Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Anglijas Regbija savienība krasi samazina "Championship" klubu finansējumu

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglijas Regbija savienība krasi samazina "Championship" klubu finansējumu
Foto: Reuters/Scanpix

Anglijas Regbija savienība (RFU) ir paziņojusi, ka no nākošās sezonas tā krasi samazinās līdzfinansējumu "Championship" turnīrā spēlējošajām komandām, norādot, ka esošais līdzfinansēšanas modelis nav bijis efektīvs.

Anglijas Regbija savienība ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka no 2020./2021. gada sezonas "Championship", jeb Anglijas čempionāta otrās līgas, komandām paredzētais līdzfinansējums samazināsies teju uz pusi, proti, no 534 tūkstošiem mārciņu līdz 288 tūkstošiem britu mārciņu. Kā pamatojums šādam solim ir minēts, ka šis finansējuma modelis nav devis gaidīto rezultātu – "Championship" turnīrs nesagatavo pietiekoši daudz kvalitatīvu spēlētāju Anglijas regbija izlasei un Premjerlīgai. Kā arī tiek norādīts, ka ietaupītie līdzekļi tiks novirzīti amatieru un bērnu regbija attīstībai.

"Championship" komandas, protams, nav apmierinātas ar šādu lēmumu, taču lielāko sašutumu izraisa ne tik pats finansējuma samazinājuma fakts, kā tas, ka pirms tam RFU nav informējusi klubus par šo soli, kā arī nav notikusi diskusija par šo jautājumu. Kā norāda komandu pārstāvji, šāds RFU gājiens pamatīgi iedragā komandu nākotnes plānus, jo pašlaik tās jau slēdz līgumus uz nākošajām sezonām un bija rēķinājušies ar ierasto savienības līdzfinansējuma apmēru.

Tāpat Anglijas otrās līgas klubi norāda, ka šis solis ir vērsts uz apzinātu "Championship" turnīrā spēlējošo komandu vājināšanu, tādējādi padarot Premjerlīgu, kurā piedalās 12 spēcīgākās komandas, taču pēc katras sezonas viena vājākā tiek nosūtīta līmeni zemāk, par teju slēgto čempionātu.

Lai arī "Championship" komandām ir iespējas iekļūt Anglijas Premjerlīgā, bez sportiskajiem rezultātiem ir jāparāda arī finansiālā stabilitāte un jāizpilda citi nosacījumi, ko, protams, ar, par aptuveni 250 tūkstošiem britu mārciņu, samazinātu budžetu izdarīt ir ievērojami grūtāk, pat neskatoties uz to, ka Anglijas otrā līga ir viens no retajiem profesionālā regbija turnīriem.

Interesanti, ka RFU lēmums par pēc spēka otrās līgas klubu līdzfinansējuma samazināšanu ir pieņemts pēc tam, kā kļuva zināms, ka 2020./2021. gada sezonu "Championship" turnīrā pavadīs esošie Anglijas un Eiropas čempioni, Londonas "Saracens", kuriem tas ir sods par algu budžeta pārkāpumiem.

Šīssezonas kopvērtējuma tabulā pēc 12 aizvadītiem mačiem pirmajā vietā atrodas pagājušsezon no Premjerlīgas izkritusī Ņūkāslas "Falcons", kas ir uzvarējusi visos 12 mačos un pār tuvākajiem sekotājiem, Īlingas komandu, viņu pārsvars ir 12 punkti.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/