Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijai divas uzvaras un sensācija Eiropas šaha čempionāta ievadā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijai divas uzvaras un sensācija Eiropas šaha čempionāta ievadā
Iļja Semjonovs. Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas šahisti Igors Kovaļenko un Ņikita Meškovs pirmdien Skopjē ar prognozējamām uzvarām sāka Eiropas individuālo čempionātu, kamēr neizšķirti ar potenciāli daudz spēcīgāku pretinieku savā 17. dzimšanas dienā nospēlēja Iļja Semjonovs.

Šaha turnīros jau tradicionāli pirmajā favorīti tiekas pret pastarīšiem. Šoreiz turnīra pirmais numurs spēlēja pret 181., otrais pret 182. un tā tālāk, bet nākamajās jau savā starpā spēlēs kopvērtējumā blakus esoši šahisti. Līdz ar to Kovaļenko, kurš izlikts ar 21. numuru, un 95. numuru saņēmušais Meškovs tika pie prognozējamām uzvarām.

Tikmēr Semjonovs, kurš pērn guva 19. vietu pasaules jaunatnes čempionāta U16 grupas sacensībās, turnīru sāka ar pārsteigumu. Latvijas šahists sacensībās ir izlikts ar 214. numuru, līdz ar to pirmajā kārtā viņam pretim stājās turnīra 34. numurs Roberts Ovanisjans no Armēnijas un Semjonovs noturēja neizšķirtu, turklāt paveica to ar melnajām figūrām.

Zīmīgi, ka pērnā gada Eiropas čempionātā Ovanisjans pēc četrām kārtām bija vienīgais, kurš ticis pie četriem punktiem, atrodoties kopvērtējuma līderpozīcijā

Savukārt ceturtais Latvijas sportists Rolands Bērziņš turnīrā izlikts ar 216. numuru un turnīru pirmdien sāka ar neveiksmi.

Čempionātā piedalās 361 sportists. Turnīrs ar 100 000 eiro balvu fondu risināsies līdz 29. martam ar vienīgo brīvdienu sestdien, 23.martā. Eiropas čempionāts ir Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrs, kurā tiesības piedalīties iegūs pirmo 22 vietu ieguvēji.

2016.gadā Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Kovaļenko kļuva par Eiropas vicečempionu, bet 2017. gadā zaudējums pēdējā kārtā Rīgā dzimušajam Vācijas pārstāvim Danielam Fridmanam viņam liedza kvalificēties Pasaules kausam, noslēgumā paliekot 42.pozīcijā. Savukārt pērn, uzvarot piecas no savām pēdējām sešām partijām, Kovaļenko ar septiņiem punktiem no 11 iespējamajiem guva 49. vietu.

Latvijas šahistu rezultāti Eiropas čempionāta pirmajā kārtā

Nr.Šahists (baltās figūras)-Nr.Šahists (melnās figūras)Rezultāts
201.Tica Svens (Horvātija)-21.Igors Kovaļenko (Latvija)0 - 1
34.Roberts Ovanisjans (Armēnija)-214.Iļja Semjonovs (Latvija)0.5 - 0.5
36.Maksims Legards (Francija)-216.Rolands Bērziņš (Latvija)1 - 0
95.Ņikita Meškovs (Latvija)-275.Jahavs Emanuels (Izraēla)1 - 0