Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:459, Did:0, useCase:0

Pavelkam svītru. Nākamā pietura - Vankūvera

Pavelkam svītru. Nākamā pietura - Vankūvera
Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja Latvijai pirmo ziemas olimpisko medaļu. Vai būs arī nākamās?
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze

Šajā nedēļas nogalē savus pēdējos startus pirms nelielas pauzes aizvadīja gandrīz visu ziemas sporta veidu pārstāvji. Bet pauze šoreiz īpaša - pirmsolimpiskā. Klusums pirms Vankūveras vētras iestāsies arī Latvijā, un šobrīd varam racionāli izvērtēt savas olimpiskās cerības - ko mēs ceram sagaidīt, un ar ko varam rēķināties objektīvi, izvērtējot līdz šim sezonā sasniegto. Četri mūsu vaļi - bobslejs, skeletons, biatlons un kamanas. Kurš pārvedīs medaļas?

Bobslejs

Līdzšinējā sezona: Latvijas pirmā ekipāža ar Jāni Miņinu priekšgalā sezonu sāka vareni, izcīnot otro vietu Pārksitijas trasē, taču beigās tā arī palika vienīgā reize, kad tika kāpts uz goda pjedestāla - turpmākajos mēnešos Miņina četrinieks trīsreiz bija ceturtais, vēl divas - piektais, taču līdz cēlmetāliem neaizsniedzās. Arī šovakar Eiropas čempionātā. Paviršākam vērotājam elpu var aizsist 27. vieta priekšpēdējā posmā Sanktmoricā, taču skaidrs, ka šoreiz tā vairāk bija apstākļu sakritība, ne likumsakarība. 14. vieta četrinieku kopvērtējumā Edgara Maskalāna komandai. Pēc iekļūšanas desmitniekā pirmajā posmā Pārksitijā, nākamajos septiņos Maskalāns bija stabils 12.-16. vietas robežās. Divniekos arī šogad nebijām starp pretendentiem - Miņinam un Dreiškenam kopvērtējumā 16. vieta (labākā - 9. Altenbergā), Maskalānam un Brokam - 41. vieta (labākā - 17. Sanktmoricā).
Izredzes uz medaļu Vankūverā: ir, bet būs jābrauc nevainojami. Vismaz trijos no četriem braucieniem. Pārliecinošais Pasaules kausa ieguvējs Stīvens Holkombs pēdējos divos posmos parādīja, ka arī ir tikai cilvēks (4. un 8. vieta), un izteikta favorīta uz zeltu, kāds savulaik bija vācietis Lange, šogad nav. Medaļu komplekti trīs, pretendenti - vismaz seši septiņi. Arī Miņins&Co.

Skeletons

Līdzšinējā sezona: Pasaules kausa sacensības beidzās vakar ar latvieša triumfu - uzvarot četros no astoņiem posmiem un kāpjot uz pjedestāla vēl trijos, par pārliecinošu čempionu tika kronēts Martins Dukurs. Kopvērtējumā Martina pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem, vāciešiem Rommelu un Štīliki, bija vairāk nekā pārliecinošs, un devītajā PK posmā, ja vien tāds būtu paredzēts, latvietis varētu arī nebraukt - viņu neviens nepanāktu, pat uzvarot! Ceturtā vieta astoņu sacensību summā Tomasam Dukuram - uz pjedestāla neizdevās uzkāpt ne reizi, taču ceturtais Tomass bija gan Leikplesidā, gan Vinterbergā, gan vakar Īglsā.
Izredzes uz medaļu Vankūverā: visstabilākās visā Latvijas komandā - ar šādu Pasaules kausa sezonas dosjē grēks domāt par kaut ko mazāk. Pagaidām nekas neliek šaubīties, ka Dukuru profesionālais plānotājs darbojas kā Šveices pulksteņa mehānisms, tāpēc cerībā, ka Kanādā vāciešu (ne jau braucēju...) rokas būs par īsām, lai kaut ko saķīmiķotu - tāpat kā Pekinā Štrombergs, arī Vankūverā Latvijai ir galvenais favorīts uz olimpisko zelta medaļu!

Biatlons

Līdzšinējā sezona: Cīņā par Pasaules kausa punktiem šosezon iesaistās tikai divi Latvijas pārstāvji - Ilmārs Bricis un Madara Līduma. Pēc sešiem Pasaules kausa posmiem (pēc Vankūveras spēlēm būs vēl trīs) Bricis kopvērtējumā ieņem 53. vietu, tiesa - no 14 individuālajām distancēm, kas līdz šim bijušas šosezonā, viņš izgājis uz starta tikai sešās, un četrās no tām izcīnījis ieskaites punktus (četrdesmitnieks). Labākie rezultāti - 13. vieta sprintā Rūpoldingā un 25. vieta 20 kilometros Esterzundā. Tieši to pašu 53.vietu patlaban ieņem Līduma, kas izcīnījusi punktus trijās no desmit distancēm (24. vieta 15 km, 25. un 28. sprintā). Aiz abu līderu mugurām nekā īpaši iepriecinoša - progress salīdzinājumā ar pagājušo sezonu, ir pavīdējis, taču ne tādā mērā, kas gandarītu pašus atlētus un priecētu līdzjutējus (tas neattiecas uz 7. vietu Oberhofas stafetē)
Izredzes uz medaļu Vankūverā: no vienas puses - biatlons ir pateicīgs ar to, ka distanču un līdz ar to iespēju izšaut ir vairāk, no otras - tāda konkurence, kāda ir biatlonā, citos mums aktuālajos ziemas sportos ne tuvu nerādās. 20-30 sportisti, kas reāli var cīnīties par uzvaru (nemaz nerunājot vēl par tiem, kas var aizķert pjedestālu) - citviet tas ir limits tādiem, kas daudzmaz jēdzīgā līmenī pasaulē spēj piedalīties un nodrošināt fonu dažiem līderiem. Gan Bricis, gan Līduma potenciāli ir kategorijā starp tiem, kas varētu aizķert pjedestālu, tiesa - tas var notikt, vienlaikus sakrītot vismaz 7-8 priekšnosacījumiem (laika apstākļi, labākā kondīcija, noskaņojums, slēpju smērētāja veikums, veiksme šaušanā utt.). Sen nav sanācis.

