Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Miris "Tour de France" astoņas reizes Top3 finišējušais Remons Pulidors

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Miris "Tour de France" astoņas reizes Top3 finišējušais Remons Pulidors
Remons Pulidors pēc finiša 1976. gada "Tour de France". Foto: AFP/Scanpix

83 gadu vecumā sirds problēmu dēļ aizsaulē devies franču riteņbraukšanas leģenda Remons Pulidors, kuram pieder "Tour de France" rekords - astoņi goda pjedestāli.

Mūžīgi otrais, tā Remonu Pulidoru pazina riteņbraukšanas vidē, jo "Tour de France" viņam neizdevās izcīnīt uzvaru, vairākas reizes paliekot otrajā vietā. Francūzim pieder velobrauciena pjedestālu rekords. Viņš "Tour de France" kopvērtējumā trīs reizes bija otrajā vietā un piecreiz - trešajā vietā. "Esmu pilnīgi drošs, ja būtu uzvarējis divos vai trijos "Tour de France", par Pulidoru neviens nerunātu," sacīja pats braucējs.

Pulidora karjeras sākumā "Tour de France" dominēja viņa tautietis Žaks Anketils, bet pēc tam nāca Kanibāls no Beļģijas - Edijs Merkss. Tomēr Pulidoram izdevās uzvarēt citā lielajā tūrē - 1964. gada "Vuelta a Espana". Savukārt 1965. gadā viņš kopvērtējumā bija otrais gan "Tour de France", gan "Vuelta a Espana".

Pulidors uzvarējis tikai vienā monumentā, kas viņam izdevās profesionālās karjeras sākumā 1961. gada "Milāna-Sanremo". Pēc tam monumentos viņš 18 reizes finišēja Top10, ne reizi vairs neuzvarot. Kopumā 18 gadu laikā leģendārais braucējs izcīnīja vairāk nekā 70 uzvaru. Pie lielākajiem panākumiem, neskaitot jau minētās "Vuelta a Espana" un "Milāna-Sanremo" uzvaras, var pieskaitīt septiņas pirmās vietas "Tour de France" posmos, divas kopvērtējuma uzvaras gan "Criterium du Dauphine", gan "Parīze-Nica" viennedēļu velobraucienos, kā arī triumfu "La Fleche Wallonie".

Pēdējos gados viņa vārds tika pieminēts biežāk, jo viņa mazdēls Metjū van der Pūls ir viena no riteņbraukšanas jaunā viļņa spožākajām zvaigznēm. Pēc karjeras Pulidors bija salīdzinoši turīgs, jo bija kļuvis par brendu riteņbraukšanā. Par neuzvarēto "Tour de France" viņš savulaik teicis: "Pārēja mana karjera ir sen aizmirsta. Kad satieku cilvēkus, tiek uzdots viens un tas pats jautājums. Kāpēc tu neuzvarēji "Tour de France""?