Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:5, Did:0, useCase: 0
2

Vienības velobrauciens: Siguldas pakalni, retro parāde un drošība

1. septembrī Siguldā norisināsies 29. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Vērienīgā pasākuma rīkotāji atklājuši, ka pirmo reizi tiks rīkota īpaša Retro velo brauciena dalībnieku parāde, bet ceļa remonts pie “Sēnītes” neietekmēs distanču maršrutus.
7

#55 Ārpus Kadra: Jauno žurnālistu akadēmijas labākais absolvents Ozols

Andrejs Siliņš uz sarunu aicinājis Sportacentrs.com galveno redaktoru Jāni Celmiņu un Sportacentrs.com Jauno žurnālistu akadēmijas labāko absolventu Kārli Ozolu, kurš akadēmiju pabeidza paralēli 12. klasei vidusskolā, tagad jau pāris mēnešus darbojas uz pusslodzi, kā arī ticis līdz publikācijām Latvijas prestižākajā sporta izdevumā "Sporta Avīze".Sila piezīmēs:1) Roberts Štelmahers apstiprināts par vīru izlases galveno treneri;2) Dīdžejs Kūpers dopinga testā nodod draudzenes urīnu;3) Eirolīgas algu TOP5: vai trauksmes zvani par krīzi?Klausies podkāstu "SoundCloud" ŠEIT!Klausies podkāstu "Apple Podcast" ŠEIT!Klausies podkāstu "Spotify" ŠEIT!
71

Diskusija: kāpēc Latvijas sportisti no citiem atpaliek fiziskajā sagatavotībā?

Jau ilgāku laiku Latvijas sporta treneri gan darbā ar jauniešiem, gan pieaugušajiem publiskajā vidē min mūsu sportistu nepietiekamo atlētismu un fizisko sagatavotību, saskaroties ar pretiniekiem starptautiskajā arēnā. Sportacentrs.com Apaļā galda diskusijā šoreiz par bērnu, jauniešu un profesionālu sportistu fizisko sagatavotību piedalās Sportacentrs.com pārstāvji Jānis Celmiņš un Andrejs Siliņš, kā arī nozares eksperti basketbola treneris Kristaps Zeids, hokeja treneris Oļegs Sorokins, fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.Fragments no diskusijas šeit: Karstas diskusijas par jauniešu un profesionālu...Audio formātā klausies diskusiju:"SoundCloud" ŠEIT;"Apple Podcast" ŠEIT;"Spotify" ŠEIT.
11

Karstas diskusijas par jauniešu un profesionālu sportistu fizisko sagatavotību

Piedāvājam fragmentu no Sportacentrs.com Apaļā galda diskusijas par bērnu, jauniešu un profesionālu sportistu fizisko sagatavotību. Diskusijā piedalās Sportacentrs.com pārstāvji Jānis Celmiņš un Andrejs Siliņš, kā arī nozares eksperti basketbola treneris Kristaps Zeids, hokeja treneris Oļegs Sorokins, fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.Diskusiju pilnā garumā portālā Sportacentrs.com skaties jau otrdien!
Foto: Nos.nl
1

Iemesls, kādēļ "Tour de France" tiešraidēs neredzi ģenitāliju attēlus

Šomēnes notiekošais velobrauciens „Tour de France” piesaista lielu sporta pasaules uzmanību un aizņem krietnu daļa raidlaiku sporta TV kanālos. Nav nekas neparasts, novērot, ka daži līdzjutēji savus favorītus cenšas atbalstīt arī ar uzrakstiem uz sacensību trases vai arī cenšas uzzīmēt attēlu reklāmas nolūkos, bet daži iet izvēlējušies regulāri sarūpēt sacensību organizatoriem papildu izaicinājumus, proti, uz sacensību trases ielām uzzīmēt dzimumlocekļu attēlus, turklāt tādā lielumā, lai arī no helikoptera kamerām šis attēls būtu labi pamanāms. Šīs problēmas risināšanai „Tour de France” organizatori piesaistījuši īpašus palīgus – kāds Nīderlandes uzņēmums nodrošina īpašu busiņu ar diviem vīriem, kuri katru dienu izbrauc trasi, meklējot neķītros zīmējumus uz asfalta. To nomazgāšana ierobežotā laika sprīdī, protams, ir apgrūtināta, tādēļ šie vīri piekopj citu praksi, katram neķītrajam zīmējumam atrodot veidu, kā to ar papildinājumiem pārveidot par, piemēram, taureņa vai pūces attēlu. Izmantotie resursi: https://nos.nl/tour/artikel/2294370...

