Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase:0

Foto: Atklāj tradicionālo šaha festivālu "Liepājas rokāde"

Aigars Prūsis @Prusis
No 10. līdz 13. jūlijam Liepājas viesnīcā “Fontaine Royal” centrā norisināsies viens no Baltijas valstīs vērienīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem šaha festivāliem „Liepājas rokāde”, kas svinēs savu divdesmito dzimšanas dienu!

Paredzēts, ka jūlija otrajā nedēļā Liepājā ieradīsies vairāk nekā divi simti šahistu no daudzām pasaules valstīm, no kuriem vairāki desmiti būs lielmeistari. Savu dalību jau šobrīd apstiprinājis pasaules eksčempions, ilggadējs ‘’Liepājas rokādes’’ viesis Aleksandrs Halifmans un daudzi citi.

Festivāla laikā notiks trīs turnīri dažādām gaumēm un spēlētprasmes līmeņiem. Būs gan tradicionālais, visplašāk pārstāvētais „Open” turnīrs, komandu sacensības, kā arī ātrspēle.

Pirmo turnīru, kas kļuva par aizsākums „Liepājas rokādei”, pašreizējais festivāla galvenais organizators un direktors, FIDE meistars Āris Ozoliņš kopā ar domubiedriem noorganizēja 1994.gadā. Tas bija kā Liepājas slaveno šaha turnīru „Tautu draudzība”, kas notika pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados ar līdz par 500 šahistu piedalīšanos, tradīciju turpinājums. Ar laiku „Liepājas rokāde” kļuva arvien plašāka un populārāka. Visus šos gadus spēlētājus šurp vilina ne tikai laba organizatoriskā un sportiskā līmeņa turnīrs, bet arī brīnišķīgā Liepājas pludmale un daudzveidīgās atpūtas iespējas.