Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Bijušais Latvijas pirmais numurs Lībietis: "Latvijas vīriešu teniss pamazām mirst"

Agris Suveizda

Bijušais Latvijas pirmais numurs Lībietis: "Latvijas vīriešu teniss pamazām mirst"
Miķelis Lībietis. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Šobrīd ir ieilgusi bijušās Latvijas pirmās raketes vīriešu tenisā Miķeļa Lībieša atveseļošanās no smagās Ahileja cīpslas traumas, aģentūrai LETA atzina sportists.

26 gadus vecais Lībietis vēl 2017.gada vasarā uz dažām nedēļām kļuva par Latvijas pirmo raketi vīriešu tenisā, šo godu atņemdams Ernestam Gulbim, kurš gan tobrīd cīnījās ar veselības likstām. Tiesa, tā paša gada novembrī Lībietim plīsa Ahileja cīpsla, bet pēc operācijas atveseļošanās periods tika prognozēts viena gada ilgumā. Taču Lībieša rehabilitācija ir ieilgusi.

"Šobrīd vēl neesmu gatavs atgriezties tenisā, jo joprojām ir problēmas ar kāju, taču varu teikt, ka pēdējie divi mēneši ir bijuši īpaši produktīvi un jau ir novērojams progress," izteicās Lībietis. "Pagaidām nākotnes plāni ir diezgan neskaidri, jo šobrīd primārais ir kārtīga atveseļošanās. Tas ir svarīgi ne tikai tenisa kontekstā, bet arī manai personīgajai dzīvei un nākotnei. Tomēr ceru, ka divu mēnešu laikā varēšu atgriezties sportā."

Tikmēr situāciju Latvijas vīriešu tenisā Lībietis nosauca par skaudru. "Vīriešu teniss Latvijā pamazām mirst. Pagaidām nav arī jauno spēlētāju, taču ceru, ka situācija mainīsies. Tas noteikti nebūs īss laika periods, iespējams, pēc desmit gadiem Latvijas vīriešu tenisa pasaulē ienāks kāds jauns sportists," atzina Lībietis.

Savukārt pretējs viedoklis Lībietim ir par Latvijas sieviešu tenisu. "Arī pēc Aļonas Ostapenko un Anastasijas Sevastovas būs meitenes, kuras spēlēs ļoti augstā līmenī," uzskata tenisists. "Kaut arī pats klātienē neapmeklēju Federāciju kausu "Arēnā Rīga", sekoju līdzi mājās pie televizora ekrāna. Protams, tas ir liels notikums Latvijai, arī pats kopā ar Ernestu Gulbi esmu reiz spēlējis Rīgā Deivisa kausā. Es teiktu, ka šādi notikumi Latvijā nenotiek bieži un uzskatāmi par lieliem svētkiem. Domāju, ka Ostapenko un Sevastova Federāciju kausā var sasniegt vēl ļoti daudz, noteikti būs interesanti."

Lībieša karjeras rekords pasaules rangā ir 352.vieta, kamēr dubultspēlēs tā ir 174.pozīcija.

Izmantotie resursi:
LETA

  +4 [+] [-]

, 2019-02-14 14:49, pirms 5 mēnešiem
Leta vai tomēr Delfi ? Varējāt jau nepārpūlēties pārkopēt, citādi samācīsies Jūsu "akadēmijā", jaunie censoņi, muļķības

  +5 [+] [-]

, 2019-02-14 15:01, pirms 5 mēnešiem
D-Mob rakstīja: Leta vai tomēr Delfi ? Varējāt jau nepārpūlēties pārkopēt, citādi samācīsies Jūsu "akadēmijā", jaunie censoņi, muļķības
LETA, jo arī Delfi no LETAs ņēma šo "interviju"

  +2 [+] [-]

, 2019-02-14 16:24, pirms 5 mēnešiem
sandis444444 rakstīja: LETA, jo arī Delfi no LETAs ņēma šo "interviju"
Anyway, smieklīgi

  +2 [+] [-]

, 2019-02-14 18:49, pirms 5 mēnešiem
Nez no kādas naudas dzīvo Lībieša kalibra tenisisti, ja saskaņā ar Gulbi simtnieka beigu gals var knapi savilkt galus (pēc viņa standartiem, protams)

     [+] [-]

, 2019-02-14 23:36, pirms 5 mēnešiem
fall in love rakstīja: Nez no kādas naudas dzīvo Lībieša kalibra tenisisti, ja saskaņā ar Gulbi simtnieka beigu gals var knapi savilkt galus (pēc viņa standartiem, protams)
Mazāk pārbraucieni. Vairākas nedēļas uz vietas lētos turnīros un vēl lētākās viesnīcās. Utt

     [+] [-]

, 2019-02-15 13:11, pirms 5 mēnešiem
Ticu. Skumji. Žēl. Nez kāpēc tā? Kāpēc mazie puikas nopietni nepieķeras tenisam?