Kamaniņu braukšana

Līdzšinējā sezona: Pasaules kausa sacensībās latvieši pjedestālam nepietuvojās. Vīriešiem labākais posms padevās Lillehamerē, kur pagaidām (vēl viens posms nākamnedēļ) sezonas augstāko vietu izcīnīja gan Mārtiņš Rubenis (7.), gan Inārs Kivlenieks (17.). Kopvērtējumā Turīnas medaļniekam Rubenim 19., Kivleniekam - 26., Guntim Rēķim - 30. (individuāli augstākā vieta - 13. Kalgari). Arī dāmām Vankūveras prelūdija nesagādāja pozitīvas emocijas. Maija Tīruma septiņu posmu kopvērtējumā palika uzreiz aiz labāko desmitnieka, savu labāko rezultātu sasniedzot jau sezonas atklāšanas startā Kalgari - 7. vieta. 26. vietā Anna Orlova, kurai desmitnieks kādā no sacensībām palika nesasniegts mērķis. Vismaz kādu morālu dopingu Latvijas komanda cerēja iegūt Eiropas čempionātā, kā nekā - mači pašu Siguldas trasē un vēl bez galvenajiem favorītiem, kas asina slieces Vankūverai. Nekā - Rubenis ceturtais, brāļi Šici (PK šosezon devītā ekipāža) - tieši turpat, Orlova un Tīruma - sestā un septītā. Savukārt tāda neolimpiskā stafete, šķiet, interesēja tikai latviešus...
Izredzes uz medaļu Vankūverā: tuvas nekādām. Mārtiņš Rubenis ir pietiekami neordināra personība, lai no viņa varētu sagaidīt kaut ko pavisam neaprēķināmu, taču vismaz pagaidām nekādu pazīmju par to nav. Cīgelers, Demčenko un vācu desants - būs ļoti grūti izlauzties.

Cik medaļu no Vankūveras pārvedīs Latvijas olimpieši?

  • 60

  • 77

  • 21

  • 11


  +1 [+] [-]

, 2010-01-24 20:07, pirms 10 gadiem
Hokejs, ātrslidošana/šorttreks?
Pārspriedums nebūs?
Lab puče jau pēc ideālā scenārija paredz Cīnu par bronzu

     [+] [-]

, 2010-01-24 20:11, pirms 10 gadiem
vajag divas
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2010-01-24 20:20, pirms 10 gadiem
Es ceru, ka jūs saprotat, ka Silovam nav chance pret korejiešiem un amerikāņiem
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-01-24 20:28, pirms 10 gadiem
Ceram uz mūsu renes šļūcējiem. Divas medaļas tā kā vajadzētu, bet pie ļoti veiksmīgas apstākļu sakritības var izcīnīt arī četras! Slēpotājiem gan es neticu, lai slēpošana paliek estiņiem!

  +1 [+] [-]

, 2010-01-24 21:00, pirms 10 gadiem
Dukurs,Miņins.Laikam diemžēl viss.Bet 10 mēs varam iekļūt ar Hokeja izlasi,Miņins divniekā,Tomass Dukurs,Bricis,Līduma,Rubenis,Tīruma,Šici.Un neoficālajā vērtējumā tas var dot daudz punktu.

  -3 [+] [-]

, 2010-01-24 21:10, pirms 10 gadiem
zelts skeletonā, pjedestāls bobslejā, labas cerības uz Silovu un kamaniņām stafetē

     [+] [-]

, 2010-01-24 21:27, pirms 10 gadiem
Dzheremijs rakstīja: zelts skeletonā, pjedestāls bobslejā, labas cerības uz Silovu un kamaniņām stafetē
Olimpiadē kamanām stafete nav! Un uz Silovu ar var īpaši necerēt, jo Eiropā viņš ir stiprs, bet pasaulē toni nosaka Amerika un Āzija!

     [+] [-]

, 2010-01-24 21:52, pirms 10 gadiem
Nu tad kamaniņās visticamāk nespīd (piedod, nezināšana nav grēks), bet skeletonā var izšaut kaut vai uz bronzu

  +2 [+] [-]

, 2010-01-24 21:52, pirms 10 gadiem
Lai Silovs izcīnītu medaļu, jānotiek līdzīgam brīnumam kā savulaik ar Stīvenu Bredberiju. Teorētiski, protams, tas ir iespējams, bet cerēt uz kaut ko tādu nav prāta darbs. Biatlonā noteikti izredzes ir lielākas, kaut gan arī minimālas. Kā jau minēts rakstā, ir ļoti daudz kam jāsakrīt. Bet nu šajā ziņā klusa un slēpta cerība manī vēl mīt.

     [+] [-]

, 2010-01-24 22:07, pirms 10 gadiem
Dzheremijs rakstīja: zelts skeletonā, pjedestāls bobslejā, labas cerības uz Silovu un kamaniņām stafetē
diemžēl stafete nebūs OS programmā

     [+] [-]

, 2010-01-25 00:18, pirms 10 gadiem
Martins un Tomass Dukuri, Minins un Co - varbuut kaads nezinaams no snowborda

  -1 [+] [-]

, 2010-01-25 11:44, pirms 10 gadiem
Ingemār, šoreiz esi noslinkojis, paviršs stāstiņš...