Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase:0

Tulūza "salauž" Larošelu un cīnīsies par 20. titulu

Juris Miņins

Tulūza
Foto: AFP/Scanpix

Šīssezonas Francijas Top 14 čempionāta regulārās sezonas labākā komanda Tulūza, aizvadot neizteiksmīgu pirmo puslaiku, tomēr, spēja pavērst pusfināla mača gaitu sev par labu un pārspēja Larošelas vienību ar 20:6.

Francijas regbija čempionāta augstākās divīzijas, jeb Top 14 turnīra, izslēgšanas maču pirmajā pusfinālā vakar vakarā tikās Tulūzas un Larošelas komandas. Jāsaka, ka Tulūza šogad spēlē patiesi lielisku regbiju, jo regulārajā sezonā ne tikai finišēja pirmajā vietā, bet noslēdza to ar 98 kopvērtējuma punktiem, kas ir visu laiku labākais rādītājs. Larošelai gan tik labi neveicās, jo pavasarī, kad viņiem bija piecu maču zaudējumu sērija, komanda pat "izkrita" no izslēgšanas maču zonas, taču beigu beigās gan tajā spēja atgriezties, taču pirmajā izslēgšanas maču kārtā viņiem nācās spēlēt pret spēcīgo Parīzes "Racing 92" (19:13).

Spēles ievads, lai arī pirmie bumbu saņēma Larošelas komandas spēlētāji, pagāja ar nospiedošu Tulūzas vienības pārsvaru, jo viņi uzreiz spēli pārveda uz pretinieku laukuma pusi, tās divdesmit metru zonu. Tiesa, lai tiktu pie piezemējuma, viņiem bija jābūt pacietīgiem, jo pirmais mēģinājums piespiest bumbu ieskaites zonā bija neveiksmīgs, precīzāk, tiesnesis pirms tā fiksēja izkāpšanu ārpus laukuma.

Sofianī Guitons bija tas, kurš atklāja spēles rezultātu, kad pēc ieilgušā Tulūzas uzbrukuma viņš prata izrauties caur aizsardzības līniju, bet Tomass Ramoss bija precīzs realizācijā

Larošelas pirmie punkti nāca pēc soda, kas tika izprovocēts pēc "kuģotāju" ātrā uzbrukuma, ko, daudziem par pārsteigumu, uzsāka tieši pirmās līnijas uzbrucēji. Lai arī viņi mēģināja izmantot priekšrocību, visur esošais Česlins Kolbe notvēra ar kāju raidīto piespēli, tāpēc nekas cits kā sist pa vārtiem Aihejam Vestam neatlika.

Interesanti, ka pēc šī soda, spēle uzņēma paaugstinātus apgriezienus, kad Tomass Ramoss izrāvās un neviena netraucēts nonāca ieskaites zonā, taču jau otro reizi spēlē tiesnesim nelikās, ka viss ir izdarīts pēc noteikumiem, kas arī apstiprinājās video atkārtojumu vērojot – Ramoss bumbu saņēma pēc piespēles uz priekšu.

Savukārt Larošela, vēl brīdi vēlāk, pēc vēl viena strauja uzbrukuma, atkal tika pie iespējas sist sodu, ko Vests izmantoja.

Jāsaka, ka pirmajā puslaikā labāk un, kas arī nav mazsvarīgi, veiksmīgāk spēlēja Larošela, pat neskatoties uz atrašanos iedzinējos ar 6:7, jo divi viņu pretinieku piezemējumi netika ieskaitīti, vienu Guitona ātro izrāvienu viņi apturēja paši, pāris reizes Ramoss nerealizēja soda sitienus, kā arī kopumā kļūdījās ne tajās sarežģītākajās situācijās un, visbeidzot, Larošela prata noturēt savu ieskaites zonu neskartu pēc tam kā puslaika izskaņā Tulūza, lai arī kā centās gūt piezemējumu, uzskatot, ka trīs punktu, kas viņiem pienāktos par vieglu soda sitienu, ir par maz, to nespēja izdarīt un pārtraukumā devās ar jau iepriekš minēto minimālo deficītu.

Otrajā puslaikā, abām komandām saprotot, ka katra kļūda var būt izšķiroša, vienības spēlēja piesardzīgāk, precīzāk, neaizrāvās ar avantūrām uzbrukumā, tā vietā izvēloties drošākos variantus. Šāda spēle beidzās otrā puslaika vidū, kad, tomēr, Tulūzai izdevās noorganizēt ilgu un pamatīgu uzbrukumu, kas beigu beigās ļāva Sebastjanam Bezī nogādāt bumbu ieskaites zonā, taču Ramoss atkal nespēja realizēt piezemējumu un tas nozīmēja, ka Larošelai vēl nekas nav beidzies, jo rezultāta starpība bija seši punkti.

Tiesa, spēki, acīmredzami, "kuģotājiem" gan bija beigušies un te, iespējams, nostrādāja tas apstāklis, ka iepriekšējā nedēļā viņiem bija jāaizvada pirmā izslēgšanas maču kārta, kamēr Tulūza varēja atpūsties. Česlins Kolbe atkal parādīja savu ātrumu un veiklību, gūstot trešo piezemējumu. Ramoss nerealizēja arī šo piezemējumu, taču sodu no ļoti izdevīgas pozīcijas gan garām nesita, panākot 20:6 Tulūzas labā.

Mača izskaņā Larošelai arī vairs nebija lielu cerību uz atspēlēšanos un, lai arī viņi mēģināja uzbrukt, Tulūza prasmīgi novilka laiku un svinēja uzvaru.

Līdz ar to Tulūzas regbija komanda ir atgriezusies Francijas Top 14 čempionāta finālā, kurā līdz šim pēdējo reizi viņi spēlēja 2012. gadā, izcīnot savu 19. čempionu titulu. Jāpiebilst, ka šis arī ir visu laiku labākais rādītājs Francijas čempionāta augstākajā divīzijā. Nākošajā nedēļā komanda piedalīsies savā 28. Francijas čempionāta finālā.

Tulūzas komandas pretinieki noskaidrosies svētdien vakarā, kad savu maču aizadīs Klermonas un Lionas komandas.