Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Selena"/ "Miesnieki" dāmas uzvar arī Latvijas čempionāta otrajā posmā

Ints Megnis
Ints Megnis

"Selena"/ "Miesnieki" dāmas uzvar arī Latvijas čempionāta otrajā posmā
Ar bumbu Zane Sirsniņa-Kukaine. Foto: Jeļizaveta Iļjina

Par Latvijas čempionāta regbijā-7 sievietēm otrā posma uzvarētājām sestdien Baldones stadionā kļuva "Selena"/ "Miesnieki" spēlētājas, jau otro reizi šosezon pārspējot iepriekšējo gadu spēcīgāko vienību LSPA/ "Livonia".

"Selena" dāmas pirms šīs sezonas sāka sadarbību ar valsts spēcīgāko vīriešu klubu "Miesnieki", tam rezultātu nesot jau Latvijas čempionāta pirmajā posmā, kad izšķirošajā mačā ar 12:5 tika pieveikta iepriekšējo sezonu bez zaudējumiem noslēgusī LSPA/ "Livonia" komanda.

Sestdien notika otrais posms un tā rezultāti bija tādi pat. Pirmajos mačos abas favorītes samērā droši pieveica pārējās trīs vienības, kaut abām nelielas grūtības sagādāja Lietuvas komanda "Tauras VRA", ko "Selena"/ "Miesnieki" uzvarēja ar 33:7, bet LSPA/ "Livonia" vien ar 14:7.

Savukārt izšķirošajā cīņā par zeltu "Selena"/ "Miesnieki" šoreiz bija pārākas ar 27:12. Uzvarētājām šajā cīņā pa diviem piezemējumiem ienesa pagājušā gada Latvijas labākā spēlētāja Zane Sirsniņa-Kukaine un Sandra Lihovida, kuras rēķinā bija arī viena realizācija, bet reizi ar piezemējumu izcēlās Poļina Čigaka. Savukārt LSPA/ "Livonia" rindās divus piezemējumus ienesa Sindija Širaka, kamēr vienu realizāciju iesita Anna Leškoviča. LSPA/ "Livonia" vēl tikai pagājušajā nedēļas nogalē Sanktpēterburgā izcīnīja otro vietu turnīrā, kam piešķirts prestižais Eiropas Čempionvienību kausa nosaukums.

"Mūsu meitenes bija noilgojušās pēc spēlēšanas labākā kvalitātē, jo pārējos mačos nebija tāda pretestība. Izšķirošajā mačā izdevās viss, ko bijām plānojuši, man patika spēle. Savukārt nākotnē vajadzētu spēli daudzveidot. Pirmais puslaiks bija nervozāks, bet otrajā spēle aizgāja. Jāatzīst, ka mums finālā bija tikai divas maiņas, jo bija arī traumētās spēlētājas. Satrauca, ka nepaliekam vispār bez maiņām, bija tuvu tam. Tomēr meitenes parādīja tādu kaujiniecisko garu, ko apbrīnoju - lielāku nekā džeki spēj," saka "Selena"/ "Miesnieki" komandas treneris Aldis Augstkalns. "Salīdzinājumā ar pirmo posmu, ir redzams progress. Meitenes ir pielikušas, gatavojas izlasei, arī tās galvenais treneris Uldis Bautris ar viņām pastrādā."

Arī pārējo vietu secība otrajā posmā nemainījās - trešā bija "Tauras VRA" komanda, kurai sekoja sporta klubs "Imanta" un "Selena"/ "Jūrmala" spēlētājas.

Par otrā posma rezultatīvāko spēlētāju ar 42 punktiem kļuva Lihovida , bet pie 40 punktiem tika Sindija Širaka no LSPA/ "Livonia". Šo posmu izlaida LSPA/ "Livonia" līdere Līga Svetlova, kura bija pirmā posma rezultatīvākā spēlētāja.

Atlikušie divi čempionāta posmi tiek plānoti septembrī un valsts čempiones tiks noskaidrotas summā. Savukārt sieviešu regbijā visa uzmanība tagad būs uz nacionālo izlasi - Latvijas dāmas 15. un 16. jūnijā Zagrebā aizvadīs Eiropas čempionāta "Conference" divīzijas turnīru, apakšgrupā spēkojoties ar Lietuvu, Slovākiju un Dāniju.

Latvijas čempionāts regbijā-7 sievietēm, 2. posms (1. jūnijs, Baldone)

Rezultāti: LSPA/Livonia - Selena/Jūrmala 31:0, Selena/Miesnieki - Imanta 47:0, Tauras VRA - Selena/Jūrmala 36:0, LSPA/Livonia - Imanta 45:0, Selena/Miesnieki - Tauras VRA 33:7, Imanta - Selena/Jūrmala 19:14, LSPA/Livonia - Tauras VRA 14:7, Selena/Miesnieki - Selena/Jūrmala 41:0, Tauras VRA - Imanta 19:0, Selena/Miesnieki - LSPA/Livonia 27:12.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija