Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Anglija ātri startē un pieveic Velsu

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglija ātri startē un pieveic Velsu
Džordžs Fords (ar bumbu)
Foto: Reuters/Scanpix

Anglijas izlase, pateicoties ātri iegūtam pārsvaram mača sākumā, ar pārliecinošu uzvaru (33:19) pār Velsas valstsvienību sāka savu noslēdzošo gatavošanās spēļu posmu pirms 2019. gada Pasaules kausa.

Anglijas un Velsas spēle bija diezgan gaidīta, jo šī gada Sešu nāciju čempionātā velsieši, kas vēlāk arī kļuva par čempioniem, smagā spēlē pārspēja angļus un beigu beigās arī pacēlās uz otro vietu Pasaules reitingā. Angļiem savukārt šī gada pavasaris bija dažāds, jo Sešu nāciju čempionāts sākās ar uzvaru Dublinā pār Īriju, bet tālākā spēle bija ļoti dažāda. Tieši tāpēc bija interesanti kā izskatās abas izlases jau augustā, mazliet vairāk kā mēnesi pirms Pasaules kausa starta.

Jāpiebilst gan, ka angļi uz šo spēli izlika ne pašu labāko sastāvu, kamēr Velsas starta piecpadsmitnieks izskatījās diezgan tuvs optimālajam sastāvam.

Jau no pirmajām minūtēm angļi devās uz priekšu, kas arī nav nekāds pārsteigums, jo savu skatītāju priekšā, turklāt, pret Velsu, nemaz citādāk arī nevajadzētu būt. Jāsaka, ka diezgan ātri viņi arī panāca savu, kad viens no aktīvākajiem spēles ievada regbistiem, Bilijs Vunipola, arī šķērsoja ieskaites zonas līniju un piezemēja bumbu.

Viņu gan šis sasniegums neapturēja un Vunipola turpināja uzbrukt, reizi pēc reizes sagādājot galvassāpes velsiešu aizsardzībai, tiesa, lai arī vēl reizi viņam izdevās pārnest bumbu pār ieskaites zonas līniju, tās piezemējums nebija fiksēts. Tiesa, drīz vien pēc šīs epizodes Vunipola iesāka citu, kā rezultātā Džo Kokanasiga nogādāja bumbu ieskaites zonā.

Šajā brīdī angļi, ieguvuši 14 punktu pārsvaru, mazliet samazināja apgriezienus, kas noveda pie Velsas izlases aktivizēšanās, taču pie būtiska teritoriālā pārsvara viņi netika, tāpēc savu spēli veidoja no pretuzbrukumiem un mājnieku kļūdu meklēšanas. Ja vienā no šādām epizodēm angļi pēdējā brīdī paspēja apturēt pretiniekus, tad Gareta Deivīsa skrējiens tika izlaists cauri un viesi atgriezās spēlē.

Savukārt īsi pirms puslaika pārtraukuma Velsas izlase kļūdījās koridora izspēlē tiešā savas ieskaites zonas tuvumā, pārmetot pāri Alumam Vinam Džonsam, bet šo bumbu saķēra anglis Luks Kovans Dikijs un, veicis īsu sprintu, piezemēja to ieskaites zonā, kas, kopā ar Džordža Forda realizāciju, angļiem atgrieza divu piezemējumu pārsvaru – 21:7.

Otrajā puslaikā rezultatīvāk jau spēlēja Velsa un, lai arī Fords bija tas, kurš punktus guva pirmais, realizējot sodu, vispirms Džordžs Norts, bet tad arī Vins Džonss ienesa bumbu angļu ieskaites zonā. Tiesa, tā kā no trim iespējām sist realizācijas sitienus Velsas spēlētāji izmantoja vien divas, bet angļi vairākas reizes bija precīzi arī soda sitienos, tad Velsas "Pūķiem" šoreiz neizdevās "aizķerties" un nācās piedzīvot zaudējumu.

Jāpiebilst, ka Velsas izlase pirms šī mača nebija zaudējusi 14 spēlēs pēc kārtas un uzvaras gadījumā viņiem arī bija iespēja pārņemt vadību Pasaules rangā.

"Iesildīšanās mači" pirms 2019. gada Pasaules kausa turpināsies rītdien, kad Krievijas izlase Maskavā tiksies ar Krievijas klubu izlasi. Savukārt 17. augustā tiks aizvadītas piecas testu spēles, trīs no kurām būs tādā pašā sastāvā kā šajā nedēļas nogalē – Austrālija pret Jaunzēlandi, Anglija pret Velsu un DĀR pret Argentīnu. Dienvidu puslodes izlašu mači gan vairs nebūs Regbija Čempionāta ieskaitē, bet Austrālija un Jaunzēlande turpinās savu cīņu Bledislo kausā, kurā pagaidām ar 1-0 vadībā ir "Valabiji".