Latvijas čempionāts BMX Valmierā, video ieraksts

06.07.2019. Latvijas čempionāts BMX Valmierā, video ieraksts

BMX riteņbraukšanas sacensības "Mārupes kauss 2019"

9.06.2019. BMX riteņbraukšanas sacensības "Mārupes kauss 2019"
Jānis Freimanis un Oskars Kalējs. Foto: Ekrānuzņēmums
7

Profesors Kalējs par sirds vēstuli ārstam, dopingu, fizioloģiskajām robežām

Rīgas Stradiņa universitātes profesors, kardiologs Oskars Kalējs ir arī liels sporta entuziasts, kurš joprojām labprāt uzspēlē basketbolu. Sirds ir pats svarīgākais muskulis cilvēka organismā, bet, jo īpaši, svarīgs tas ir profesionālajiem sportistiem. Tādēļ aicinājām profesoru uz sarunu par sportista un "parasta" cilvēka sirdi, cilvēka spēju maksimumu, kā arī dažādu medikamentu lietošanu un to sekām.00:00:40 - 00:08:02 Par amatieru sportu, profesionāla sportista un "parasta" cilvēka sirds atšķirībām00:08:03 - 00:13:34 Par profesionāla sportista un amatiera sirds veselību, sporta kardioloģiju00:13:35 - 00:23:25 Par pēkšņajām nāvēm sportā, pārmaksimālo slodzi un sportistu mirstību agrākā vecumā00:23:26 - 00:35:20 Par "Tour de France" riteņbraucēju sirdīm un Goldmana dilemmu00:35:21 - 00:39:44 Par mildronātu kā aizliegto medikamentu00:39:45 - 00:47:04 Par mūžīgajiem rekordiem vieglatlētikā un 100 metru sprinta rekordiem00:47:05 - 00:51:44 Par cilvēka organisma resursiem un fizioloģiskajām robežām, treniņu metodikas attīstību00:51:45 - 01:00:06 Par lielāko kaitējumu sportista sirdij01:00:07 - 01:07:38 Par to, kā maksimāli samazināt riskus saslimt ar sirds un asinsvadu slimībāmSarunas ilgums 67 minūtes
1

Riteņbraucēji izaicina aktierus "Toyota" Rīgas velomaratona veiklības stafetē

Otrdien īpašā prezentācijas pasākumā plašāka sabiedrība tika iepazīstināta ar šī gada galvaspilsētas lielākā velo notikuma – “Toyota” Rīgas velomaratona, kas notiks 2. jūnijā, aktualitātēm. Tikmēr pazīstamie Latvijas Nacionālā teātra aktieri kopā ar profesionālajiem riteņbraucējiem un atbalstītājiem sacentās aizraujošajos veiklības stafešu braucienos pa Vecrīgas bruģētajām ielām.

MTB jaunā sezona: vēl vairāk dāmu, Dombrovska trase, klasika ar finišu Cēsīs

Kalnu divriteņu maratons Latvijā šogad risināsies jau 18. reizi, taču pirmoreiz galvenā atbalstītāja statusā un oficiālajā nosaukumā parādīsies Latvijas Valsts meži. Seriālā kopumā būs iekļauti septiņi posmi. Bez tradicionālajiem mačiem Talsos, Smiltenē, Siguldā, Vietalvā un Ikšķilē, šogad kalnu divriteņu maratons notiks arī Jaunpiebalgā, bet klasikā Cēsis-Valmiera dalībnieki šoreiz dosies pretējā virzienā - no Valmieras uz Cēsīm.
Foto: Ekrānuzņēmums

"Elkor -Giant" Latvijas kauss: profesionāļi, juniori un dāmas, lielāks prestižs un Smiltenes bruģis

Jaunā sezona Latvijas šosejas riteņbraukšanā ienesusi svaigas vēsmas - turpmāk vietējās sacensības būs apvienotas zem "Elkor"-"Giant" Latvijas kausa izcīņas. Turklāt jau ierastos 15 mačus gaidāmajā sezonā papildinās pieci posmi, ieskaitot kādas diezgan ekstrēmas sacensības. Sagaidāms, ka atsevišķos posmos startēs arī Latvijas labākie profesionāļi. Tāpat varēs piedalīties arī junioru sportisti un sievietes.

Pirmais profesionālo riteņbraucēju reps

Kazahstānas riteņbraukšanas komanda "Astana" pāris dienas pirms sezonas sākuma publicējusi savu braucēju ieskaņotu repa dziesmu. Galvenais repotājs skaņdarbā ir beļģis Laurenss de Frīse, bet piedalās arī tās līderis Jakubs Fugslangs un pat vienības vadītājs Aleksandrs Vinokurvs.
1

#30 "Ārpus Kadra" Gada balvas 2018: boss, koka medaļa, "izmetiens"...

Sportacentrs.com podkāsta "Ārpus Kadra" pēdējā 2018. gada epizodē podkāsta tēvs Andrejs Siliņš, Sportacentrs.com galvenais redaktors Jānis Celmiņš un futbola fanāts Arkādijs Birjuks atskatās uz aizvadīto gadu, nosaucot uzvarētājus 14 ne līdz galam nopietnās "Ārpus Kadra Gada balvas" nominācijās.Klausies podkāstu "SoundCloud" aplikācijā ŠEIT!Klausies podkāstu "Apple Podcast" aplikācijā ŠEIT!
3

Apaļā galda diskusija: basketbols un studijas ASV - par vai pret?

