Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Velsai PK būs jāiztiek bez Faletau

Juris Miņins
Juris Miņins

Velsai PK būs jāiztiek bez Faletau
Taulupe Faletau (ar bumbu)
Foto: Reuters/Scanpix

Šodien ir kļuvis zināms, ka Pasaules reitingā otrajā pozīcijā esošajai Velsas izlasei 2019. gada regbija Pasaules kausā nevarēs palīdzēt Taulupe Faletau, kurš nebūs atkopies pēc operācijas, kas viņam tiks veikta jau tuvākajā laikā.

Velsas regbija izlasei 2019. gada sezona sākās diezgan labi, jo komanda ne tikai uzvarēja Sešu nāciju čempionātā, bet izdarīja to uzvarot visās piecās spēlēs, tādējādi noformējot "Grand Slam" panākumu. Tāpat viņiem izdevās pacelties Pasaules reitingā līdz pat otrajai vietai.

Šāds gada ievads raisīja optimismu Velsas komandas atbalstītāju vidē, jo komanda pašlaik tiešām ir uzskatāma par vienu no galvenajiem pretendentiem uz Pasaules kausu. Tiesa, ar piebildi, ja viņiem izdosies saglabāt labāko sastāvu un komandai nebūs jācīnās ar savainojumiem kā pirms četriem gadiem.

Pašlaik ir kļuvis zināms, ka PK Velsas izlasei noteikti nevarēs palīdzēt otrās līnijas uzbrucējs Taulupe Faletau. Viņam šajā sezonā jau divreiz nācās izlaist spēles rokas lūzumu dēļ, taču pašlaik ir noskaidrojies, ka tongiešu izcelsmes regbistam ir atslēgas kaula savainojums un, lai ar to tiktu galā, ir nepieciešama operācija pēc kuras viņš noteikti nebūs gatavs piedalīties Pasaules kausā.

Velsas izlasē Faletau, kurš klubu līmenī spēlē Anglijas Premjerlīgā, pārstāvot Bātas komandu, ir aizvadījis 72 mačus, kuros guvis 35 punktus. Tāpat viņš ir ticis iespēlēts gan Velsas U20, gan arī britu un īru "Lauvu" komandās.

Kā arī...

- Savukārt Austrālijas regbijā turpinās Israela Folau sāga, proti, viens no labākajiem planētas aizsargiem ir ne tikai izslēgts no izlases, bet viņam ir liegts spēlēt profesionālo regbiju, jo Folau vairākkārtīgi esot izteicis homofobiskas tēzes.

Folau, kurš esot pārliecināts kristietis, gan nav sēdējis rokas klēpī salicis un tāpēc iesniedzis tiesā pretprasību par, viņaprāt, nelikumīgu darba attiecību pārtraukšanu, kas balstīta uz diskriminējošu prasību izvirzīšanu, t.i., līgumi ir lauzti viņa reliģisko uzskatu paušanas dēļ.

- Savukārt Anglijas izlases nometnē ir iemesls nelielam priekam, jo savainojumu guvušais uzbrucējs Breds Šīldss, lai arī vēl kādu laiku ārstēsies un atgūs formu, būs gatavs piedalīties Pasaules kausā.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/