Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Laizāne sīvā cīņā kļūst par Latvijas čempioni grupas braucienā

Ints Megnis
Ints Megnis

Laizāne sīvā cīņā kļūst par Latvijas čempioni grupas braucienā
Pauls Rubenis un Lija Laizāne pēc triumfa Latvijas čempionātā. Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Par Latvijas čempioni šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā sestdien Kuldīgas apkārtnē piekto gadu pēc kārtas kļuva vienīgā mūsu valsts profesionāle Lija Laizāne, kura vien sprinta finišā apsteidza pieredzējušo Danu Rožlapu.

Laizāne pēdējos gados Latvijas čempionātā bijusi neapšaubāma favorīte, tomēr šoreiz neilgi pirms valsts meistarsacīkstēm viņa izslimoja salmonellu un jau ceturtdien individuālajā braucienā samērā negaidīti piekāpās Rožlapai, kura šosejas sacensību apritē atgriezusies pēc vairāku gadu pārtraukuma. Sestdien grupas braucienā dāmas vienā peletonā ar junioriem veica 115 kilometru distanci. Tā kā Kuldīgas apkārtnē ceļi ir ļoti līdzeni, visi vadošie sportisti sacensības noslēdza vienā grupā, turpat esot arī Rožlapai un Laizānei. Šoreiz sīvā sprinta finišā Laizāne no "Eneicue” komandas par nieka 0,3 sekundēm apsteidza Rožlapu (“Train2Win”).

Tikmēr junioru sacīkstē triumfēja Pauls Rubenis ("Rīgas Riteņbraukšanas skola"), kurš par 0,2 sekundēm apsteidza Kristiānu Belohvoščiku (RRS/"Belo Cycling Project"), bet par 0,7 sekundēm Gati Līvu ("Dobeles Dzirnavnieks"/"FeelFree").

Savukārt 75 kilometrus kopējā peletonā veica jaunieši un juniores meitenes. Šeit puišiem par Latvijas čempionu kļuva Toms Ustups (RRS/"Purvciems"), kurš ir gadu jaunāks par galvenajiem konkurentiem. Viņam cieši aiz muguras sekoja Matīss Kaļveršs (RRS/"Belo Cycling Project") un Rauls Gūtmanis ("Liepāja").

Arī šeit kopā ar puišiem vienā grupā noturējās divas meitenes - Latvijas čempiones kreklu ieguva Santa Sanija Jurgena ("Dobeles Dzirnavnieks"/"FeelFree"), kurai pāris sekundes zaudēja Līna Svarinska (RRS/"Belo Cycling Project"), bet bronzas godalgu ieguva Renāte Rodionova.

Latvijas čempionāts noslēgsies svētdien, kad vispirms Kuldīgā ielās dosies vairāk nekā 100 vīru plašs amatieru peletons, bet kā saldais ētiens gaidāmas elites, kā arī U23 vīru sacensības, kur trasē dosies arī Krists Neilands, Emīls Liepiņš, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Viesturs Lukševics, Kaspars Serģis un citi.