Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 0

Vimbldonas pusfināls ar atmiņām par triumfu Parīzē

Rolands Norietis
Rolands Norietis

Vimbldonas pusfināls ar atmiņām par triumfu Parīzē
Aļona Ostapenko ieservē Vimbldonas pusfinālā
Foto: Erika Tanaka

Aļona Ostapenko Vimbldonas zālājā pagaidām nav apturama - uzvarējusi desmit setos no desmit, viņa otro reizi sasniegusi "Grand Slam" turnīra pusfinālu. Pirmais bija pirms gada "Roland Garros" laukumos, un labi zinām, ar ko tas beidzās... Pēc neveiksmīgās titula aizstāvēšanas Parīzē spiediens esot pazudis un Aļona izbauda spēli. Un tas nav mazsvarīgi.

Otrdiena Londonā atnāca ar laikapstākļu maiņu - karstuma vietā apmācies laiks un līdz pusdienaslaikam maksimums 19 grādu virs nulles. Nedaudz arī vējains. Aļona atzīst, ka viņai gandrīz vienalga, kādos apstākļos spēlet, bet šoreiz brīžiem pat bijis nedaudz vēsi, īpaši pieņemot servi. Turpmākajās dienās atkaļ kļūšot siltāks. Šādā laikā bumbiņa lido ātrāk un tas būtu parocīgi mūsu tenisistei.

Vienpadsmitos no rīta iesildīšanās treniņš un pusotru stundu vēlāk bija jādodas laukumā. Šoreiz meitenēm jāspēlē pirmajā kortā, kuram pagaidām jumts ir vēl tikai virs tribīnēm, bet jau nākamgad vajadzības gadījumā tas nosegs arī laukumu. Mača sākumā skatītāju vietas bija aizņemtas par aptuveni 70 procentiem, beigās brīvu vietu vairs tikpat kā neredzēja.

Spēle pret slovākieti Dominiku Cibulkovu atgādināja iepriekšējās kārtas maču pret baltkrievieti Sasnoviču - sākums bija nervozs, un priekšā bija pretiniece, bet ar katru nākamo geimu Aļona pārņēma iniciatīvu. Pirmos divus serves geimus Aļona zaudēja, bet kopumā serve neizskatījās slikti - eisu bija vairāk nekā dubultkļūdu (5:4), daži pat ar otro servi. Otrā seta vidū bija praktiski skaidrs, ka Aļona var zaudēt tikai savas paviršības gadījumā. Viņa sita jaudīgāk par pretinieci, kaut gan Cibulkovai tūrē ir vieni no spēcīgākajiem sitieniem no gala līnijas. Aļonai pabeidzot maču, kortā pirmoreiz iespīdēja saule.

Tā kā preses vietas pirmajā kortā ir praktiski aiz spēlētāju soliņiem, pat neredzēju, ka pārtraukumos starp laukuma pušu maiņām Ostapenko uz kājas liek ledu. "Pirmā seta sākumā biju nedaudz dusmīga un ar roku iesitu sev pa kāju. Nedaudz par stipru sanāca, tāpēc liku ledu, lai nebūtu ziluma un tik ļoti nesāp. Jābūt prātīgākai!" komentēja Latvijas tenisiste.

Priecājos, ka par Aļonas pretinieci pusfinālā kļuvusi Angelika Kerbere nevis krieviete Darja Kasatkina, kurai Ostapenko bez ierunām zaudēja iepriekšējās divās tikšanās reizēs. Ar Kerberi viņai būs pirmā sacensība. "Iznākums būs atkarīgs no mana parādītā snieguma. Jāspēlē agresīvi, jāiet pretī bumbiņai. Ja spēlēšu kā līdz šim šajā turnīrā, man ir visas iespējas uzvarēt," pārliecināta ir Ostapenko.

Aļona Vimbldonā pārsteidz arī ar tērpa izvēli (šortiem un vieglu krekliņu), kas atšķiras no ierastajām dāmu tenisa kleitām. ""Adidas" piedāvāja trīs variantus, un izvēlējos šo. Man tas ļoti patīk. Pirmkārt, tāpēc, ka "adidas" iepriekš neko tādu nav ražojis. Tas ir nestandarta tērps, turklāt tajā ir ļoti ērti spēlēt."

  +2 [+] [-]

, 2018-07-10 22:00, pirms 2 gadiem
Par tērpiem runājot, Nike bija izgatavojis Halepai nu riktīgu parašūtu, tik pretīgi izskatījās, ja parasti Simona kortā izskatās ļoti ok, tad šoreiz bija galīgi garām!

Itālietei Džordži kā parasti māte bija uzmeistarojusi lielisku tērpu
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja