Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

Krīgeram pietrūkst punkts priekšbraucienos, juniors Rožukalns iegūst 12. vietu PČ

Emils Ozerinskis

Krīgeram pietrūkst punkts priekšbraucienos, juniors Rožukalns iegūst 12. vietu PČ
Niks Rožukalns. Foto: Jānis Līgats

Beļģijas pilsētā Zolderā sestdien ar elites un junioru sacensībām noslēdzies UCI pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Visaugstvērtīgāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza junioru grupā startējušais Niks Rožukalns, kurš iekļuva pusfinālā un tajā guva sesto vietu. Sacensību noslēgumā viņam 12. vieta.

Lietainos laika apstākļos svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā noslēdzās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Par medaļām sacentās elites un junioru grupu sportisti. Elites grupā vīriem startēja Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš, junioru puišu konkurencē dalībnieku vidū bija Edvards Glāzers un Niks Rožukalns, kamēr elites sieviešu konkurencē Latvijas godu aizstāvēja Vineta Pētersone.

Elites vīri

Elites vīru grupā abi Latvijas sportisti bija iekļauti vienā braucienā. Konkurentu vidū abiem bija Austrālijas vadošais braucējs Entonijs Dīns, viens no vadošajiem franču sportistiem – Džeremijs Renkruels, kā arī pieredzējušais brazīlietis Renato Rezende.

Pirmajā braucienā Krīgers bija piektais, bet Strazdiņš sestais. Otrajā braucienā jelgavniekam Krīgeram izdevās sasniegt trešo vietu, kamēr ļoti sarežģītā situācijā izkļūšanai no priekšbraucieniem sevi nostādīja Strazdiņš, kuram vēl viena sestā pozīcija. Trešajā braucienā Kristens vēlreiz bija piektais, kamēr Mikus septītais. Trīs braucienu summā, diemžēl, abi latvieši palika ārpus astotdaļfinālistu pulka. Kristenam bija vienāds punktu skaits ar ceturtajā vietā esošo argentīnieti Hesusu Brizuelu, tomēr konkurents tika tālāk, jo bija ātrāks par Krīgeru trešajā braucienā. Par pasaules čempionu tikmēr kļuva pieredzējušais Tvans Van Gendts no Nīderlandes. Sudrabs Eiropas čempionam Nikam Kimmanam, bet bronza Silveinam Andrē, kurš nolika čempiona pilnvaras.

Sievietes

Sieviešu elitē priekšbraucienos Vineta Pētersone visas trīs reizes bija ceturtā, spējot iekļūt ceturtdaļfinālistu pulkā. Tajā ar traumu startējošā sportiste startēja kopā ar pasaules čempioni Lauru Smuldersu, titulēto ASV sportisti Alisi Viloubiju un vadošo franču sportisti Manonu Valentino. Mūsu sportiste finišēja septītajā vietā un no tālākām cīņām izstājās. Lielajā finālā uzvarēja Viloubija, kura no čempiones troņa gāza Smulderu. Nīderlandietei otrā vieta.

Juniori

Sacensībās iesākās ar trim priekšbraucieniem. Junioru puišu konkurencē abi latvieši brauca katrs savā braucienā. Glāzers sacensības iesāka ar ceturto vietu, kamēr Rožukalns ar piekto pozīciju. Turpinājumā Edvards Glāzers guva otro vietu, nostiprinoties ceturtdaļfinālistu pulkā. Savas cerības uzlaboja arī Niks Rožukalns, kuram trešā vieta. Noslēdzošajā priekšbraucienā Edvards finišēja sestais, kamēr Rožukalns bija ceturtais. Tālāk tikt izdevās tikai Rožukalnam, kurš kā ceturtais no sava brauciena iekļuva ceturtdaļfinālā. Tikai viens punkts līdz nākamajai kārtai trūka Glāzeram, kurš bija spiests no tālākas cīņas izstāties.

Ceturtdaļfinālā Niks Rožukalns startēja vienā braucienā ar savu sīvāko konkurentu no B16 grupas – francūzi Tatjanu Lui Hin Tsanu. Trenera Mika Puķīša audzēknim izdevās finišēt ceturtajā vietā un, aizvadot pirmo gadu junioru grupā, iekļūt pusfinālā. Tajā Saldus BMX kluba “Ozolēni” un AKSSC/ Valmiera sportists sīvi cīnījās par lielo finālu. Mūsu sportists finišēja sestajā vietā, tādējādi paliekot nedaudz aiz finālistu pulka. Sacensību noslēgumā Nikam 12. vieta, kas pirmā gada junioram ir augstvērtīgs rezultāts. Interesanti, ka par pasaules čempionu kļuva tieši Tatjans Lui Hin Tsans.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2019-07-27 21:37, pirms 4 mēnešiem
vaiii..traki fināli,,,cerams,ka Dodē puslīdz viss kārtībā
jenķu vīriem atkal fiasko

     [+] [-]

, 2019-07-27 21:39, pirms 4 mēnešiem
bet kas tas par sviestu,ka no Latvijas tiek uzlikts ģeobloks youtubes strīmam,ja neviena Latvijas tv nerāda...šitā pati problēma bija ar Eiropas spēlēm

     [+] [-]

, 2019-07-27 23:20, pirms 4 mēnešiem
Sema Wilobija sieva tā ir kas uzvarēja vai ne?

     [+] [-]

, 2019-07-27 23:30, pirms 4 mēnešiem
sandis444444 rakstīja: Sema Wilobija sieva tā ir kas uzvarēja vai ne?
jap

     [+] [-]

, 2019-07-27 23:34, pirms 4 mēnešiem

     [+] [-]

, 2019-07-28 13:07, pirms 4 mēnešiem
Nu, Glāzeram noteikti patraucēja vēl pirms EČ gūtā smagā trauma, īsti gatavs viņš PČ nebija un nevarēja būt. Par Eiliti - pašlaik esam tur, kur esam... Vainīgos kārt pie rājas nav jēgas, tur ir vesela virkne faktoru, starp kuriem, protams, cilvēciskais un pavisam konkrētās lietās la8kam tomēr ir noteocošais. Dalība nākošajā olimpiādē Latvijas BMX braucējiem? Ja nu kā ubagu dāvana no UCI puses, vairāk variantu pagaidām īsti nav.

     [+] [-]

, 2019-07-29 17:54, pirms 4 mēnešiem
Tad kad Latvijas BMXā beigsies autoritārisms, kurā vara pieder vienam cilvēkam, kuram jau gadiem nav rezultātu, tad arī kaut kas mainīsies uz labo pusi. Nosauciet man vēl kādu sporta veida galveno izlases treneri, kurš gadiem nespēj panākt rezultātus, bet saglabā savu amatu. Nesaprotu, kā pašam nav kauna.