Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

EČ piekto vietu izcīnījušais svarcēlājs Griškovs pieķerts dopinga lietošanā

Ints Megnis
Ints Megnis

EČ piekto vietu izcīnījušais svarcēlājs Griškovs pieķerts dopinga lietošanā
Jānis Griškovs pozitīvo analīžu konstatēšanas dienā 16. martā ar LSF valdes priekšsēdētāju Eduardu Andruškeviču. Foto: Aivars Ķesteris/f64

Vien aprīlī piekto vietu Eiropas čempionātā izcīnījušais Latvijas svarcēlājs Jānis Griškovs pieķerts dopinga lietošanā, vēsta Latvijas Antidopinga birojs. Analīzes veiktas vēl pirms Eiropas čempionāta.

Vladislava Hamiduļļina audzēknis Griškovs Eiropas čempionātā lieliski nostartēja 11. aprīlī, kad svara kategorijā līdz 102 kilogramiem raušanā tika galā ar 165 kilogramiem, bet grūšanā viņam izdevās pacelt 205 kilogramus smagu stieni. Summā tas deva 370 kilogramus un pirmo vietu B grupā, turklāt pēc tam spēcīgākajā A grupā viņam priekšā bija vien četri sportisti un sportists tika pie negaidīti augsta rezultāta.

Eiropas čempionātā 22 gadus vecais Griškovs tika pie jauniem personīgajiem rekordiem, raušanā un summā sasniedzot arī jaunus Latvijas rekordus šajā svara kategorijā.

Tomēr tagad kļuvis zināms, ka 16. martā Griškovam veiktajās analīzēs konstatētas aizliegtās vielas. Šajā dienā Ventspilī notika Latvijas čempionāts, kurā ogrēnietis Griškovs uzvarēja svara kategorijā līdz 102 kilogramiem, toreiz paceļot 362 (162+200) kilogramus.

Tāpat Latvijas Antidopinga birojs informē, ka 24. martā pozitīvas analīzes konstatētas sportistam Iļjam Ivanovam.

Biroja mājaslapā oficiāli ievietota informācija arī, ka izskatīta regbista Uvja Vasiļenko lieta, kurš pērn vasarā atteicās no analīžu veikšanas. Viņam piespriesta 3,5 gadu diskvalifikācija, kas būs spēkā līdz 2022. gada 21. augustam. Jau iepriekš bija zināms, ka cits regbists Makss Prauliņš saņēmis četru gadu diskvalifikāciju - līdz 2023. gada 21. februārim.

Kā vēstīts, 2018. gadā pozitīvas dopinga analīzes konstatētas 13 gadījumos, trīs sportisti atteikušies no dopinga kontroles, bet viens sportists 12 mēnešu laikā nav trīs reizes bijis pieejams dopinga kontrolei. Šis ir pārliecinoši lielākais dopinga lietu skaits neatkarīgās Latvijas laikā, tomēr pērn arī tika veikts divreiz vairāk analīžu nekā iepriekš un tuvākajos gados plānots šādu analīžu skaitu saglabāt.

  +6 [+] [-]

, 2019-05-06 22:54, pirms 9 mēnešiem
tad viņš trenējas tajā ventspilnieku grupā?
slikta ziņa, diezgan maza iespēja, ka viens individuāli uz savu galvu kaut ko lietotu ..

  +2 [+] [-]

, 2019-05-06 23:24, pirms 9 mēnešiem
Daniel rakstīja: tad viņš trenējas tajā ventspilnieku grupā?
slikta ziņa, diezgan maza iespēja, ka viens individuāli uz savu galvu kaut ko lietotu ..
Nulles iespēja.
Negribas jau to cilāt, bet atceramies, ka Andruškevičam bija viens audzēknis, kuru pieķēra dopinga lietošanā, Ščerbatihs, un, kāda sakritība, tagad viņš arī strādā par treneri šajā grupā.

Cita lieta, ka tāds ir tas sports, jo, pašam esot 100 kg smagam, virs galvas pacelt 200 vai vairāk kilogramus ēdot tikai karbonādes ar kartupeļiem nevar. Vai arī, ja var, tad kaut kādi unikumi. Ja kādam par to ir šaubas, pamēģiniet pacelt kaut vai uz pusi mazāku svaru.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-06 23:59, pirms 9 mēnešiem
Šos sporta veidus vajadzētu likvidēt. Katru gadu vesela čupa tiek pieķerti, nekas nemainās. No sporta veidiem kuros piedalās maz tīro sportistu nav tak jēga. Reāli tur cīņa notiek par efektīvāku dopingu nevis par dabīgu uztrenēšanos lai celtu tos smagumus...

     [+] [-]

, 2019-05-07 02:07, pirms 9 mēnešiem
Rūdi, Rūdi, nu ir sūdi... Duraks!

     [+] [-]

, 2019-07-13 01:54, pirms pusgada
elfs rakstīja: Šos sporta veidus vajadzētu likvidēt. Katru gadu vesela čupa tiek pieķerti, nekas nemainās. No sporta veidiem kuros piedalās maz tīro sportistu nav tak jēga. Reāli tur cīņa notiek par efektīvāku dopingu nevis par dabīgu uztrenēšanos lai celtu tos smagumus...
janjem un iekshaa jacel mizala pats neesi gan jau nekadu normalus svaru pat kustinajis