Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Austrālija sagādā sensāciju un paver DĀR ceļu uz titulu

Juris Miņins
Juris Miņins

Austrālija sagādā sensāciju un paver DĀR ceļu uz titulu
Foto: AFP/Scanpix

Austrālijas regbija izlase, nodemonstrējot, iespējams, savu labāko spēli pēdējo četru gadu laikā vakardien negaidīti pārspēja Jaunzēlandes izlasi, bet DĀR komanda, tiekot galā ar Argentīnu, pirmo reizi pēdējo 10 gadu laikā triumfēja Regbija čempionātā.

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadīta pēdējā 2019. gada Regbija čempionāta spēļu kārta, jo, kā zināms, šoreiz komandas izspēlē tikai viena apļa turnīru, iepriekšējo divu apļu vietā, kas saistīts ar to, ka šogad norisināsies Pasaules kauss un komandām vienkārši fiziski nav iespēju izspēlēt pilno turnīru.

Pēdējā kārtā regbija līdzjutējus gaidīja divas interesantas cīņas. Pirmajā spēlē tikās Austrālija un Jaunzēlande. Protams, ka skatoties uz šo pāri pirms spēles, daudziem likās, ka Jaunzēlandei šī būs viegla cīņa, jo austrālieši pēdējā laikā demonstrē diezgan vāju sniegumu un Maikla Čeikas vadībā viņiem vispār ir problēmas ar pozitīvas uzvaru un zaudējumu bilances noturēšanu. Tiesa, uzmanīgākie regbija eksperti vēl nedēļas laikā atgādināja, ka Austrālijas komandai ir bijušas divas nedēļas, lai sagatavotos šim mačam, bet Jaunzēlande šo Regbija čempionātu aizvada diezgan nepārliecinoši, jo nevienā no cīņām nav parādījusi savu īsto spēku.

Spēles ievadā pirmie punktus guva austrālieši, realizējot sodu, taču Rīzs Hodžs bija tas, kurš, pazaudēts no jaunzēlandiešu aizsardzības radariem, pirmais ienesa bumbu ieskaites zonā un, kopā ar Kristiana Leliafano precīzo sitienu vārtos, panāca 10:0, kad spēlētas bija tikai vienpadsmit minūtes.

Jaunzēlandes komanda gan neapjuka un drīz vien Entonijs Leinerts-Brauns atbildēja ar piezemējumu, kas gan vairāk bija haosa, nevis izspēles rezultāts, taču tas lietas būtību nemainīja. Savukārt 17. minūtē Reiko Ioanī ar piezemējumu izvirzīja vadībā viesus.

Spēle, protams, varēja ieņemt dažādus pagrieziena punktus, taču puslaika beigu daļā Skots Barets saņēma sarkano kartīti un tas atstāja "All Blacks" mazākumā, kamēr austrālieši, pēc diviem Leliafano realizētiem soda sitieniem, pārtraukumā devās esot vadībā ar 16:12.

Otrajā puslaikā, kā izskatījās, austrālieši apjauta, ka labākas iespējas tikt galā ar saviem kaimiņiem, kāda viņiem ir dota šodien, nebūs, tāpēc, protams, lieliem spēkiem devās uz priekšu un tika atalgoti, jo kopumā viņi guva piezemējumus teju visām gaumēm - gan ātrajos, gan pozicionālajos uzbrukumos. Kopumā radās iespaids, ka, ja Austrālija spēlē sestajā ātrumā, tad jaunzēlandieši ir apstājušies pie ceturtā pārnesuma un tālāk netiek. Protams, ka pēc Bodena Bareta piezemējuma viņiem radās cerības uz atspēlēšanos, taču mājnieki tās prasmīgi dzēsa.

"Valabiju" labā piezemējumus guva Lukans Salakai-Loto, Niks Vaits, Marika Koroibete, Rīzs Hodžs un Kērtlijs Bīls, kamēr pēdējais "All Blacks" piezemējums bija Ngani Laumapī kontā, kad viesi meistarīgi izspēlēja sākuma spērienu, Kīranam Rīdam izcīnot bumbu, kas pavēra iespēju Laumapī sasniegt ieskaites zonu. Tiesa, tas Jaunzēlandes regbija izlasi neglāba.

Šī Austrālijas uzvara pašiem "Valabijiem" deva iespēju vismaz uz laiku nokļūt Regbija čempionāta turnīra tabulas pirmajā pozīcijā, bet vislielākie ieguvēji no šīs situācijas bija Dienvidāfrikas Republikas izlase, kuriem nu, lai triumfētu turnīrā, izbraukuma spēlē pret Argentīnu galvenais uzdevums no obligātas bonuspunkta uzvaras samazinājās līdz "galvenais nezaudēt", jo arī neizšķirta rezultāta gadījumā viņi apsteigs austrāliešu.

Tāpat ir jāpiebilst, ka šī bija pirmā Austrālijas uzvara pār Jaunzēlandi Regbija čempionāta ietvaros kopš 2015. gada, kad austrālieši arī triumfēja visā turnīrā. Kopumā gan "Valabiji" bija pārspējuši "All Blacks" nesenākā pagātnē – 2017. gadā. Tāpat jāatzīmē, ka šī cīņa bija ne tikai Regbija čempionāta ietvaros, bet ar to tika atklāts arī Bledislo kauss.

Savukārt jau vēlā vakarā, Argentīnā, vietējā izlase cīnījās ar DĀR. Argentīniešiem tā bija iespēja noslēgt turnīru ar uzvaru, savukārt DĀR izlasei, kā jau minēts iepriekš, ari neizšķirts būtu apmierinošs rezultāts, tiesa, uzvara, protams, ļautu justies labāk.

Spēles ievadā viss notika kā ierasts Argentīnas izlases mačos, proti, viņi sāka apņēmīgi un ātri par ko drīz vien arī tika apbalvoti ar Santjago Kordero gūto piezemējumu. Tiesa, jāsaka, ka arī kā ierasts, bet pēc tam "apgriezieni" argentīniešiem kritās un viņi paši nespēja ilgi spēlēt savā tempā, kamēr DĀR komanda lēni, bet pārliecinoši, šoreiz pateicoties Handrē Polarda gūtajiem punktiem, ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā (pieci punkti Bongi Mbonambi kontā).

Savukārt otrajā puslaikā dienvidafrikāņi jau jutās daudz brīvāk, bet "Los Pumas" vienkārši nepietika spēka cīkstēties ar uz pacēluma esošo komandu – 22:0 puslaikā, piezemējumus gūstot Polardam, Makazolem Mapimpi un Česlinam Kolbem.

Līdz ar to DĀR izlase 2019. gada Regbija čempionātu noslēdza bez zaudējumiem un pirmo reizi kopš 2009. gada ir uzvarējusi šajā turnīrā, tiesa, tolaik tas notika vēl bez Argentīnas un saucās Triju nāciju kauss. Šī ir Dienvidāfrikas Republikas ceturtā uzvara turnīrā.

2019. gada Regbija čempionāts

MājniekiViesiRezultāts
AustrālijaJaunzēlande47:26
ArgentīnaDĀR13:46
#KomandaSUNZP
1.DĀR321012
2.Austrālija32018
3.Jaunzēlande31116
4.Argentīna30032