Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase:0

Austrālija pirms PK apsver iespēju piesaistīt milzi Skeltonu

Juris Miņins

Austrālija pirms PK apsver iespēju piesaistīt milzi Skeltonu
Maikls Čeika
Foto: AFP/Scanpix

Austrālijas regbija izlases galvenais treneris Maikls Čeika, atbildot uz žurnālistu jautājumiem pēc spēles ar Jaunzēlandi (0:36), neizslēdza, ka viņa vadīto komandu varētu papildināt Londonas "Saracens" uzbrucējs Vils Skeltons.

Austrālijas regbija izlase, pēc uzvarētās pirmās Bledislo kausa spēles, vakardien piedzīvoja bezierunu zaudējumu pret Jaunzēlandi (0:36), kas, protams, komandas treneriem lika atbildēt uz daudziem jautājumiem. Tiesa, dodoties mājup, žurnālisti komandas galvenajam trenerim Maiklam Čeikam uzdeva arī negaidītu jautājumu, proti, vai viņš nedomā izlasei piesaistīt Anglijas Premjerlīgā spēlējošo Vilu Skeltonu.

Vils Skeltons ir Austrālijā dzimis regbists, stabs, kurš iepriekš spēlēja Jaundienvidvelsas "Waratahs" komandā, bet pašlaik, jau kopš 2017. gada, pārstāv Anglijas Premjerlīgas komandu Londonas "Saracens", kas ir viena no Eiropas spēcīgākajām komandām. Savukārt Austrālijas izlasē, laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam, Skeltons aizvadīja 18 mačus.

Interesants gan šajā stāstā ir cits apstāklis, proti, 27 gadus vecais regbists ir 203 cm garš, bet viņa svars karjeras laikā ir sasniedzis pat 150 kg, kas pat regbijā ir gana iespaidīgs rādītājs. Pašlaik uzbrucējs gan esot notievējis un viņa svars dažādos avotos esot norādīts no 135 līdz 140 kg robežās. Pēc neoficiāliem datiem, Vils Skeltons 2018./2019. gada sezonā bija ceturtais smagākais profesionālais regbists pasaulē, no līdera, 17 gadus vecā Tulonas pirmās līnijas uzbrucēja Valida Mamrē, "atpaliekot" par deviņiem kilogramiem.

Atbildot uz šo jautājumu Čeika norādīja, ka ir virkne ar problēmām, kas jāatrisina, lai Skeltona piesaiste vispār būtu iespējama, taču viņš būtu tikai priecīgs, ja Skeltons būtu izlases kandidātu sarakstā.

Lai Vils Skeltons varētu spēlēt Austrālijas izlasē viņam ir jānoslēdz līgums ar kādu no Austrālijas regbija savienības komandām, kas ir obligāts Austrālijas regbija savienības noteikums. Pagaidām gan par Skeltona iespējām atgriezties mājās nekas netiek ziņots, taču šis jautājums, pēc Čeikas teiktā, varētu atrisināties tuvāko dienu laikā.

Atgādināsim, ka Austrālijas regbija savienības noteikumi paredz, ka izlasei var piesaistīt tos spēlētājus, kuriem ir noslēgts līgums ar nacionālo savienību un viņi spēlē kādā no Super Rugby komandām, vai viņiem ir "fleksiblais līgums" ar kādu Japānas komandu, kuras viņus atbrīvo uz starptautiskajiem mačiem. Citur spēlējošie arī var tikt izsaukti uz izlasi, taču tikai tie, kuri ar Austrālijas regbija savienību ir bijuši līgumattiecībās vismaz septiņas sezonas un izlasē ir nospēlējuši vismaz 60 mačus.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/