Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms pārspēj Muižnieku un uzvar Latvijas čempionātā olimpiskajā krosā

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Blūms pārspēj Muižnieku un uzvar Latvijas čempionātā olimpiskajā krosā
Mārtiņš Blūms Foto: No sportista "Instagram" konta

Latvijas čempionātā kalnu riteņbraukšanā olimpiskajā krosā elites vīru grupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja "CST Sandd Bafang" komandu pārstāvošais Mārtiņš Blūms, kurš par nepilnām septiņām minūtēm apsteidza pašmāju sacensību seriālos dominējošo Oskaru Muižnieku.

Latvijas čempionāts olimpiskajā krosā šogad norisinājās Siguldā esošajā “Fischer” slēpošanas centrā. Elites vīru grupā dalībnieki veica septiņus apļus. Četrus kilometrus garajā aplī braucējiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi - tehniski nobraucieni un kāpumi, kā arī mākslīgi veidots akmeņu krāvums.

Jau no starta vadībā izvirzījās Nīderlandes komandas "CST Sandd Bafang" sportists Mārtiņš Blūms, kurš aizvadītajā nedēļā izcīnīja 19. vietu Pasaules kausa posmā Francijā. Pēc pirmā apļa līderis bija Blūms, 34 sekundes vēlāk sekoja pašmāju sacensību seriālos dominējošais Oskars Muižnieks, savukārt pārējie konkurenti atpalika vismaz pusotru minūti - 2018. gada Latvijas čempions amatieru grupā Kārlis Baltacis ("Patria Bottecchia"), "DTG-MySport" pārstāvošais Uldis Ālītis, kā arī šosezon pirmo reizi startējušais Arnis Pētersons, kurš vēlāk no sacensībām izstājās.

Blūms ar katru apli savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem palielināja un kļuva par Latvijas čempionu olimpiskajā krosā, kas nozīmē, ka nākamajā Pasaules kausa posmā, kurš pēc divām nedēļām norisināsies Itālijā, sportistu redzēsim īpaša dizaina nacionālā čempiona kreklā. Otro vietu izcīnīja Muižnieks, atpalikdams no uzvarētāja gandrīz septiņas minūtes, savukārt trešais bija Baltacis.

Četri apļi bija jāveic junioriem. Pēc pirmā apļa izveidojās līderu trijnieks no "ZZK" komandas - Arvo Godiņš, Rodžers Petaks un Mareks Balodis. Turpinājumā Balodis nespēja sekot saviem komandas biedriem. Pēdējā aplī no Petaka izdevās atrauties par vienu gadu jaunākajam Godiņam, kurš kļuva par Latvijas čempionu junioriem. 24 sekundes vēlāk kā otrais finiša līniju šķērsoja Petaks, bet trešais bija Balodis.

Sieviešu konkurencē par Latvijas čempioni elites grupā kļuva "Baldones velokomandu" pārstāvošā Ingrīda Šmite, bet otro vietu ieņēma Vija Frīda, kura uzvarētājai zaudēja 42 sekundes. Junioru grupā nepārspēta bija "Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree" braucēja Santa Sanija Jurgena, otro vietu ieņēma "KS Sporta klubu" pārstāvošā Šarlote Elza Medne, bet trešo vietu izcīnīja Helēna Mūrniece ("VW Komerctransports-Veloprofs.lv").

Jauniešiem dubultuzvaru svinēja brāļi Blumbergi no "KS Sporta kluba" komandas, Ronaldam par pussekundi apsteidzot Oskaru. Jaunietēm nepārspēta bija Evelīna Ermane Marčenko no Dobeles sporta skolas. Zēnu C grupā (2005.-2006. gads) uzvarēja Kārlis Ancāns no "RRS Dzirciems" komandas, savukārt starp meitenēm uzvarēja "VeloLifestyle/Smiltenes BJSS" pārstāve Klinta Zvejniece.