Bogdan – Ylena In-Albion6:2 6:1
Danka Kovinic – (25) Sachia Vickery6:4 6:4
(26) Arantxa Rus – Magdalena Frech6:4 6:2
Sabine Lisicki – (27) Timea Babos6:3 3:6 6:3
(28) Varvara Flink – Jasmine Paolini7:6(1) 6:3
(29) Tereza Martincova – Shilin Xu1:6 7:5 6:4
(30) Anna Kalinskaya – Marta Kostyuk6:1 7:5
(31) Liudmila Samsonova – Xinyun Han6:3 2:6 6:1
(32) Tamara Korpatsch – Robin Anderson6:3 6:7(0) 6:4
Isabella Shinikova – (33) Johanna Larsson6:3 6:4
Kristie Ahn – Naomi Broady7:6(3) 7:6(4)
Jana Cepelova – Ann Li7:5 6:2
Martina Di Giuseppe – Destanee Aiava7:6(3) 6:4
Francesca Di Lorenzo – Maryna Zanevska7:6(4) 7:6(3)
Oceane Dodin – Dejana Radanovic7:6(5) 7:5
Caroline Dolehide – Alexandra Cadantu6:1 3:6 6:3
Basak Eraydin – Kimberly Zimmermann4:6 6:4 7:5
Giulia Gatto-Monticone – Raluka Serban4:6 6:3 6:3
Ekaterine Gorgodze – Anna Bondar7:6(5) 7:6(4)
Amandine Hesse – Rebecca Sramkova7:6(5) 6:3
Richel Hogenkamp – Viktoriya Tomova6:4 6:2
Valentina Ivakhnenko – Shuyue Ma6:3 6:1
Anhelina Kalinina – Mariam Bolkvadze6:4 6:4
Katarzyna Kawa – Francesca Jones6:3 6:7(1) 6:3
Lesley Kerkhove – Fang Ying Xun6:3 6:3
Danielle Lao – Naiktha Bains6:4 6:2
En-Shuo Liang – Emma Raducanu7:6(4) 6:2
Fangzhou Liu – Deniz Khazaniuk6:3 7:6(5)
Antonia Lottner – Conny Perrin6:3 6:2
Caty McNally – Kurumi Nara7:6(4) 7:6(2)
Kaylah McPhee – Maia Lumsden6:4 6:4
Tereza Mrdeza – Claire Liu7:5 6:1
Samantha Murray – Shuai Peng6:4 6:7(5) 6:4
Pemra Ozgen – Yuxuan Zhang6:1 6:1
Jessika Ponchet – Martina Trevisan6:3 6:4
Ankita Raina – Cagla Buyukakcay6:4 6:3
Arina Rodionova – Asia Muhammad7:6(6) 6:7(2) 8:6
Sabina Sharipova – Kristina Kucova6:1 3:6 7:5
Elena-Gabriela Ruse – Sesil Karatantcheva6:2 6:2
Gabriella Taylor – Chloe Paquet7:6(3) 6:4
Yanina Wickmayer – Valeria Savinykh4:6 6:1 6:4
Anna Zaja – Myrtille Georges7:6(5) 6:7(3) 6:3

2. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(2) Anna Blinkova – Martina Di Giuseppe6:3 6:4
(3) Lauren Davis – Francesca Di Lorenzo6:4 7:5
Arina Rodionova – (4) Misaki Doi6:4 6:2
Antonia Lottner – (5) Natalia Vikhlyantseva6:4 6:1
(6) Christina McHale – Sabina Sharipova3:6 7:5 6:2
(8) Elena Rybakina – Richel Hogenkamp6:3 6:0
Oceane Dodin – (10) Irina-Camelia Begu6:3 1:6 8:6
(12) Ysaline Bonaventure – Gabriella Taylor6:4 7:6(5)
(13) Marie Bouzkova – Anhelina Kalinina6:0 7:5
(14) Olga Danilovic – Amandine Hesse7:6(2) 6:7(4) 6:2
