Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Teo atsakās no iespējas spēlēt PK un paraksta līgumu ar Tulonu

Juris Miņins
Juris Miņins

Teo atsakās no iespējas spēlēt PK un paraksta līgumu ar Tulonu
Bens Teo
Foto: AFP/Scanpix

Anglijas regbists Bens Teo, kurš kandidēja uz iekļūšanu Anglijas izlases sastāvā startam 2019. gada Pasaules kausa finālturnīrā, ir nolēmis nekandidēt uz vietu sastāvā un noslēdzis līgumu ar Francijas Top 14 klubu "RC Toulonnais".

Bens Teo bija viens no tiem angļu regbistiem, kas bija uzaicināti uz Anglijas izlases treniņnometni, kurā komanda gatavojās 2019. gada Pasaules kausam, kas mazāk kā pēc mēneša sāksies Japānā. Tiesa gan, Teo netika nosaukts starp tiem spēlētājiem, kas jau 31 vīra sastāvā izies visu sagatavošanās posmu līdz galam un dosies uz Japānu.

Tomēr, centrs vēl varēja saņemt uzaicinājumu pievienoties komandai, ja kāds no pamatsastāva spēlētājiem gūs savainojumu, tāpēc visus no sastāva atskaitītos Edijs Džonss lūdza saglabāt fizisko formu un būt gataviem jebkurā laikā atgriezties komandā (šāda prakse regbijā ir ierasta lieta). Ņemot vērā, ka Anglijas izlases PK sastāvā ir iekļauts Manu Tuilagi, kurš ir zināms ne tikai kā labs spēlētājs, bet arī savu biežo savainojumu dēļ, Teo izredzes atgriezties izlases sastāvā pašā Anglijā vērtēja kā vidēji augstas.

Bens Teo, kurš iepriekš spēja Anglijas Premjerlīgas komandā Vusteras "Warriors", gan nolēma negaidīt un noslēdza īstermiņa līgumu ar Francijas Top 14 līgas vienu no naudīgākajiem klubiem, Tulonu. Līgums ir noslēgts uz trim mēnešiem, kur Teo uzdevums būs Pasaules kausā aizņemto spēlētāju aizstāšana (regbija PK laikā netiek pārtraukti nacionālie čempionāti).

Jāpiebilst, ka Bens Teo šī gada laikā Anglijas izlases rindās ir pamatīgi atzīmējies, tiesa, ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā, jo pēc 2019. gada Sešu nāciju kausa viņš nokļuva dzeltenās preses uzmanības lokā, jo turnīra, kas angļiem nebija pārāk veiksmīgs, noslēgumu atzīmēja līdz vēlai naktij lietojot alkoholu, bet jau vasarā, atrodoties izlases treniņnometnē, izraisīja kautiņu ar citu izlases spēlētāju, Maiku Braunu.

Jāsaka, ka Bena Teo regbista karjera ir visnotaļ raiba – dzimis Jaunzēlandē, viņš savu profesionālā sportista karjeru sāka kā regbija līgas, jeb regbija-13, spēlētājs septiņus gadus aizvadot arī spēcīgajā NRL čempionātā, šajā laikā viņš arī pārstāvēja Samoa izlasi (aizvadīja vienu spēli) un Kvīnslendas "Maroons" komandu "State of Origin" sērijā.

2014. gadā viņš ne tikai pārcēlās uz Eiropu, bet arī nomainīja regbija spēles formātu, pievienojoties Anglijas Premjerlīgas komandai Lesteras "Tigers", bet kopš 2016. gada pārstāvēja Vusteras "Warriors".

Anglijas izlasē Bens Teo debitēja 2016. gadā, ir aizvadījis 16 mačus un guvis četrus piezemējumus. Tāpat Teo 2017. gadā spēlēja britu un īru "Lions" komandas sastāvā. Tiesa, atbilstoši Anglijas regbija savienības noteikumiem, nu Teo vairs nevarēs tikt aicināts uz izlasi, jo pārstāv ārzemju klubu (savu pieejamību izlasei viņš var mainīt, atgriežoties kādā no Anglijas komandām).

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/