Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Ķiksis labo sev piederošo pasaules meistaru rekordu 200 metros gaitā

Ints Megnis
Ints Megnis

Ķiksis labo sev piederošo pasaules meistaru rekordu 200 metros gaitā
Ainārs Ķiksis sprinta sacensību Maskavā kvalifikācijā. Foto: Sputnik/Scanpix

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis UCI 1. kategorijas treka riteņbraukšanas elites sacensībās Maskavā aizvadītajā nedēļas nogalē labojis sev piederošo pasaules meistaru un Latvijas rekordu 200 metros gaitā, sprinta sacensības noslēdzot 30. vietā. Tikmēr kēringā 55 dalībnieku konkurencē Valmieras gada sportistam bija 13. vieta.

Ainārs Ķiksis, neskatoties uz cienījamo vecumu, turpina startēt elites līmeņa sacensībās. Aizvadītās nedēļas nogalē “Evelo” komandu ikdienā pārstāvošais trekists piedalījās Krievijā notiekošajās Maskavas lielās balvas izcīņas sacensībās. Sacensības pulcēja ļoti kuplu dalībnieku skaitu no Eiropas valstīm, kā arī Japānas.

Sprinta kvalifikācijā piedalījās 65 dalībnieki, kas ir šo sacensību dalībnieku rekordskaits. Ķiksim padevās lielisks brauciens, sasniedzot rezultātu - 10,081 sekundes. Tas ir jauns pasaules meistaru rekords, kā arī jauns Latvijas rekords. Ķiksis turpinājumā piedalījās sprinta pamatsacensībās, kurās ļoti sīvā cīņā pēc fotofiniša piekāpās Japānas sportistam un tālāk netika, jo cerību kausa brauciens rīkots netika.

Turpinājumā latvietis startēja kēringā, kurā dalībnieku vidū bija 55 sportisti. Ķiksis centās iekļūt pusfinālā caur diviem cerību braucieniem, tomēr tas neizdevās. Galarezultātā tika gūta respektablā 13. vieta.

Izmantotie resursi:
https://lrf.lv/index.php/treks/aktu...