Piedāvājam Sportacentrs.com Apaļā galda diskusiju, kurā šoreiz tiek runāts par sportu un studijām ASV. Diksusijā piedalās Sportacentrs.com žurnālisti Jānis Celmiņš un Andrejs Siliņš, basketbolists un Setonholas universitāti absolvējušais Haralds Kārlis, bijušais Latvijas izlases basketbolists, šobrīd LJBL direktors Kaspars Cipruss, kā arī spēlētājs, kurš absolvējis Rīgas Tehnisko universitāti, spēlētāja karjeru uzsācis LU komandā un ASV nav studējis - Kristaps Dārgais.
14

#29 Ārpus Kadra: Porziņģis, Bertāns, Žagars un citi iesaka: sporta filmu topi

Ziemas garajos un tumšajos vakaros, kad termometra stabiņš noslīdējis krietni zem nulles, lielisks veids, kā vērtīgi pavadīt laiku, ir, uzvelkot vilnas zeķes un malkojot karstu dzērienu, noskatīties kādu ar sportu saistītu filmu. Podkāstā "Ārpus Kadra" savus filmu ieteikumus sniedz: Artūrs Žagars, Artūrs Visockis Rubenis, Ojārs Siliņš, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Gunta Baško, Rihards Bukarts un Kristaps Porziņģis. Tās apspriež un savus ieteikumus dod arī Andrejs Siliņš, Sportacentrs.com tiešraižu režisors Elmārs Pēterāns un kinorežisors Dzintars Dreibergs.Visu podkāstā pieminēto filmu saraksts atrodams epizodes aprakstā "SoundCloud" aplikācijā!Klausies podkāstu "SoundCloud" aplikācijā ŠEIT!Klausies podkāstu "Apple Podcast" aplikācijā ŠEIT!
Foto: Ekrānuzņēmums

Čempionu vakarā sumina Latvijas gada labākos riteņbraucējus

23. novembra vakarā VEF Kultūras pilī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Čempionu vakarā tika sveikti aizvadītās sezonas labākie sportisti un treneri, kā arī sporta veida atbalstītāji.
5

"Red Bull Hardline" trase pārsteidz ar īpašu bīstamību

"Red Bull" tradicionāli rīko dažādas īpaši ekstrēmas sporta sacensības, un tā tas ir arī riteņbraukšanā. "Red Bull Hardline" dalībniekiem šoruden bija jāveic nobrauciens pa sevišķi smagu un bīstamu kalnu trasi, un šajā video viens no dalībniekiem nofilmējis, kā tā izskatās no viņa skatpunkta.
11

Diskusija par sportistu un mediju attiecībām, sporta žurnālistikas kvalitāti Latvijā

Pēdējā laikā krietni aktualizējies jautājums par sportistu un mediju savstarpējām attiecībām Latvijā. Aizvadītajā nedēļā portālam Sportacentrs.com komentāru sniegt atteicās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, taču arī iepriekš bijuši piemēri, kuru dēļ nolēmām padiskutēt par šo tēmu.Piedāvājam diskusiju, kurā piedalās laikraksta “Diena” sporta nodaļas vadītājs Māris Zembergs, “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons, VEF skolas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lauva, SK Cēsis prezidents Krišjānis Kļaviņš, Sportacentrs.com valdes loceklis Kristaps Zālītis.
4

Šovakar Sportacentrs.com TV diskusija par sportistu un mediju attiecībām

Pēdējā laikā krietni aktualizējies jautājums par sportistu un mediju savstarpējām attiecībām Latvijā. Aizvadītajā nedēļā portālam Sportacentrs.com komentāru sniegt atteicās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, taču arī iepriekš bijuši piemēri, kuru dēļ nolēmām padiskutēt par šo tēmu.Diskusiju, kurā piedalās laikraksta “Diena” sporta nodaļas vadītājs Māris Zembergs, “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons, VEF skolas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lauva, SK Cēsis prezidents Krišjānis Kļaviņš, Sportacentrs.com valdes loceklis Kristaps Zālītis, šovakar plkst. 19.00 skaties Sportacentrs.com TV kanālā.Jau rīt diskusija pilnā garumā būs pieejama arī portālā Sportacentrs.com.
2

Poļu riteņbraucējs atdod konkurentam uzvaru

Dīvaini svētdien Minskā noslēgušās UCI velosacensības "Grand Prix Minsk", kur pēdējā kilometrā vadībā esošais polis Mareks Rutkevičs pēkšņi samazināja ātrumu, lai atdotu uzvaru mājiniekam Nikolajam Šumovam. Pēc sacensībām Rutkevičs teica, ka tā kā sestdienas sacensībās uzvarējis polis, svētdien šīs valsts sportisti izlēmuši uzdāvināt baltkrieviem dāvanu. "Redzēju, ka Šumovs brauc aiz muguras un nolēmu viņu pagaidīt. Tomēr nebiju uzpirkts. Tā bija vienkārši palīdzība." Piekto vietu sacensībās guva latvietis Emīls Liepiņš, finišējot 11 sekundes aiz uzvarētāja.