Lesley Kerkhove – (15) Varvara Lepchenko4:6 6:1 6:2
Yanina Wickmayer – (16) Tereza Smitkova1:6 7:6(3) 6:1
(17) Beatriz Haddad Maia – Anna Zaja3:6 6:4 6:2
(19) Greet Minnen – En-Shuo Liang6:3 2:6 6:1
(20) Kaja Juvan – Basak Eraydin4:6 7:6(3) 6:3
Giulia Gatto-Monticone – (21) Xiyu Wang6:3 6:1
(22) Paula Badosa – Fangzhou Liu7:5 6:2
Caty McNally – (23) Priscilla Hon6:4 6:4
(24) Ana Bogdan – Pemra Ozgen7:6(1) 7:5
(26) Arantxa Rus – Ekaterine Gorgodze6:3 6:3
(28) Varvara Flink – Jessika Ponchet6:4 6:2
(29) Tereza Martincova – Caroline Dolehide6:1 7:6(5)
(30) Anna Kalinskaya – Tereza Mrdeza6:2 6:2
(31) Liudmila Samsonova – Kaylah McPhee6:2 7:6(5)
Kristie Ahn – (32) Tamara Korpatsch6:2 6:0
Jana Cepelova – Isabella Shinikova6:3 7:5
Cori Gauff – Valentina Ivakhnenko6:2 6:3
Katarzyna Kawa – Fanny Stollar7:5 6:3
Danielle Lao – Danka Kovinic6:2 7:6(5)
Sabine Lisicki – Ankita Raina6:1 7:6(4)
Samantha Murray – Christina Bucsa7:6(4) 6:4
Elena-Gabriela Ruse – Irina Bara6:2 5:7 6:4

3. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(29) Tereza Martincova – (2) Anna Blinkova4:6 6:3 7:5
Kristie Ahn – (3) Lauren Davis6:4 7:5
(20) Kaja Juvan – (6) Christina McHale6:2 6:1
(28) Varvara Flink – (8) Elena Rybakina6:3 4:6 8:6
(12) Ysaline Bonaventure – (26) Arantxa Rus3:6 6:1 6:4
(24) Ana Bogdan – (13) Marie Bouzkova6:3 6:1
(17) Beatriz Haddad Maia – (14) Olga Danilovic6:4 6:4
Cori Gauff – (19) Greet Minnen6:1 6:1
(22) Paula Badosa – Samantha Murray6:4 2:6 6:3
(30) Anna Kalinskaya – Antonia Lottner6:3 6:3
Yanina Wickmayer – (31) Liudmila Samsonova6:4 6:3
Giulia Gatto-Monticone – Oceane Dodin3:6 7:5 6:1
Lesley Kerkhove – Sabine Lisicki0:6 6:4 6:4
Caty McNally – Jana Cepelova6:4 6:3
Arina Rodionova – Danielle Lao0:6 6:1 6:1
Elena-Gabriela Ruse – Katarzyna Kawa7:5 6:1

Vīriešu kvalifikācija

1. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Corentin Moutet – Lucas Miedler6:4 3:6 8:6
Jason Kubler – (2) Henrik Laaksonen6:2 5:7 7:5
Hiroki Moriya – (3) Yannick Maden4:6 6:3 6:4
(4) Alexei Popyrin – Federico Coria6:2 7:5
Blaz Rola – (5) Stefano Travaglia6:7(7) 6:2 6:4
(6) Thiago Monteiro – Roberto Marcora7:6(5) 7:6(3)
(7) Jiri Vesely – Simone Bolelli6:4 6:2
(8) Brayden Schnur – Maxime Janvier6:3 6:2
(9) Marcel Granollers – Pedja Krstin6:2 6:4
(10) Antoine Hoang – Kaichi Uchida7:6(7) 6:4
(11) Kamil Majchrzak – Constant Lestienne6:1 6:2
