Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

"Latvijas Pasts" par godu Ostapenko izdod jaunas pastmarkas

Krišs Upenieks

Sadarbībā ar Latvijas slavenāko tenisisti un Latvijas Tenisa savienību Latvijas Pasts izdevis Aļonai Ostapenko veltītu pastmarkas bloku. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2017.gada 10.novembrī Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.8 līdz 19.30.

Aļona Ostapenko ir panākumiem bagātākā Latvijas tenisiste – 2017.gada Francijas atklātā tenisa čempionāta French Open vienspēļu turnīra uzvarētāja un 2017.gada Seulas WTA (Sieviešu tenisa asociācija) International sērijas tenisa turnīra uzvarētāja. 2017.gada 9.oktobrī A.Ostapenko sasniegusi savā karjerā līdz šim augstāko – septīto – vietu WTA rangā, un tā ir augstākā vieta, kurā kāds no Latvijas tenisistiem bijis individuālajā reitingā.

Jaunā pastmarka izdota kā īpašs bloks, un tas ilustrēts ar A.Ostapenko triumfa brīdi, turot rokās 2017.gada French Open čempionāta vienspēļu turnīra uzvaras kausu, kā arī tenisistes 2017.gada lielāko panākumu aprakstu. Līdz ar pastmarku bloka izdota arī speciāla aploksne.

Ar tenisa pasaulē gūtiem panākumiem saistītu oficiālu pastmarku izdošana pasaulē nav ierasta prakse, un arī Latvijā šāda pastmarka izdota pirmoreiz. A.Ostapenko, komentējot viņai veltītās pastmarkas izdošanu Latvijā, uzsver, ka ir ļoti priecīga par šo faktu: “Es apzinos, ka tas ir liels un unikāls pagodinājums – pašai sava pastmarka.”

Savukārt Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns pauž gandarījumu par iespēju veltīt pastmarku izcilajai tenisistei. “Plānot pastmarku izdošanu sportistiem nav vienkārši, jo panākumi mēdz būt pēkšņi vai mainīgi un ne visu valstu pasta administrācijas spēj uz tiem ātri reaģēt. Taču mēs vēl šogad paguvām izveidot pastmarku sēriju jaunajiem, talantīgajiem Latvijas sportistiem, un pirmā šīs sērijas zvaigzne ir tieši Aļona Ostapenko. Jaunais pastmarkas bloks ir Latvijas Pasta ieguldījums Latvijas vārda nešanā pasaulē, vēlreiz atgādinot par mūsu lieliskās tenisistes globāla mēroga panākumiem.”

A.Ostapenko veltītā pastmarku bloka nominālvērtība ir € 1,42, kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tā tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Savukārt aploksne izdota 1500 eksemplāru tirāžā.

Jauno pastmarku bloku un aploksni Latvijas sports – Aļona Ostapenko iespējams aplūkot šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 24.novembrī.

Informāciju sagatavoja:
Gundega Vārpa
VAS Latvijas Pasts
Ārējo komunikāciju vadītāja

     [+] [-]

, 2017-11-07 13:05, pirms 2 gadiem
kruta!

  +4 [+] [-]

, 2017-11-07 13:41, pirms 2 gadiem
Pelnīti, malači pastnieki!

  +4 [+] [-]

, 2017-11-07 15:05, pirms 2 gadiem
O, forši, šito es gribētu nolaizīt!

  +1 [+] [-]

, 2017-11-07 15:06, pirms 2 gadiem
Pelnīti,
varēja arī vēl otru variantu ar nominālu ... eur ārzemju sūtījumiem

  +2 [+] [-]

, 2017-11-07 23:13, pirms 2 gadiem
Dinamo'1988 rakstīja: Pelnīti,
varēja arī vēl otru variantu ar nominālu ... eur ārzemju sūtījumiem
Jā, aizsūtīt Halepai konfekšu kasti ar šito marku.

     [+] [-]

, 2017-11-09 17:40, pirms 2 gadiem
Superīgi!!! Te lūk piemērs, kā viens talantīgs un centīgs Latvijas meitēns var nest pasaulē Latvijas vārdu un slavu savai valstij, panākot to ar saviem sviedriem un godīgu darbu. Malacīte Aļona! Turpretī lai nokaunās valsts birokrātijas liekēži un valsts izzadzēji, kuru pienesums sabiedrībai ir ar lielu mīnus zīmi. Varbūt vajadzētu izlaist pastmarkas arī ar viņu portretiem uz melna restota loga fona.