Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:361, Did:0, useCase: 0

Noslēdzies „Sport2000” Latvijas čempionāts Ziemas triatlonā

Sportlat balva
Sportlat balva

Noslēdzies „Sport2000” Latvijas čempionāts Ziemas triatlonā
Foto: Evita Priedīte

26. janvārī, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā, norisinājās SPORT2000 Latvijas čempionāts Ziemas triatlonā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas kauss ziemas triatlonā - 2014 Sigulda ETU Winter Triathlon European Cup.

Neskatoties uz īsti ziemīgiem laika apstākļiem un auksto gaisa temperatūru, kopumā uz startu izgāja 123 sportisti no tādām zemēm kā Itālija, Krievija, Baltkrievija, Igaunija, Slovākija, Norvēģija, Turcija un, protams, Latvijas.

Ziemas triatlonā sportisti sacenšas, veicot distanci 3 dažādos sporta veidos - skrienot, braucot ar riteni un slēpojot. Trase tika veidota apļos tā, lai līdzjutēji maksimāli daudz varētu sekot līdzi sacensību dalībniekiem, kur skriešanas aplis bija 2,5km garš, riteņbraukšana notika pa 4 un 7km apli, bet slēpošana notika pa 1,4 km apli.

Paši pirmie uz startu devās jaunieši un Open grupa, kurā dalību sacensībām varēja pieteikt ikviens interesents, kurš vēlējās izmēģināt spēkus šajā sporta veidā, veicot 2,5km skriešanā, 4km riteņbraukšanā un 2,8 km slēpošanā. Tālāk starts tika dots pārējām vecuma grupām (age group), kuri cīnījās par Latvijas čempionāta medaļām, kā arī par SPORT2000 dāvanu kartēm, veicot 5km skriešanu, 7km riteņbraukšanu un slēpošanu.

Par uzvarētājiem SPORT2000 LČ Ziemas triatlonā savās vecuma grupās kļuva: Enia Kaņepēja (F13), Ilva Valdone (F15), Lucia Repkovā (F17), Ieva Mauliņa (F), Inese Zvirgzdiņa (F40), Rita Žuravļova (F50), Bruno Krampe (M13), Savēlijs Suharževskis (M15), Branislav Dubeī (M17), Jānis Lagzdiņš (M19), Gints Lūsis (M), Valdis Ukins (M40), Vladimir Sapozhnikov (M50), Andris Dainis (M60).

Sacensības kulmināciju sasniedza, kad distancē devās elites grupas sportisti, kuriem bija jāveic 7,5km skriešana, 14km riteņbraukšana un 11,2km slēpošana.
Vīriešu konkurencē nepārspēts palika krievu sportists Pavel Andreev (1:32:17), otrā vietā cits krievu sportists Dmitriy Bregeda (1:33:07), goda pjedestālu noslēdz norvēģu sportists Kristian Monsen (1:33:20).
Augsto 7. vietu izcīnīja Latvijas komandas pārstāvis Oskars Muižnieks (1:35:19). Kopumā uz starta stājās 18 sportisti no sešām valstīm.
Dāmu konkurencē uz starta stājās tikai 6 sportistes, visas no Krievijas. Uzvaru izcīnīja Yulia Surikova (1:50:06), otrā vietā Tatjana Charochkina (1:52:37), trešā vietā Olga Parfinenko (1:53:22).

Pilni sacensību rezultāti pieejami mājas lapā Sportlat - Rezultāti

Sacensības organizēja Latvijas Triatlona federācija, sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un biedrību sporta kluba „SportLat” komandu.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Dreiškins
SportLat mārketinga komunikāciju vadītājs
janis.dreiskins@sportlat.lv