(12) Gregoire Barrere – Emilio Gomez4:6 7:6(5) 6:2
Roberto Quiroz – (13) Jason Jung7:6(5) 7:6(0)
(14) Dennis Novak – Thiemo De Bakker6:4 6:3
Stefano Napolitano – (15) Matthias Bachinger7:5 1:6 6:4
Ruben Bemelmans – (16) Elias Ymer6:3 6:7(4) 6:4
(17) Sergiy Stakhovsky – Darian King6:3 6:2
(18) Salvatore Caruso – Ze Zhang4:6 7:5 6:1
(19) Mikael Ymer – Aidan McHugh6:4 6:0
Liam Broady – (20) Andrej Martin6:3 6:1
(21) Pedro Martinez – Filip Horansky6:4 6:4
(22) Gianluca Mager – Aleksandr Nedovyesov6:3 5:7 6:4
(23) Evgeny Donskoy – Mirza Basic7:6(2) 7:6(8)
(24) Sonwoo Kwon – Joao Domingues6:0 6:3
(25) Oscar Otte – Santiago Giraldo6:3 7:5
Yosuke Watanuki – (26) Alejandro Davidovich Fokina4:6 7:6(6) 6:1
(27) Bjorn Fratangelo – Alexey Vatutin6:4 6:4
Viktor Galovic – (28) Facundo Bagnis7:6(0) 7:6(2)
(29) Lukas Rosol – Sergio Gutierrez-Ferrol6:3 6:0
(30) Tommy Paul – Chun Hsin Tseng6:3 6:3
Andrea Arnaboldi – Ryan Peniston6:1 5:7 8:6
Attila Balazs – (31) Peter Polansky6:1 6:1
Daniel Elahi Galan – (32) Lorenzo Giustino7:6(2) 6:3
Alex Bolt – Jannik Sinner2:6 7:5 12:10
Daniel Brands – Mark Whitehouse6:3 6:4
Dustin Brown – Li Zhe7:6(2) 6:3
Enzo Couacaud – Sebastian Ofner3:6 6:3 6:1
Steven Diez – Tatsuma Ito6:4 6:1
James Duckworth – Jan Choinski6:1 7:5
Rogerio Dutra Silva – Evan Hoyt7:6(10) 7:6(5)
Christopher Eubanks – Luca Vanni7:6(9) 3:6 6:3
Guillermo Garcia-Lopez – Saketh Myneni6:4 4:6 7:5
Marcos Giron – Arthur De Greef6:2 6:3
Norbert Gombos – Zdenek Kolar6:1 6:3
Tallon Griekspoor – Pedro Cachin6:2 6:7(5) 6:3
Yannick Hanfmann – Alessandro Giannessi7:5 7:5
Quentin Halys – Jurgen Zopp7:6(4) 7:6(2)
Andrew Harris – Enrique Lopez Perez6:2 7:5
Evgeny Karlovskiy – Kimmer Coppejans6:3 7:5
Blaz Kavcic – Facundo Arguello6:3 7:6(7)
Illya Marchenko – Marco Trungelliti7:6(5) 7:5
Adrian Menendez-Maceiras – Dudi Sela1:6 6:4 6:0
Mats Moraing – Federico Gaio6:2 7:5
Marc Polmans – Mohamed Safwat6:1 6:3
Ramkumar Ramanathan – Lukas Lacko6:3 6:2
Noah Rubin – Michael Mmoh6:3 6:4
Akira Santillan – Jurij Rodionov6:3 6:1
John-Patrick Smith – Nicolas Mahut6:3 6:4
Tim Smyczek – Mitchell Krueger7:5 6:4
Go Soeda – Filippo Baldi6:4 3:6 6:1
Yuichi Sugita – Carlos Berlocq6:4 6:2
Mikael Torpegaard – Nikola Milojevic4:6 7:6(6) 6:3
Yasutaka Uchiyama – Jack Draper6:4 7:6(0)
Donald Young – Egor Gerasimov6:4 7:6(3)

2. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Corentin Moutet – Tim Smyczek6:1 6:3
(4) Alexei Popyrin – Mats Moraing6:1 3:6 6:1
(6) Thiago Monteiro – Christopher Eubanks7:6(6) 6:3
(7) Jiri Vesely – Adrian Menendez-Maceiras6:3 6:1
(8) Brayden Schnur – Steven Diez6:3 6:4
(9) Marcel Granollers – Blaz Kavcic6:3 6:3
Marcos Giron – (10) Antoine Hoang6:4 7:6(3)
(11) Kamil Majchrzak – Ramkumar Ramanathan7:6(5) 6:3
(12) Gregoire Barrere – Rogerio Dutra Silva6:3 7:6(0)
(14) Dennis Novak – Alex Bolt6:4 6:2
Andrew Harris – (17) Sergiy Stakhovsky3:6 6:3 6:3
(18) Salvatore Caruso – John-Patrick Smith3:6 6:3 6:4
(19) Mikael Ymer – Dustin Brown7:6(5) 6:2
Evgeny Karlovskiy – (21) Pedro Martinez6:3 6:3
Enzo Couacaud – (22) Gianluca Mager6:3 6:4
Yasutaka Uchiyama – (23) Evgeny Donskoy7:6(5) 6:2
(24) Sonwoo Kwon – Marc Polmans6:2 6:2
Yannick Hanfmann – (25) Oscar Otte7:6(5) 6:1
(27) Bjorn Fratangelo – Quentin Halys3:6 6:2 13:11
(29) Lukas Rosol – Guillermo Garcia-Lopez7:5 3:6 8:6
(30) Tommy Paul – Mikael Torpegaard0:6 6:4 6:4
Andrea Arnaboldi – Hiroki Moriya6:7(0) 6:4 6:2
Attila Balazs – Illya Marchenko2:6 7:6(5) 6:3
Ruben Bemelmans – Akira Santillan6:7(5) 6:3 12:10
Daniel Brands – Blaz Rola6:7(5) 7:6(7) 7:5
Liam Broady – Tallon Griekspoor6:4 6:7(2) 6:2
Viktor Galovic – James Duckworth3:6 6:3 11:9
Jason Kubler – Norbert Gombos7:6(5) 7:6(1)
Noah Rubin – Roberto Quiroz4:6 6:1 6:2
Yuichi Sugita – Stefano Napolitano4:6 6:3 6:4
Donald Young – Daniel Elahi Galan7:6(4) 6:3
Yosuke Watanuki – Go Soeda7:5 6:4

3. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Corentin Moutet – Andrew Harris6:2 6:4 6:4
(4) Alexei Popyrin – (27) Bjorn Fratangelo6:3 7:6(6) 6:7(4) 7:6(6)
(6) Thiago Monteiro – Yosuke Watanuki3:6 7:6(3) 6:3 6:3
(7) Jiri Vesely – (30) Tommy Paul6:2 6:3 6:3
(18) Salvatore Caruso – (8) Brayden Schnur6:3 6:2 6:1
(9) Marcel Granollers – Attila Balazs7:6(5) 6:3 6:3
(11) Kamil Majchrzak – Enzo Couacaud6:2 6:4 6:0
(12) Gregoire Barrere – Liam Broady3:6 0:6 6:2 6:4 6:3
(14) Dennis Novak – (19) Mikael Ymer7:6(4) 7:6(1) 4:6 6:2
(24) Sonwoo Kwon – Daniel Brands6:2 6:7(6) 6:1 6:0
Yuichi Sugita – (29) Lukas Rosol6:4 6:3 6:2
Andrea Arnaboldi – Evgeny Karlovskiy6:4 6:3 3:6 4:6 6:3
Ruben Bemelmans – Donald Young6:4 6:4 6:1
Marcos Giron – Viktor Galovic7:5 6:2 2:6 6:4
Noah Rubin – Yannick Hanfmann7:6(5) 6:2 4:6 6:2
Yasutaka Uchiyama – Jason Kubler6:3 4:6 5:7 6:3 6:3